Wisienka to rezolutna jedenastolatka, która w swym pamiętniku spisuje ciekawą historię. To dopiero jej początki, a już wiemy, że będziemy do Wisienki wracać! Dlaczego? Ciekawa fabuła, piękne ilustracje i atrakcyjna forma. Skamieniałe zoo to opowieść, która mogła wydarzyć się naprawdę, a jednocześnie jest niewiarygodna. Czy tajemniczy Michał zostanie odnaleziony i co skrywa jego tajemnicza postać? Ślady farby doprowadzą bohaterkę do niezwykłych odkryć! Piękna seria, której pierwszy tom ukazał się nakładem Wydawnictwa EGMONT.

20200125_1755461244175133-767x1024 Pamiętniki Wisienki. Skamieniałe zoo. Tom 1 EGMONT – styczeń 2020
  • Wydanie: 2020
  • Seria/cykl: PAMIĘTNIKI WISIENKI
  • Scenarzysta: Joris Chamblain
  • Ilustrator: Aurélie Neyret
  • Tłumacz: Marek Puszczewicz
  • Typ oprawy: twarda
  • Do kupienia TUTAJ

Pamiętniki Wisienki. Skamieniałe zoo. Tom 1

Jeden z najpiękniejszych komiksów jakie widziałam. Jak wyjęty spod pędzla obraz. Obraz z tysiącem barw i setką treści. A jej przesłanie musicie wydobyć sami. Nie będzie to trudne, ponieważ komiks wprost czyta się sam. Nasza tytułowa bohaterka zaprasza do swojego świata. Wisienka opowiada o sobie i bliskich jej osobach. Później zaczyna się tajemnicza opowieść. Historia, której treść zabiera nas w podróż za mur. A za murem dzieją się niezwykłe lecz całkiem normalne rzeczy. Sprawcą jest Michał – malarz. Cudotwórca i ojciec projektu w którego powstanie zaangażują się okoliczni mieszkańcy. Piękna i porywająca opowieść może chwycić za serce i sprawić, że dotknie Was nutka sentymentu. To piękne emocje, które otwiera Pamiętnik Wisienki i Skamieniałe zoo.

20200125_1755461244175133-767x1024 Pamiętniki Wisienki. Skamieniałe zoo. Tom 1 EGMONT – styczeń 2020

Skamieniałe zoo to tytułowe tajemnicze miejsce, którego historia ukazana została na kartach komiksu. Opowieść została przepięknie zilustrowana a sama fabuła jest bardzo dobrze zaprojektowana. To prawdziwa przyjemność – mieć i czytać „Pamiętnik Wisienki”. Tom 1 wskazuje na kolejne – i bardzo dobrze!

„Pamiętniki Wisienki. Skamieniałe zoo. Tom 1” polecam dzieciom samodzielnie czytającym.  Doskonale sprawdzi się od około 9-15lat. Bohaterką jest dziewczyna w wieku lat 11 jednak treść jest absolutnie niezależna jeśli chodzi o płeć. Chociaż na pewno bliżej do Wisienki będzie dziewczynkom. Warto również zaprosić do czytania dorosłych – opowieść może być powrotem do dzieciństwa i wspomnień z tego okresu. Tych pięknych, bliskich sercu.

„Pamiętniki Wisienki” to pięciotomowa seria stworzona w 2012 roku przez francuskich twórców, rysowniczkę Aurélie Neyret oraz scenarzystę i autora powieści francuskich dla dzieci i młodzieży Jorisa Chamblaina. 

20200125_1755461244175133-767x1024 Pamiętniki Wisienki. Skamieniałe zoo. Tom 1 EGMONT – styczeń 2020

Seria odniosła wielki sukces we Francji i zdobyła Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angoulême w 2014 r.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: