Owady i kwiaty Akademia mądrego dziecka to seria autorstwa Zbigniewa Dmitroca. Ten utalentowany poeta zaskakuje kolejnymi propozycjami. Tym razem solidne wydanie książkowe oraz elementy dotykowe tj. otwory idą w parze z barwną grafiką i fantastycznym tekstem. Owady i kwiaty to wierszowana podróż po wielu gatunkach przedstawicieli tych urokliwych istnień. Każda strona zawiera dziurkę, którą dziecko uwielbia a wierszowany tekst z łatwością wpada do ucha i zapisuje się w dziecięcej pamięci!

20190815_071231809791728-1024x768 Owady i kwiaty -Akademia mądrego dziecka od EGMONT. LATO 2019
  • Wydanie: 2019
  • Seria/cykl: A TO CIEKAWE, AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA
  • Autor: Zbigniew Dmitroca
  • Typ oprawy: kartonowa
  • Do kupienia TUTAJ

Seria jak i dzisiejszy egzemplarz Owady i kwiaty to propozycja dla dziecka oraz rodzica/opiekuna.  Książeczki świetnie współgrają z kolanami mamy lub taty, babci czy niani. Już wiem jak mama 2-latki, że tak właśnie głównie wygląda lektura tych wierszyków. Książki działają jak magnez! Dziecko je przynosi i domaga się wspólnego czytania. Świetnie zapamiętuje nazwy bohaterów każdej ze stron: owadów oraz kwiatków.  To świat bliski dziecku, który potem sprawdzamy na łące, w  parku itd. Szukamy przykładów kwiatów albo robaczków jak mrówki czy ważki.

Kartonową serię „Akademia Mądrego Dziecka” z wydawnictwa Egmont pokazywałam na blogu już nie raz. To wierszowane, ciekawie wydane lektury dla najmłodszych czytelników. Książki posiadają bezpieczne, zaokrąglone rogi, które sprawiają, że jest bardzo bezpieczna nawet dla malutkich czytelników.

Dziurki to świetny pomysł i wielka frajda dla dziecka, które zagląda do środka lub wkłada w nie malutkie paluszki.

Autorem serii jest Zbigniew Dmitroca – polski poeta, bajkopisarz, tłumacz, satyryk i dramaturg, mający na swym koncie wiele utworów i tłumaczeń. Autor pięciu tomików wierszy i ponad czterdziestu książek dla dzieci.

Ilustracje do tej książki przygotowała pochodząca z Włoch – Chiara Bordoni.  Są naprawdę niezwykłe. Bardzo barwne i ciekawe , niestandardowe. Za pomocą bodźców wzrokowych i słuchowych dziecko poznaje bardzo dużo owadów i kwiatów.  Jest słonecznik, barwinek, klematis, piwonia, stokrotka, kaczeniec, zawilec, dzika róża, nenufar, powój i mak. Z owadów odkryjecie ważkę, trzmiela, gąsienicę, motyla, mrówkę, pająka, pluskwę, skorka, komarzycę, biedronkę i modliszkę. Ja zawsze dodaję przy kolejnej czytance elementy zagadek, pytań, liczenia itd. To bardzo podoba się mojemu dziecku!

Wartościowa, pomysłowo wydana seria, która ma wielki urok i walor edukacyjny! Świetny pomysł na prezent oraz solidna lekcja o otaczającym nas świecie oraz naszym języku!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: