Opowieści z Doliny Muminków to zbiór historii, które przenoszą nas w dalekie i bardzo niezwykłe miejsca. Nie znajdziemy tutaj spokojnych i sentymentalnych opowiadań. To świat przygód, ciekawych bohaterów z charakterystycznymi cechami oraz  sentymentalna podróż do czasów bajkowego dzieciństwa. W nowej odsłonie Opowieści zyskały nową świeżość. W zbiorze znajdziemy pięć opowieści, którym towarzyszą liczne ilustracje, mapy oraz opisy postaci.  Magiczna podróż do Krainy Muminków – wyruszamy!

20191025_212736-11984637946-767x1024 Opowieści z Doliny Muminków – Na podstawie opowiadań Tove Jonsson. EGMONT Jesień 2019

Opowieści z Doliny Muminków

  • Wydanie: 2019
  • Seria/cykl: KSIĘGA OPOWIEŚCI
  • Autor: Alex Haridi, Cecilia Davidson, Filippa Widlund
  • Tłumacz: Anna Czernow
  • Typ oprawy: twarda
  • Data premiery: 16.10.2019
  • Do kupienia TUTAJ

Opowieści z Doliny Muminków to ksiażka, która sprawia, że szybciej boje mi serce. Mam do niej ogromny sentyment i po prostu z rozkoszą czytałam zawarte w niej opowieści. Myślę, że dla wielu rodziców z pokolenia lat 80/90 będzie to także osobista sentymentalna podróż. Nadszedł czas, aby przedstawić bohaterów z naszego dzieciństwa młodym czytelnikom. A jest kogo, bo tak wyraziste i charakterystyczne postacie nigdy się nie przedawniają.

Opowieści zawierają pięć opowiadań, które powstały na podstawie twórczości Tove Jonsson i stanowią jej dziedzictwo. W skład publikacji wchodzą:

20191025_212736-11984637946-767x1024 Opowieści z Doliny Muminków – Na podstawie opowiadań Tove Jonsson. EGMONT Jesień 2019

– Droga do Doliny
-Maminki i zaczarowany kapelusz
– Muminki na wyspie Hatifnatów

– Muminki i niewidzialny gość
– Wigilia w Dolinie Muminków.

Opowieści zawarte w zbiorze są kwintesencją tego co w Muminkach znamy i lubimy najbardziej. Nie zabraknie w nich ciepła, przygody, przyjaźni oraz wzruszających momentów.  Muminki obfitują w dialogi, spotkania z nowymi bohaterami, których losy zaprowadziły do Doliny Muminków. Nie boją się też wyruszyć po przygodę i z radością wracają do domu. Dawno minęły czasy, kiedy Muminki mieszkały w domach ludzi i chowały się za piecem.

Opowieści z Doliny Muminków to bogato ilustrowana powieść, która świetnie sprawdzi się do czytania dziecku oraz jako propozycja do samodzielnej lektury przez starsze dzieci. Magia ilustracji, miejsc, postaci na pewno zadziała a Muminki mogą zagościć w Waszych domach na nowo – za sprawą tej jednej książki.

Wigilia w Dolinie Muminków to ostatnia z opowieści. Doskonale sprawdzi się jako grudniowa czytanka. Wprowadza w tematykę świat i pozwala cieszyć się ich urokiem. Klimatyczne osadzenie w zimowej dolinie, choinka oraz niezwykli i tajemniczy goście – to elementy tej historii. Po więcej szczegółów sięgnijcie sami. Na ponad 160 stronach opowieści z Doliny Muminków czeka na Was moc wrażeń i wspomnień. Oczywiście to również doskonały pomysł na prezent.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: