Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

  • Tytuł Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek
  • Tytuł oryginalny Good Night Stories for Rebel Girls
  • Autor Elena Favilli, Francesca Cavallo
  • Tłumacz Ewa Borówka
  • Ilustrator praca zbiorowa
  • Wydawnictwo: Debit
  • Do kupienia TUTAJ

20180525_2112031971008521-225x300 Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek - 100 historii niezwykłych kobiet DEBIT

„Lektura obowiązkowa na stoliku nocnym każdej dziewczynki albo młodej kobiety”.
– Geri Stengel, „Forbes”

 

Czy istnieją książki niezwykłe? Takie, które uwalniają od ograniczeń, pozwalają poczuć pewność siebie, motywują do spełniana marzeń i pomagają poczuć się szczęśliwą?  Tak – jestem tego pewna. Historie zapisane w TEJ książce to prawdziwe losy kobiet z całego świata. Buntowniczki dla młodych buntowniczek – na dobranoc. 100 bohaterskich kobiet puka do naszych drzwi – pora na spotkanie. Niezwykłe, cudowne i niezapomniane…

20180525_2112031971008521-225x300 Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek - 100 historii niezwykłych kobiet DEBIT

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” to opowieści o 100 kobietach, które odważyły się żyć inaczej.  Zrezygnowały z prostych i utartych dróg jakie „zesłało” na nie życie. Bunt jaki zapoczątkowały w sobie stał się pretekstem do rewolucji ich życia – często mając znaczenia dla innych ludzi. Tutaj znajdziemy kobiety tak sławne jak Elżbieta I, Serena Williams, Astrid Lindgren, Margaret Thatczer oraz kobiety o których na pewno usłyszymy po raz pierwszy jak Ann Makosinski, Coy Mathis czy Ashley Fiolek. Znalazły się tutaj też opowieści o ważnych dla mnie kobietach: Maria Montessori, Malala Yousafzai, Matilde Montoya, Frida Kahlo.  Każda ze 100 kobiet pochodzi z innej części świata, żyła w różnych czasach: współcześnie lub w przeszłości , zrobiła rzeczy wielkie i spektakularne lub małe lecz osobiście wielkiej wagi. Każda odważyła się zmienić bieg wydarzeń i żyć według własnego systemu wartości.

75 krajów

Opublikowanie „Opowieści” to niezwykła historia. Książka została sfinansowana jako najhojniej finansowana publikacja w dziejach zbiórek crowdfundingu. Swój udział w premierze działa mają czytelnicy z 75 krajów na całym świecie. Samo wydanie również jest niepowtarzalne. Każda ze 100 kobiet została zilustrowana na dużej kolorowej grafice przez jedną z 60 artystek z całego świata. Samo oglądanie reprodukcji malarskich, rysunków czy grafik przedstawiających portrety Buntowniczek to ogromna przyjemność. Książka została wydana w ponad 28 krajach – a liczba wydań nadal rośnie.

20180525_2112031971008521-225x300 Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek - 100 historii niezwykłych kobiet DEBIT

Każda z biografii została wydana w formie jednostronicowej opowieści. Tekst uzupełniają informacje o miejscu życia oraz dacie urodzenia i ewentualnej śmierci oraz cytat Buntowniczki znajdujący się na grafice z portretem. Początkowo zastanawiałam się czy tekstu nie jest za mało. Tylko jedna strona, aby opisać tak niezwykłe historie? Jednak książka ma inspirować – i tekst w formie krótkiej opowieści to zadania spełnia. Pozostaje niedosyt, który jest polem na dalszą lekturę czy podążanie po kolejnych biografiach – jest ich aż 100.

Tytuł sugeruje, że „Opowieści” dedykowane są młodym dziewczynkom. Zdecydowanie NIE – to książka, która spodoba się bez względu na wiek czy płeć. Zdecydowanie polecam ją dla osób o obniżonym poczuciu własnej wartości, zmartwionych perspektywą przyszłości, oraz dla osób, które poszukują wzorca, autorytetu czy inspiracji zawodowej. To świetna pozycja dla marzycielek i działaczek!

Buntowniczki doczekały się na świecie drugiego tomu – serdecznie proszę Wydawcę o zadbanie o polskie Buntowniczki! Czekamy na więcej – bardzooooo!

 

 „Właśnie takie opowiadania powinnyśmy czytać do poduszki naszym córkom”.
– Hollee Actman Becker, „Parents”

„Autorki tych bajek zastępują księżniczki kobietami, które zmieniły świat ”.
– Taylor Pittman, „The Huffington Post”

„Zaręczam, że dzieciom, które będą czytać tę książkę na dobranoc, przyśnią się wspaniałe, inspirujące sny”.
– Fiona Noble, „The Guardian”

„Lepszych opowieści na dobranoc nie znajdziecie”.
– Caroline Siegrist, blog Cool Mom Picks


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *