Najnowsza część bestsellerowej serii dla dzieci nagrodzonej przez amerykański dziennik New York Times. Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat – kobiety które znamy, poznamy i które zmienić mogą nasze życie. To rewelacyjna dawka motywacji, piękne i wzruszające opowieści i rewelacyjne wydanie. Zdecydowanie polecam – zapraszam po więcej!

wp-1608071035848-906x1024 Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat -Elena Favilli. Wydawnictwo Debit. 12+ ZIMA 2020
  • Tytuł: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat
  • Tytuł oryginału: Good Night Stories for Rebel Girls. 100 immigrant women who changed the world
  • Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska
  • Ilustrator: praca zbiorowa
  • Liczba stron: 224
  • Format: 178 × 241 mm
  • Oprawa: twarda
  • Do kupienia TUTAJ

Buntowniczki po raz trzeci! Tym razem bohaterkami 100 biografii są imigrantki. Kobiety, które z wielu powodów zmieniły miejsce zamieszkania. Wszystkie łączy niesamowite życie. Bywa, że zmieniły nie tylko swoje życie jak i życie bliskich, setek a nawet milionów ludzi. Kobiety łączy poszukiwanie swojego miejsca na Ziemi. Niektóre z nich wyjechały w poszukiwaniu nowych możliwości, inne nie miały wyboru i były zmuszone do opuszczenia ojczyny. Wszystkie jednak nie straciły wiary w siebie i lepszą przyszłość. Wszystkie są wyjątkowe i gotowe, aby dawać czytelnikowi  motywację, pokrzepienie, nadzieję czy radość a nawet naukę .

Książka składa się z ponad 220 stron. Znajdziemy na nich bogaty spis treści i listy nazwisk:

Każda z kobiet została opisana w książce poprzez krótki biogram. Jest tam również barwna ilustracja. Zdecydowanie przyciąga oko i przykuwa je na dłużej. Znane i lubiane kobiety jak np. Rihana czy nieznane i niepopularne nazwiska jak tajemnicza Asmy Khan.

Głęboko wierze, że każdy z nas ma cząstkę buntu, którą może pozytywnie wykorzystać w walce o swoją przyszłość. Ta wyjątkowa książka (jak i dwie poprzednie) mogą w tym pomóc. Wystarczy tylko wczytać się w biografie i wyciągnąć z nich swoje indywidualne wnioski. Buntowniczki to kobiety, które się nie poddały.  Z determinacją pokonywały trudności.  To nie przypadek, że jest ich aż 100 a nawet 300. Zresztą książka to tylko skrót. O każdej z Pań można by napisać osobną książkę. Dobrze, że te trzy książki powstały.

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat” świetnie sprawdzą się jako prezent dla dziewczyn a nawet chłopaków od około 12 lat bez granicy wieku. Zdecydowanie to dobra książka, która spodoba się nastolatkom.  Grafiki zachwycają a biografie skłaniają do refleksji.

A na koniec bonus od Wydawnictwa Debit.

Przy zamówieniu:

– części III dokładają losowo wybrane 2 magnesy,
– części III oraz części I lub II dokładają losowo wybrane 4 magnesy,
– części I – III dokładają aż 6 magnesów.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *