Krzyś jest już dorosły – wraca jednak do lat dzieciństwa i spotyka przyjaciół z tego okresu. Krzysztof to poważny mężczyzna, który zna uroki i zmartwienia życia. Kilka tygodni temu miała miejsce premiera filmu produkcji Disneya o Krzysiu i Kubusiu Puchatku.  Na kartach książki wyruszamy w podróż do lat dzieciństwa i w poszukiwaniu minionych chwil i utraconych znaczeń. Czy czas da szanse przyjaźni z Stuwiekowego Lasu?

20180821_081309-225x300 Opowieść z filmu: Chłopiec, balonik i miś. Kubuś i Przyjaciele. Krzysiu, gdzie jesteś? Egmont sierpień 2018

  •     Chłopiec, balonik i miś. Kubuś i Przyjaciele
  •     Autor: Brittany Rubiano
  •     Ilustrator: Mike Wall
  •     Tłumacz: Adrianna Zabrzewska
  •     Do kupienia TUTAJ

Chłopiec, balonik i miś. Kubuś i Przyjaciele. Krzysiu, gdzie jesteś.

Dorosły Krzyś wkracza do Stuwiekowego Lasu. Nic już nie jest w nim takie same Las wydaje się bardzo mroczny i chwilami przerażający Pogoda nawet płata figle i pada deszcz. Nic nie jest jak dawniej…nic? Chwila – to nie prawda. Jego mieszkańcy są w nim nadal i stopniowo rozpoznają w dorosłym mężczyźnie znanego im Krzysia.  Znana z kina fabularna opowieść przeniesiona została na karty książki.  W książce znajdziemy liczne analogie do filmowej opowieści. Będzie stanowić doskonałe uzupełnienie projekcji filmu lub dla osób które filmu nie widziały stanowić będzie samodzielną opowieść.

20180821_081309-225x300 Opowieść z filmu: Chłopiec, balonik i miś. Kubuś i Przyjaciele. Krzysiu, gdzie jesteś? Egmont sierpień 2018

Publikacja jest bardzo bogato ilustrowana i prześlicznie narysowana. Samo wydanie jest bardzo solidne i ekskluzywne. Kartki mają jednak swoistą delikatność, która powoduję, że polecam, aby książka trafiła do nieco starszych dzieci tj.około  7-10 letnich i starszych. Każda ze stron zachwyca detalami i trafnie oddaje klimat opowieści oraz emocje, których nie brakuje w warstwie fabularnej.

Książka „Chłopiec, balonik i miś. Kubuś i Przyjaciele. Krzysiu, gdzie jesteś?” to również opowieść metaforyczna.  Opowiada o sile przyjaźni, lękach dziecięcych i pokonywaniu utartych schematów i kontroli przeżywania własnych emocji.  Czy dorosły Krzysztof przekona się jak to jest być Krzysiem?

Starsi (pełnoletni) czytelnicy na pewno poczują emocje związane z powrotem do lat dzieciństwa. Być może poczują odrobinę smutku czy tęsknoty.  Opowieść „Krzysiu, gdzie jesteś?” namawia do powrotu do najwspanialszych darów dzieciństwa, pięknych wspomnień i znajomości.  Tyle z metafory i drugiego dna opowieści.  Książka przeznaczona jest głównie dla dzieci. I tutaj małoletni czytelnik będzie zadowolony z pięknych ilustracji i ciekawego tekstu. Sam tekst jest stosunkowo prosty, krótki  i dostosowany do wieku odbiorcy.

 

Sama chwytając za ta książkę i widząc Kubusia Puchatka poczułam ogromny sentyment.  Cieszę się, że mogłam wrócić do opowieści o Kubusiu Puchatku” i przypomnieć sobie moje dzieciństwo.  Tak jak Krzyś jestem już poważną Anną. Nie przeszkadza mi to jednak, aby wrócić do lat dzieciństwa…chociaż na chwilę. 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *