KONIE – piękne, majestatyczne, pomocne, mityczne a także sportowe. Jakie są konie? Jak wygląda ich życie w stajni, na zawodach czy na pastwisku? Konie to także znakomici przyjaciele człowieka. Również dzieci mogą w każdej wolnej chwili poznawać świat koni i dowiedzieć się jak zapleść końską grzywę, poznać maści konia czy rozróżnić cwał od galopu! „Opowiem ci, mamo, co robią konie” to kompleksowa podróż w czasie i przestrzeni – razem z koniem! Kolorowa, bezpieczna i bardzo interesująca.

wp-1612732373787-773x1024 Opowiem ci, mamo, co robią konie – Nasza Księgarnia ZIMA 2021 – 2+
  • Opowiem ci, mamo, co robią konie
  • Izabela Mikrut, Ewa Poklewska-Koziełło
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło
  • rok wydania: 2021
  • liczba stron: 28
  • przedział wiekowy: 2-6
  • Do kupienia TUTAJ

„Opowiem ci, mamo, co robią konie” to ciekawa pozycja dla miłośników zwierząt. Konie to piękne i  fascynujące zwierzęta. Od tysiąca lat są u boku człowieka. Pomagają, towarzyszą a nawet stanowią kompana i przyjaciela nie jednego człowieka. Konie fascynują nie tylko dzieci. Teraz maluchy mają szanse poznać świat konia!

„Opowiem ci, mamo, co robią konie” to kartonowa książka, która przepełniona jest kolorowymi ilustracjami ze scenami z życia konia: stajnia, pole, zawody sportowe, mitologiczne i historyczne pejzaże. Konie także opisane są krótkim tekstem informującym o szczegółach z ich życia. Ciekawą zawartością publikacji są także opisy końskiej maści, ubrania jeździeckiego czy gry i zabawy dla czytelnika. Gra planszowa, labirynt, poszukiwanie detali i różnić na obrazkach – do angażujące dziecko zajęcia.

Dowiecie się, czym się różni cwał od kłusu i galopu oraz co zapleść z końskiej grzywy.

Spotkacie tu konie, kucyki, koniki polskie, rzadkie zebryny oraz zebrule, a także te zupełnie wymyślone: jednorożce czy centaury

Poznacie mnóstwo końskich maści: w tym szampańską, myszatą i tarantowatą.

Zajrzycie też do stajni, by odkryć, w co się ubiera jeździec, jak jest skonstruowane siodło oraz co konie jedzą i jak spędzają wolny czas. 

Publikacja została wydana w formie odpornych na małe rączki kartonowych stron. Duży format także stanowi atrakcyjną ekspozycje tematyki koni. Wielkoformatowe ilustracje dają okazję do przyglądania się detalom i zabawy w poszukiwanie szczegółów. Kolorowe i barwne ilustracje sprawiają, że dziecko z chęcią je przegląda a uzupełnienie tekstu o podstawowe informacje na temat koni. Dobra baza do dalszego poznawania tematu.

Dzięki pięknym, pełnym szczegółów ilustracjom Ewy Poklewskiej-Koziełło sprawdzicie swoją spostrzegawczość, wyszukując ukryte detale i rozwiązując zagadki.

„Opowiem ci, mamo, co robią konie” to kolorowa i bardzo atrakcyjna propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym o koniach. Warto podarować dziecku i wspólnie cieszyć się obrazami prosto ze stajni, dzikich prerii i pastwisk.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *