Operacja wrak to przygodowa książka z bardzo kolorową oprawą graficzną. Znajdziemy w niej bardzo wciągającą zagadkę (a nawet kilka), której rozwikłania próbują dzieci. Mali detektywi, Tiril i Oliver są na tropie ekologicznego skandalu oraz zagadkowego wyjaśnienia zatopionej wiele lat temu łodzi. We  wraku leży pełno złotych monet. Odpowiedź kryje się pod wodą! Nurkujemy? Media Rodzina zaprasza dzieci od około 6 roku życia.

20190926_162635654546180-767x1024 Operacja wrak. MEDIA RODZINA 6+ JESIEŃ 2019
  • autor: Jørn Lier Horst
  • ilustracje Hans Jørgen Sandnes
  • przekład: Katarzyna Tunkiel
  • wydawca: Media Rodzina
  • ilość stron: 112
  • rok wydania: 2019
  • format: 150 x 205 mm
  • oprawa: twarda
  • WYDAWNICTWO: MEDIA RODZINA
  • Do kupienia TUTAJ
20190926_162635654546180-767x1024 Operacja wrak. MEDIA RODZINA 6+ JESIEŃ 2019

Uwielbiam pięknie ilustrowane książki, których grafiki nawiązują do fabuły opowieści. To właśnie w Operacji wrak znalazłam takie ilustracje! Są po prostu wspaniałe! Kolorowe, miłe dla oka i bardzo estetyczne. Nie odbiegają zresztą poziomem od fabuły opowieści. Historia zawarta na kartach książki to propozycja dla wielbicieli zagadek. Tym razem Tiril i Olivier maja przed sobą dwie zagadki. A wszystko zdarzyło się podczas wizyty dzieci na plaży. To właśnie tam znaleźli tajemnicze kalosze oraz tabliczkę, która prawdopodobnie pochodzi z zatopionego tragicznie statku Belinda w 1750 roku.

Dzieci tj. mali detektywi nie cofną się przed niczym w odnalezieniu odpowiedzi na zagadki. Nawet zejdą pod wodę, ponieważ właśnie tam znajduje się odpowiedź!

Operacja Wrak to bardzo przyjemna opowieść z nutką powieści detektywistycznej i książki przygodowej. Zdecydowanie polecam ją dzieciom, które opanowały samodzielne czytanie. Pomocne w lekturze jest bardzo kolorowe tło opowieści, dużo elementów graficznych oraz duże litery, krótkie rozdziały.  Całość opowieści logicznie łączy się w spójną treść. Dzieci maja okazję na dedukcyjną zabawę i samodzielne poszukiwanie odpowiedzi na postawione pytania.

To przyjemna rozrywka z elementami gry logicznej, treningu myślenia przyczynowo-skutkowego.

Książka pięknie się prezentuje i zdecydowanie polecam ją na prezent!

To kolejna odsłona przygód bohaterów z Biura Detektywistycznego nr 2.

W serii ukazało się kilkanaście książek.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: