Spotkanie z historią dawno nie było tak prawdziwe. Seria Strrraszna historia to fenomenalna opowieść o okrutnych czasach podbojów dawnych ludów i minionych już cywilizacji. Rzymianie, Grecy, Astekowie, Inkowie czy Wikingowie. Seria przepełniona jest faktami, zabawnymi grafikami i układem treści, który bawi, uczy i zapada w pamięć. Ponad 25 milionów sprzedanych egzemplarzy w 30 krajach, bardzo niska cena i spora dawka wiedzy z punktu widzenia okrucieństwa,  zdrad czy podbojów z dodatkiem przepisów kulinarnych sprzed setek lat. Czy taki temat to dobry pomysł dla poznawanie historii przez  dzieci i nastolatków?

20180820_213742-300x225 Okrutna historia podbojów i upadków cywilizacji bez cenzury: Strrraszna historia : Ci wredni Rzymianie.  Ci niewiarygodni Inkowie . EGMONT 08.2018

 • Ci wredni Rzymianie. Strrraszna historia
 •     Seria/cykl: STRRRASZNA HISTORIA
 •     Autor: Terry Deary
 •     Ilustrator: Martin Brown
 •     Tłumacz: Jarosław Kilian
 •     Do kupienia TUTAJ

Ci wredni Rzymianie. Strrraszna historia

Strrrasznie  zabawna opowieść o starożytnych Rzymianach zamieszkujących Bretanię.  Ilustrowana opowieść o mocnym zabarwieniami  historyczno-humorystycznym. Proporcje bywają zmiennie ale na każdej stronie czuć eho historii.  Z tej książki dowiesz się wszystkiego o szalonych cesarzach, ich niewiernych żonach i wesołych kompanach z fajnymi pomysłami na dobrą zabawę. Nie zabraknie też informacji o podstępnej taktyce okrutnej rzymskiej armii i krwawych igrzyskach sportowych czy najlepszych grach starożytnych Rzymian.

Na pewno nie wiesz:

– co rzymski żołnierz nosił pod spódniczką,

– jak starożytni Brytowie tapirowali sobie włosy,

– po co bogatym Rzymianom potrzebne było vomitorium.

Historia prezentuje prawdę historyczną w bardzo przystępnej formie. Sporo tutaj wojennych opowieści, horrorów czy szokujących treści. Spora dokładność może wprowadzić w zaskoczenie – kolorowa okładka zdaje się informować o zabawnej rysunkowej opowieści.  W środku jednak obraz jest uzupełnieniem warstwy fabularnej.

Stylistyka serii nawiązuje do powieści kryminalnej.  Autorzy opisują w przystępny sposób najbardziej wstrząsające fakty z życia Rzymian. Dowiesz się z niej między innymi: kto gwizdnął głowę wielkiego brana, jaka była naprawdę Boudika i czy w rzymskiej szkole było tylko źle czy naprawdę tragicznie. Jeśli dodamy do tego bardzo dużo grafik, humorystycznych dialogów zapisanych w dymkach czy komiksowych okienkach mamy niestandardowy podręcznik do historii. Nauka przez zabawę jest rzeczywistością – na opowieść wciąga do tego stopnia, że młodzież nie zorientuje się, że uczy się historii.

 • Ci niewiarygodni Inkowie. Strrraszna historia
 •     Seria/cykl: STRRRASZNA HISTORIA
 •     Autor: Terry Deary
 •     Ilustrator: Martin Brown
 •     Tłumacz: Jarosław Kilian
 •     Do kupienia TUTAJ

Ci niewiarygodni Inkowie. Strrraszna historia

Inkowie i ich potęga przeminęła bezpowrotnie. Liczące blisko 12 milionów ludzi plemię zostało pokonane przez hiszpańskich najeźców i tragiczne w skutkach epidemie. Inkowie pozostawili po sobie ogromną spuściznę historyczną, którą zobowiązani jesteśmy znać.  Kolejna książka z serii to kolejny dowód na to, że poznawanie historii nie musi (i nie jest ) nudne. Przejrzysta forma, mnóstwo humorystycznej treści oraz graficzne przedstawienie historii z do bólu zabawną i krwawą prawdą.

Inkowie to min. opowieści o:

– w jaki sposób budowano wspaniałe drogi i potężne świątynie bez narzędzi z metalu, koła i znajomości pisma,

– na co mógł sobie pozwolić okrutny władca, któremu nie dostarczono świeżej ryby,

– dlaczego dzieci czasami kąpano w moczu, a służba zjadała włosy władcy,

– o czym świadczyły uszy do ramion, przeczytaj tę książkę.

Straszne opowieści nie ograniczają się tylko do dorobku cywilizacji Inków. Opowieści bez cenzury obrazują fakty historyczne z podbojów i zuchwałych walk, tortur czy zmagań. Całość wypełniona bogato zabawnymi obrazkami, dialogami czy rycinami, które wprowadzają do historii mnóstwo humoru i zabawy.

 • Ci paskudni Aztekowie. Strrraszna historia
 •     Autor: Terry Deary
 •     Ilustrator: Martin Brown
 •     Tłumacz: Jarosław Kilian
 •     Do kupienia TUTAJ

Ci paskudni Aztekowie. Strrraszna historia

Aztekowie i Majowie zamieszkiwali Półwysep Jukatan. Te ludy wiele łączyło i jeszcze więcej dzieliło. Książka niepozbawiona strrrasznych momentów!  Krwawe walki plemienne i bezlitosne praktyki doprowadziły Azteków na szczyt władzy i potęgi i doprowadziły jednocześnie do utraty panowania i zagłady.  Czy Aztekowie wyrywali ludzkie serca? Kiedy czeka nas koniec świata ? Jakie praktyki dentystyczne i medyczne lekarstwa stosowali Aztekowie?

Jeśli chcesz wiedzieć:

– dlaczego Aztekowie uwielbiali jeść żaby, larwy i jaszczurki,

– jak dręczono dzieci z okazji świętowania Dni Wzrostu,

– czy naprawdę Aztekowie byli kanibalami,

– jakie potrawy zawdzięczamy dawnej kuchni azteckiej, przeczytaj tę książkę.

Podsumowanie
„Strrraszna historia” to alternatywna wersja opowieści dla dzieci i młodzieży o minionych cywilizacjach. Alternatywna z uwagi na ilość humoru i dobór treści. Poznawanie historii może być fascynujące! „Strrraszna historia”,  to lektura, które wciągają, bawią i uczą, wywołując przy tym całą masę emocji, ze strachem, jak obiecuje tytuł, włączenie.

Zabawne komiksowe ilustracje to kolejny wyróżnik „Strrrasznej historii”, który pomoże oswoić nawet najmroczniejsze karty historii. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko pokocha historię i nie raz zaskoczy nauczyciela swoją wiedzą. Bestsellerowa seria „Strrraszna historia” przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci w wieku 8-14 lat. Na świecie ukazała się w ponad 30 językach i sprzedała w ponad 25 milionach egzemplarzy. 

Autorem tekstu jest Brytyjczyk Terry Deary. W szkole interesował się głównie piłka nożną i dokazywaniem, pasje historyczną odkrył w sobie dużo później. Ilustracje to dzieło Martina Browna, urodzonego w Australii rysownika komiksów oraz brytyjskiego autora i ilustratora Philipe’a Reeve’a.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *