Okropny rysunek! Johanna Thydell to jedna z najlepszych książek 2018 roku według mnie. Bawi, rozumie i dodaje wiary dziecku oraz podpowiada jak poradzić sobie ze starszym bratem lub młodszą siostrą.

20180829_213206937821303-225x300 Okropny rysunek! Johanna Thydell. Niezawodny sposób na piękny rysunek –Wydawnictwo Zakamarki.

 • Okropny rysunek!
 • tekst: Johanna Thydell
 • ilustracje: Emma Adbåge
 • tłumaczenie: Katarzyna Skalska
 • tytuł oryginału: Dumma teckning!
 • język oryginału: szwedzki
 • do kupienia TUTAJ

Inka to wesoła dziewczynka , która bardzo chciała by rysować jak jest starszy brat. Kłopot w tym, że jest jeszcze zbyt mała, aby dokładnie i realistycznie odwzorowywać rzeczywistość. W dodatku co chwile przydarzają jej się jakieś wpadki. A to wylała wodę, a to zrobiła dziurę w kartce. Po prostu KATASTROFA i okropny rysunek. Złość po prostu wypełnia Inkę po czubek głowy. Jest wściekła. W emocjach niszczy swój okropny rysunek i…. tutaj musicie sięgnąć po książkę Okropny rysunek! Johanna Thydell. Kreatywna metoda na tworzenie pięknych prac na wyciągniecie ręki. Nawet takie młode zdolniachy jak Inka potrafią stworzyć z papieru dzieła sztuki, których pozazdrościć może nawet starszy brat.

20180829_213206937821303-225x300 Okropny rysunek! Johanna Thydell. Niezawodny sposób na piękny rysunek –Wydawnictwo Zakamarki. 20180829_213206937821303-225x300 Okropny rysunek! Johanna Thydell. Niezawodny sposób na piękny rysunek –Wydawnictwo Zakamarki.

Polski debiut Johanny Thydell, uznanej szwedzkiej autorki książek dla dzieci i młodzieży, której towarzyszy Emma Adbåge. Książka zaskakuje i przełamuje barierę estetyki. Okropny rysunek nasuwa się przy samej książce. Czy graficznie wam się podoba kreska Emmy? Mi nie! Powiedziałabym, że została brzydko wykonana. Grafiki są fatalne. Zmieniam jednak zdanie po przeczytaniu książki. Tematyka przełamywania kanonu estetyki prac dziecięcych jest zawarta na każdej stronie książki. Zabawne kreski, czasami mało zgrabne sylwetki czy kot przypominający małpkę. To urok sam w sobie. A rozwiązanie na które przez przypadek trafia Inka to genialny pomysł na dziecięcą zabawę. I te pośladki wystające Ince ze spodni kiedy wierci się na krześle – jakbym widziała zdjęcie z zabaw dziecięcych. Autentyczność i podejście pełno wyrozumiałości dla dziecięcego świata i dziecięcych potrzeb.  Książka subtelnie opowiada o rywalizacji między rodzeństwem. Dotyka tematu napięć, złości oraz bliskości między bratem a siostrą. Pozytywne zakończenie nastraja optymistycznie i pozwala  zyskać świeże spojrzenie na tematy relacji z rodzeństwem oraz estetykę własnych prac.

20180829_213206937821303-225x300 Okropny rysunek! Johanna Thydell. Niezawodny sposób na piękny rysunek –Wydawnictwo Zakamarki.Brawo ZAKAMARKI!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *