Mysz, która chciała być lwem, Koala, który się trzymał oraz Niedźwiedź i pianino to wspaniałe propozycje od Wydawnictwa Zielona Sowa. Łączy je wiele: piękne ilustracje, nawiązanie do cenionych wartości, zwierzęcy bohaterowie i wzruszające oraz piękne zakończenie z morałem, który warto realizować w życiu. Piękne i  mądre książki, które nawet małym dzieciom wskazują łatwo jak postępować w przyjaźni, skąd czerpać wewnętrzną siłę oraz pewność siebie oraz czy warto w życiu zaryzykować, wyjść poza bezpieczną strefę? Psychologia dla najmłodszych w pięknym wydaniu!

wp-15601608123631343197187-1024x683 Odwaga, pewność siebie oraz przyjaźń we wspaniałych picturebookach od Zielonej Sowy.4+
wp-15601608123631343197187-1024x683 Odwaga, pewność siebie oraz przyjaźń we wspaniałych picturebookach od Zielonej Sowy.4+

Koala, który się trzymał

 • Autor: Rachel Bright
 • Oprawa: Twarda
 • Liczba stron: 32
 • Ilustrator: Jim Field
 • Wiek czytelnika: 4-5 lat
 • Seria: PICTUREBOOK
 • Do kupienia TUTAJ

Przezabawna historia dla każdego, kto (nie) lubi odpuszczać!

Koala, to ciekawe zwierze. Zamieszkuje daleką Australię i najbardziej na świecie uwielbia: spać, żuć, a ponad wszystko uwielbia się TRZYMAĆ swojego drzewa. Absolutnie go nie chce puścić. Dużo w nim obawy przed nieznanym oraz strachu przed samym zejściem z gałęzi. Nie pomogą nawet namowy znajomych i próby asekuracji przy łapaniu. Koala dopiero opuści swoją bezpieczną gałązkę, kiedy wyższe siły go do tego zmuszą. Od tego momentu opowieść zamienia się w optymistyczną i pełną radości historię w której kala poznaje świat. U boku wspaniałych australijskich zwierzaków doskonale się bawi. Wniosek z opowieści jest taki:

Bo czasem warto odpuścić trzymanie i zobaczyć śmiało, co się wtedy stanie.

„Koala, który się trzymał” to kolejny świetny tytuł w dorobku uznanego ilustratora Jima Fielda. To fantastyczne dzieło literackie oraz artystyczne. Piękne ilustracje o bardzo przyjemnej kresce, bogato ilustrowana książka w której słowo miesza się z wizerunkiem zwierząt itd. Tytułowy koala mimo swojej wady przełamuje się i daje sobie szanse na odkrywanie świata. Dla mnie to bardzo nośna książka. Nawiązuje to tematyki separacji od mamy czy taty (lub innej osoby ważnej), mówi o pokonywaniu barier oraz strachu, wskazuje jak ważna jest odwaga oraz co można zyskać będąc w grupie.  Książka nawiązuje także do tematyki emocji. Poprzez przykład koali wskazuje na strach, lęk oraz zaskoczenie, radość.  Książeczka może stanowić ważny materiał do domowego wsparcia dziecka, które boji się nowości, nie chce eksperymentować samodzielnie, wstydzi się w grupie, brakuje mu pewności siebie czy odwagi. W prosty sposób historia misia podaje dziecku przykład na wartość odwagi, ryzyka i szczerze zachęca do wychodzenia śmiało po nieznane. Wspaniała robota!

Mysz, która chciała być lwem

 • Autor: Rachel Bright
 • Format: 250×290
 • Oprawa: Twarda
 • Liczba stron: 32
 • Ilustrator: Jim Field
 • Wiek czytelnika: 4-5 lat
 • Seria: PICTUREBOOK
 • Do kupienia TUTAJ
 • Siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze!

Poznajcie małą Mysz, która ewidentnie nie chce być malutką myszką. Bycie małym jest dla niej źródłem smutku, irytacji i zazdrości. Mysz pragnie być zauważona. Niestety fakt, że jest małą myszką sprawia, że nikt się z nią nie liczy. A gdyby tak nauczyła się warczeć jak lew? Każdy szanuje i poważa lwa. To król zwierząt. Myszka postanawia udać się do samego lwa, aby poprosić go o lekcje ryczenia. Tutaj akcja wydarzeń zaskakuje czytelnika! Lew boi się myszki! Okazuje się, że siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze.

Morał z tej historii jest taki:

A gdy wieczorami zostawali sami,

Patrząc, jak niebo mieni się kolorami,

Bez złów rozumieli, siedząc razem w ciszy.

Że Mysz ma duszę LWA , a lew – serce MYSZY.

„Mysz, która chciała być lwem” to kolejny świetny tytuł w dorobku uznanego ilustratora Jima Fielda. Tak jak poprzedniczka z koalą w tytule również ta książka została wykonana z dbałością o każdy element. Wspaniała treść, która pozwala nawet najbardziej nieśmiałym dzieciom uwierzyć w swoją moc i spojrzeć optymistycznie w przyszłość. Dotyka tematu pewności siebie, talentu, przyjaźni, otwartości czy marzeń. W sposób bardzo uroczy wskazuje także na drogę którą warto podążać bez względu na cechy na które nie mamy wpływu. To czy mamy wysoki czy niski wzrost, jaki mamy kolor oczy czy inne cechy szczególne kompletnie nie determinuje tego czy znajdziemy w życiu szczęście i będziemy z niego zadowoleni. Kluczem do tego jest natomiast to czy weźmiemy los we własne ręce i umiejętnie nim pokierujemy! Z pomocą zawsze mogą przyjść bliskie nam osoby lub nowo poznane. Cudowna książka w pięknej oprawie graficznej. 

wp-15601608123631343197187-1024x683 Odwaga, pewność siebie oraz przyjaźń we wspaniałych picturebookach od Zielonej Sowy.4+

Niedźwiedź i pianino

 • Autor: David Litchfield
 • Format: 200×288
 • Oprawa: Twarda
 • Liczba stron: 40
 • Ilustrator: David Litchfield
 • Wiek czytelnika: 4-5 lat
 • Seria: PICTUREBOOK
 • Do kupienia TUTAJ

Niedźwiedzie to wspaniałe zwierzęta. Wielki, mężne i bardzo utalentowane. Szczególnie jeden z nich, który postanawia oswoić się ze znalezionym przedmiotem w lesie. Niedźwiedź znajduje pianino. Mijają miesiące a niedźwiedź fenomenalnie opanowuje tajniki gry na pianinie. Słyszą to przebywający w lesie ludzie, którzy namawiają niedźwiedzia na przyjazd do miasta. W samym Nowym Jorku niedźwiedź odnosi wielki sukces i zaczyna grać dla wielu. Odnosi sławę, zdobywa fortunę jednak bardzo, bardzo tęskni. Czy powróci do lasu? Czy porzuci karierę? Co jest najważniejsze w życiu niedźwiedzia?

Niedźwiedź i pianino to piękna książka. Wzruszająca, poruszająca i bardzo pięknie zilustrowana historia o poszukiwaniu. Poszukiwaniu własnej przynależności, samego siebie, odkrywaniu talentów i  własnych pragnień oraz cenionych wartości. Historia, która ma szczęśliwe zakończenie. Przyjaźń i przywiązanie do własnych wartości wygrywa.  Ilustracje same grają wielką rolę w publikacji. Są arcydziełem sztuki ilustracji książkowej. Książka to wspaniały pomysł na prezent!

PODSUMOWANIE

Zaprezentowane książki wydawnictwa Zielona Sowa to ekskluzywne pozycje. Mam na myśli wykonanie oraz treść. Pod każdym względem wyjątkowe i wspaniałe zarazem. Piękne wydane, wielkoformatowe, w pięknych kolorach, opatrzone twardą oprawą oraz kolorystyką która dynamicznie podkreśla opisywaną tematykę. Wspaniałe ilustracje oraz mądry tekst o wartościach, które warto wpajać dziecku od najmłodszych lat. Jestem zafascynowana serią. Serdecznie polecam od około 4 lat. Wspaniały pomysł na prezent.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: