Wartościowe i pięknie wydane książki, które powinny znaleźć się w bibliotece każdego przedszkolaka. Poruszają tematykę uczuć, emocji i trafiają do gustu malucha poprzez fenomenalne wydania. Cztery perełki z wydawnictwa Zielona Sowa, to wyjątkowe książki, które pokochają rodzice i ich dzieci. Wierszyki o uczuciach i dorastaniu z fascynującymi okienkami w publikacji Dorastanie oraz Uczucia. Emocjonująca historia w pięknej oprawie graficznej i z mnóstwem empatycznych i pomocnych zwierząt Wilk, który się zgubił oraz pocieszająca  i delikatna książka ucząca rozmawiać o zmartwieniach tj. Zmartwienie Róży.

wp-1546844634244229371422-200x300 O uczuciach i emocjach z Zieloną Sową. PICTUREBOOKI: Uczucia, Dojrzewanie, Zmartwienie Róży i Wilk, który się zgubił .wp-1546844634244229371422-200x300 O uczuciach i emocjach z Zieloną Sową. PICTUREBOOKI: Uczucia, Dojrzewanie, Zmartwienie Róży i Wilk, który się zgubił .

 

  Dorastanie

  wp-1546844634244229371422-200x300 O uczuciach i emocjach z Zieloną Sową. PICTUREBOOKI: Uczucia, Dojrzewanie, Zmartwienie Róży i Wilk, który się zgubił .

  • Autor: Libby Walden
  • Format: 224×274
  • Oprawa: Twarda
  • Liczba stron: 32
  • Ilustrator: Richard Jones
  • Wiek czytelnika: 4-5 lat
  • Do kupienia TUTAJ

  Dorastanie to nieustanne poznawanie świata.

  „Nikt nie zatrzyma – choćby chciał – wyścigu dorastania.
  A częścią każdej drogi są zakręty i wyzwania”.

  Słowo przeplata się z ilustracją. Czytelnik jest jakby zanurzony w świat wierszowanej opowieści pełnej kolorów, kształtów i osób. Przepiękne ilustracje Richarda Jonesa i poetycki tekst Libby Walden i w bardzo udanej adaptacji na trudny język polski. Czym w ogóle jest dorastanie? Jak to się dzieje, że ludzie mają różne lata, rodzą się dzieci a niektórzy umierają? Dorastanie to podróż, której przyszłość początek ma w przeszłości. Podróż przebiegać będzie przez zakręty i wyzwania. W tych pięknych słowach a zarazem prawdziwych i obiektywnych przebiega nasze życie. Wiele przystanków niesie z sobą okres narodzin, beztroskich lat młodości, później lata dorosłości, kres życia w starości i w horyzoncie życia.

  Książka zaznajamia przedszkolaka z etapami dorastania.  Pokazuje i mówi co czeka dziecko na różnych etapach życia, udowadnia że każda podróż ma swój kres. Piękne wiersze wprost malują obrazy, którymi wypełniona jest książka. Jednocześnie słownictwo zawarte w publikacji adekwatne jest do potrzeb młodego dziecka, które na pewno będzie zaskoczone formą i mam nadzieję nią zadowolone!  Dorastanie to publikacja, która prowokuje do rozmowy. Utrzymania w tonie nostalgii dla życia z ciekawymi okienkami na okładce i w bajecznej oprawie wizualnej.

  wp-1546844634244229371422-200x300 O uczuciach i emocjach z Zieloną Sową. PICTUREBOOKI: Uczucia, Dojrzewanie, Zmartwienie Róży i Wilk, który się zgubił .

  Uczuciawp-1546844634244229371422-200x300 O uczuciach i emocjach z Zieloną Sową. PICTUREBOOKI: Uczucia, Dojrzewanie, Zmartwienie Róży i Wilk, który się zgubił .

  • Autor: Libby Walden
  • Format: 224×274
  • Oprawa: Twarda
  • Liczba stron: 32
  • Ilustrator: Richard Jones
  • Wiek czytelnika: 4-5 lat
  • Do kupienia TUTAJ

  Choć łatwo jest przeoczyć je, gdy dobrze się ukryją,
  To – wierz lub nie – na serca dnie, uczucia we mnie żyją.
  Czasami wpadam w groźny ton lub włosy rwę z rozpaczy,
  A innym razem śmieję się – jak więc to wytłumaczyć?
  Gdy spojrzysz z zewnątrz, zdaje się, że całkiem nic nie czuję,
  Lecz wewnątrz mnie coś kłębi się, bulgocze i buzuje.

  Kolejna urocza publikacja o tematyce emocjonalnej. Uczucia to kolejny picturebook Libby Walden z ilustracjami Richarda Jones. Urocza, pięknie napisana i bardzo refleksyjna podróż po uczuciach z poznawaniem tych bardziej tajemniczych i mniej znanych. Wydanie w formie całostronicowych ilustracji zawiera piękny i poetycki tekst. Intrygująca okładka z otworem, przez który widzimy chłopca. Bohater towarzyszy nam na każdej stronie w różnych kontaktach i w bardzo wielu uczuciach.  To właśnie rymowany tekst jest sekretem tej publikacji. W krótkich rymowankach, które wpadają mocno do ucha dziecko utrwala znaczenia emocji. Autorzy zadbali również o wstęp, z którego upewniamy się, że to jak najbardziej normalne czuć emocje i nim ulegać. Bardzo często na zewnątrz ich nie widać a są w nas w środku.

  Odwaga – poucza jak przed siebie iść i jak się nie zatrzymać

  Smutek – zmienia słodycz ciepłych wód na słone od łez morze

  Złość – wrze, kipi, syczy i podnosi ciśnienie

  Zazdrość – odjeżdża, jakby nigdy nic, ze skarbem z moich marzeń.

  Poetyckie opisy nawiązują do konkretnych obrazów, które dziecko zna z przyrody i własnego życia. Abstrakcyjne dotąd emocje stają się konkretne, namacalne i zrozumiałe. Tekst koresponduje znakomicie z ilustracjami. Jedna z najbardziej wyjątkowych książek o emocjach na polskim rynku wydawniczym.

  Zmartwienie Róży

  wp-1546844634244229371422-200x300 O uczuciach i emocjach z Zieloną Sową. PICTUREBOOKI: Uczucia, Dojrzewanie, Zmartwienie Róży i Wilk, który się zgubił .

  • Autor: Tom Percival
  • Format: 229×290
  • Oprawa: Twarda
  • Liczba stron: 32
  • Wiek czytelnika: 4-5 lat
  • Do kupienia TUTAJ

  Róża to sympatyczna i bardzo radosna dziewczynka. Od zawsze kojarzymy ją z radością i pogodą ducha. Pewnego dnia Róża odkryła zmartwienie. Początkowo było bardzo maleńkie, ledwie dostrzegalne. Każdego dnia zmartwienie Róży powiększało się odrobinę. Towarzyszyło dziewczynce na każdym kroku. Stopniowo jego rozmiar był tak wielki, że Róża nie potrafiła cieszyć się życiem jak dawniej. Jednak wszystko zmieniło się gdy spotkała chłopca samotnie siedzącego na ławce w parku. On też miał swoje Zmartwienie. Dziewczynka uświadomiła sobie, że nie tylko ona ma zmartwienie i zaczęła rozmawiać z chłopcem.  Rozmowa spowodowała, że zmartwienie zaczęło znikać! Róża znalazła prosty i skuteczny sposób, aby poradzić sobie z zmartwieniami.

  Zmartwienie Róży to prosta i bardzo uniwersalna opowieść o ważnej kwestii. Podpowiada jak radzić sobie z zmartwieniami, pokazuje również inne dzieci, które mają swoje trudności.  Opowieści towarzyszy krótki i symboliczny tekst oraz bardzo duże i kolorowe ilustracje. . Książka zaczyna się od subtelnych czarno-białych rysunków i z każdą kolejną stroną nabiera coraz więcej kolorów. Żółta okładka nie pozwala pominąć książki na półce. Główna bohaterka również wyróżnia się – ciemnym kolorem skory, burzą włosów i charakterem, który jest po prostu fenomenalny. To bardzo sympatyczna dziewczynka z którą czytelnik bez trudu złapie kontakt i pozwoli to mu wejść w empatyczną relację z bohaterką.

  O problemach warto i trzeba rozmawiać!

  Dodatkowo Wydawnictwo Zielona Sowa zadbała o ciekawe aktywności po przeczytaniu lektury. Paczka aktywności do wydrukowania od Wydawcy: http://www.zielonasowa.pl/zmartwienie_rozy.pdf

  Wilk, który się zgubił

  wp-1546844634244229371422-200x300 O uczuciach i emocjach z Zieloną Sową. PICTUREBOOKI: Uczucia, Dojrzewanie, Zmartwienie Róży i Wilk, który się zgubił .

  • Autor: Rachel Bright
  • Data wydania: 2018
  • Oprawa: Twarda
  • Liczba stron: 32
  • Ilustrator: Jim Field
  • Wiek czytelnika: 4-5 lat
  • Do kupienia TUTAJ

  Tą książkę po prostu trzeba mieć. To już gwiazda na sklepowej półce.

  Bohaterem opowieści jest mały wilczek. To jeszcze szczenie, a zachowuje się jak dorosły wilk. W śniegu ćwiczy polowanie a z pasją trenuje złowrogie czyhanie. Wilk więc nie potrzebuje pomocy swojej rodziny i przyjaciół – cokolwiek by się nie działo, poradzi sobie ZUPEŁNIE SAM. Nadeszła więc noc w której wilcza rodzina zmienia miejsce kryjówki.  Stado ruszyło w drogę brodząc w gęstym śniegu.  Niestety długa wędrówka osłabiła malca i powoli przestał dotrzymywać grupie kroku. Gdy wicher zawiał i opadł wilczek rozumiał, że jest sam i w dodatku nie wie gdzie jest reszta stada.  Ta sytuacja uświadomiła malcowi, że czasami potrzebuje pomocy dorosłych.  Na swojej drodze spotyka wiele zwierząt, które przychodzą mu z pomocą. Pan mors, narwal, gąski, list arktyczny, łoś a nawet malutka ćma spotkali się z wilczkiem i udzielili mu wsparcia. Finał opowieści musicie zobaczyć sami – na pewno was zaskoczy i sprawi, że wasze serce będzie biło większą przyjaźnią do innych.

  Niesamowicie piękna, wzruszająca i przecudownie zilustrowana oraz wzruszająco a jednocześnie dowcipnie napisana opowieść. Poetycki tekst skłania do myślenia, a piękne ilustracje pozwalają poczuć arktyczną opowieść dosłownie. Fenomenalna książka, która pokazuje jak ważna jest przyjaźń i pomoc ze strony dorosłych. Pokazuje dzieciom, że nie mogą zatracić w sobie wrażliwości na innych, powinny korzystać z pomocy dorosłych oraz same udzielać wsparcia potrzebującym.

  wp-1546844634244229371422-200x300 O uczuciach i emocjach z Zieloną Sową. PICTUREBOOKI: Uczucia, Dojrzewanie, Zmartwienie Róży i Wilk, który się zgubił .

  Jeśli spodobała Wam się opowieść o wilku to informuje, że jest ich więcej. Seria uroczych picturebooków rysowanych przez Jima Fielda, ilustratora bestsellerowej serii „Królik i Misia”, Wiewiórki, które nie chciały się dzielić czy Mysz, która chciała być lewem.

   

  Podsumowując: piękne i wartościowe książki. Mówią o emocjach i uczuciach w pięknych wierszowanych tekstach i obrazem, które pokochają przedszkolaki i ich rodzice. Wydawnictwo Zielona Sowa zadbało o każdy szczegół słowa, obrazu i wydania. Serdecznie polecam!

  UWIELBIAMY!

  Newsletter

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

  Jeszcze chwilka...

  Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

   


  annakamyszek

  Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

  0 komentarzy

  Dodaj komentarz

  Avatar placeholder

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *