Narodziny rodzeństwa to przełomowy moment w życiu każdej rodziny. Taka ilość zmian wymaga odpowiedniego przygotowania. Najlepiej zacząć mając w ręce odpowiednie narzędzie. Z pomocą przychodzi Nasza Księgarnia i książka O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci. Grube, tekturowe kartki i dobór treści oraz zawarte ilustracje sprawiają, że książka absolutnie dla dzieci najmłodszych aż do wieku wczesnoszkolnego. Zobaczcie co jest w środku!

20190719_212035973739997-768x1024 O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci. Nasza Księgarnia LATO 2019
 • O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci.
 • Nasza Księgarnia 
 • Marta Maruszczak
 • forma wydania: książka papierowa
 • oprawa: twarda
 • ilustrator: Monika Filipina
 • rok wydania: 2019
 • liczba stron: 40
 • format: 205 x 250 mm
 • przedział wiekowy: 0-6
 • Do kupienia TUTAJ

Poznajcie Melę, która chce wiedzieć, skąd się wzięła na świecie. Na jej bardzo dociekliwe pytania odpowiada cała rodzina! Mama, tata oraz dziadek i starszy brat Kajtek. A będzie to ciekawa przeprawa przez gąszcz trudnych, bywa, że krępujących pytań. Zobaczcie sami!

20190719_212035973739997-768x1024 O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci. Nasza Księgarnia LATO 2019

Od początku! Książka zaprasza na wstępie dorosłych do lektury. Pomaga przygotować się do rozmowy z dzieckiem i pokazuje jak poprawnie posługiwać się publikacją. A zasada jest prosta: podążać za dzieckiem i współpracować.

Książka to zbiór pytań przedszkolaka dotyczących maluszków:

Skąd się biorą dzieci

Jak się zjawiłam na świecie?

Czy dziecku jest dobrze w brzuchu mamy?

Czy nie jest mu za ciasno?

Dlaczego trzeba być dorosłym, aby mieć dzieci?

Dlaczego czasem rodzi się dziewczynka, a czasem chłopiec?

20190719_212035973739997-768x1024 O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci. Nasza Księgarnia LATO 2019

Pytań jest znacznie więcej. Każdemu towarzyszy duża ilustracja oraz tekst.  Od nas dorosłych zależy na ile będziemy odczytywać dziecku zawarty tekst, a na ile sami będziemy opowiadać opierając się na informacjach i słowach zawartych w odpowiedzi. Ważne, aby zaspokoić ciekawość dziecka i trzymać się prawdziwych informacji i odpowiedniego słownictwa. Z pomocą przychodzą ilustracje, które dostarczają wielu detali, pomocnych w rozmowie z dzieckiem. Same ilustracje to bardzo ciekawe prace plastyczne. Przypominają zaawansowane dziecięce rysunki. Mają przyjemną kolorystykę, sensowne detale i miłą dla oka kreskę.

Publikacja podaje dziecku za pomocą dorosłego rzetelne informacje, które dociekliwy przedszkolak chce znać. To znakomita pomoc, która nie tylko zaspokaja ciekawość dziecka, ale buduje w nim poczucie bezpieczeństwa w nowej sytuacji i pomaga zrozumieć złożoność ludzkiej biologii. To również wartościowa pomoc rodzicielka, która dostarcza gotowych rozwiązań na krepujące czy trudne tematy.

Taktowna, miła dla oka i praktyczna pomoc w odpowiadaniu na trudne pytania dziecka: O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: