O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców

20180614_20444368709301-300x225 O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców. Nasza Księgarnia Czerwiec 2017

  • Thomas McNamee
  • tłumacz: Magdalena Korobkiewicz
  • rok wydania: 2018
  • liczba stron: 352
  • format: 135×204 mm
  • przedział wiekowy: 18-100

 

Wąs, łapy i mruczenie – uproszenie czy rzeczywistość? Kocie sprawy to zagadka – dla mnie na pewno. Pora zderzyć się z nieznanym i zajrzeć do środka.

Pierwsze skojarzenie po przeczytaniu „O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców” – to książka dla ludzi o ludziach (i kotach). Ludziach, którzy wysoko cenią w swoim życiu koty i obcowanie z tymi czworonogami oraz dla tych, którzy chcą poznać koci świat. Ci pierwsi na pewno zgodzą się z autorem w wielu naukowych dowodach na rozumienie kociego świata. Książka systematyzuje, porządkuje i uzupełnia wiedzę kocich wielbicieli.  Dla kocich przeciwników lub początkujących w kwestii posiadania, wychowywania czy rozumienia kotów jest sporym kompendium wiedzy o zwyczajach tych drapieżników. Uwaga – wiedza, może niejednokrotnie szokować i poważnie zastanawiać!

Autor opowiada prawdziwą historię kotki Augusty, której zachowanie szczegółowo uzupełnia badaniami naukowymi. Thomas McNamee wielokrotnie przyznaje się do popełnianych błędów w interpretacji zachowania kotki. Wspólnie z żoną obserwują ją, poznają i z czasem wiedzą, jakie błędy popełnili.  Odpowiadają na nurtujące wielu pytania:

  • Czy ludzki i koci mózg działają identycznie?
  • Czy koty są lepszymi od ludzi towarzyszami dla osób chorujących na depresję?
  • I czy rzeczywiście do komunikacji z człowiekiem używają specjalnego języka, do każdego z nas zwracając się nieco inaczej?

Wydanie książki nie pozostawia wiele do komentarza. Gruba i sztywna okładka, ciekawa grafika i dosłownie dwie ilustracje: kocich bohaterów książki Isabel oraz wspominanej już Augusty. Lektura na długie wieczory lub słoneczne poranki – w domu, w podróży czy przy kawie. Opowieść nie przeraża naukowym bełkotem. Książka to emocjonująca opowieść pisana przez znawcę kotów, od serca i z sercem.

 

20180614_20444368709301-300x225 O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców. Nasza Księgarnia Czerwiec 2017

Jeśli zastanawiałeś się czym jest mruczenie, jak komunikuje się kot oraz chcesz zgłębić język koci – zdecydowanie „O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców” to pozycja obowiązkowa.

Do kupienia TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *