Akademia Mądrego dziecka to doskonale znana już seria wydawnicza do wydawnictwa Egmont. Mądra treść, estetyczne i trwałe wykonanie i zabawne wierszyki. Co tym razem znajdziemy w nowościach z serii? Mam przyjemność  zaprezentować Państwu 4 nowości – dla malca 2-4 letniego jak i dla starszego nieco dziecka w wieku przedszkolnym 3-5 lat.

20180820_212322-300x225 Nowości w AKADEMII  MĄDREGO DZIECKA- Egmont  08. 2018

Słodki domek

20180820_212322-300x225 Nowości w AKADEMII  MĄDREGO DZIECKA- Egmont  08. 2018

  • Seria/cykl: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA
  • Autor: Zbigniew Dmitroca
  • Do kupienia TUTAJ

Fenomenalna seria książeczek w bardzo dobrej cenie. Tym razem zabawny wierszyk autorstwa Zbigniewa Dmitroca dotyczy pszczół i ich pszczelego świata.  Tym razem rezolutne zwierzaki postanowiły wybudować ul. Budowie przyglądają się mieszkańcy lasu – a znajdziemy ich bardzo dużo. Stopniowo ul powiększa się a dziurka w kształcie plastra miodu się zmniejsza. Wierszykowi towarzyszy estetyczna i bardzo kolorowa oprawa graficzna.  Książeczki są ekstremalnie trwale wydane i świetnie nadają się nawet dla bardzo małych dzieci.  Opowieści towarzyszy poznawanie przez dziecko szczegółowego życia pszczół.  Dzieci odkrywają świat przyrody, rozwijają wyobraźnię.

Co by tu zjeść?

20180820_212322-300x225 Nowości w AKADEMII  MĄDREGO DZIECKA- Egmont  08. 2018

  • Autor: Zbigniew Dmitroca
  • Ilustrator: Giorgio Vanetti
  • Do kupienia TUTAJ

Głodna gąsienica wyrusza na łowy. Po drodze spotyka bardzo dużo zwierząt oraz bardzo dużo smakołyków. Bakłażany, kasztany, truskawki i inne smakołyki. Problem tylko w tym, ze gąsienica nie je warzyw i owoców. Na szczęście w końcu trafia na smaczny liść, który ze smakiem zjada. Dalszy obrót historii to fenomenalny cud przyrody i rozwój motyla. Śledzimy krok po kroku etapy rozwoju motyla. Całości towarzyszy ciekawa oprawa graficzna – z dominantą kolorystyczną i graficzną na każdej stronie.  Treść – rymowany wierszyk  o gąsienicy. Wesoły, humorystyczny i ciekawy. W dodatku otwór na  każdej stronie oraz grube kartonowe kartki. Całość to bardzo dobra propozycja – bardzo solidna książka i dobry wybór  na prezent.

A jak antylopa. Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole

20180820_212322-300x225 Nowości w AKADEMII  MĄDREGO DZIECKA- Egmont  08. 2018

Alfabet w ciekawym wydaniu. Malutkie książeczki i historia, która zapada w pamięć dzięki wielu nowym słowom na literę A oraz zadaniom z tą literką związanym. Bohaterem jest chłopiec o imieniu Antoś. Chłopczyk nie przepada za porannym wstawaniem. Uwielbia chodzić do przedszkola – gdzie przekona się, że literka A może go zaskoczyć. Amarantowa antylopa, aglet, ametyst –słówka na literkę A są bardzo ciekawe i bywają zaskakujące. Razem z Antosiem  czytelnik poznaje nowe słowa i dobrze się bawi rozwiązując zagadkę, kolorując, czy rozwiązując zadania.

„A jak antylopa” to pierwsza książeczka z nowego cyklu Literkowe przedszkole w serii Akademia Mądrego Dziecka. Dzięki tej książce twoje dziecko nie tylko pozna literę „A”, ale również kilka nowych słów zaczynających się na tę literę. Literkowe przedszkole to dobre wprowadzenie dziecka do nauki czytania i pisania poprzez naukę alfabetu.

Poręczny format sprawił, że nawet moja  16 miesięczna córka biega z książeczkami po całym domu i domaga się, aby jej czytać i pokazywać co jest w środku. Książeczki mają także bardzo atrakcyjną cenę.

Poręczny format i atrakcyjna cena to dodatkowe atuty książeczek w cyklu.

B jak Bąbel. Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole

20180820_212322-300x225 Nowości w AKADEMII  MĄDREGO DZIECKA- Egmont  08. 2018

Bąbel to pies Bartka. Jeśli dodamy do tego fakt, że jest bokserem to na pewno literka B utrwali się nam jeszcze bardziej. To jednak nie koniec. Bąbel uwielbia tarzać się w złotych liściach buku i bordowych liściach klonu. Po wizycie w przedszkolu Babel wie doskonale co to jest brokat – o tym jakie przygody przydarzyły się bohaterowie na literę B dowiecie się z książeczki. Dodatkowo rebusy, zagadki, kolorowe zabawy i mnóstwo słów na literę B.

Tak jak literka A również B zręcznie wprowadza dziecko w świat zabawy słowem i poznawania liter. Książeczka zawiera zadania rozwijające motorykę małą oraz uczy alfabetu oraz nowych słów.

Akademia Mądrego Dziecka to edukacyjna seria książek dla najmłodszych. Idealnie wspomaga rozwój dzieci w wieku 2-4 lata.

Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole to wspaniała seria, dzięki której najmłodsi poznają litery i nowe słowa. Zabawne historie z życia przedszkola, kolorowanki, zagadki i rebusy pomogą dzieciom w łatwy sposób zapamiętać alfabet i przygotować się do nauki czytania i pisania. Akademia Mądrego Dziecka sprzyja poszerzaniu wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijaniu podstawowych umiejętności i wartości społecznych. Wszystko po to, by przygotować dzieci do codziennych wyzwań w świecie XXI wieku.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *