Zapraszam Was do przeglądu komiksów od EGMONT. Kontynuacje jak i nowości z serii czekają na miłośników przygód, fantasy, najmłodszych jak i nastolatków. Ciekawe nowości, międzynarodowe hity, klasyki w nowym wydaniu! Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego! Enola i niezwykłe zwierzęta, tom 1; O czym szumią wierzby. Auto, Ropuch, Borsuk, tom 2; Pan Borsuk i Pani Lisica. Ale załoga! Tom 3; Smerfy i Krakukas, tom 5; DC POWIEŚĆ GRAFICZNA 13+ Supergirl i Beast Boy kocha Raven; Delisie – Życie ma smak! tom 1; Diabełki – Zabawy nie z tej ziemi, tom 1; Turbogalop, tom 1; Sami. Nożownik z Fortville, tom 2; Giganci. Siegfried, tom 2; Pozytywka. Tajemnice przeszłości, tom 3!
![[Tags] wp-1649480425059-772x1024 Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont – WIOSNA 2022](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2022/04/wp-1649480425059.jpg?resize=750%2C995)
- Enola i niezwykłe zwierzęta, tom 1
- Scenariusz: Joris Chamblain
- Rysunki: Lucile Thibaudier
- Przekład: Maria Mosiewicz
- Oprawa: twarda
- Objętość: 68 stron
- Język oryginału: francuski
- Seria: Enola i niezwykłe zwierzęta
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: kryminał/przygodowy
- Do kupienia TUTAJ
![[Tags] wp-1649480425059-772x1024 Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont – WIOSNA 2022](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2022/04/wp-1649484396358-857x1024.jpg?resize=750%2C896)
Zaczynamy od nowości przeznaczonej dla czytelnika w wieku od około 8 lat. Początek przygodowej serii dla dzieci o Enoli, niezwykłej weterynarce specjalizującej się w pomaganiu stworom z baśni i legend. Czy nie brzmi wspaniale? Pierwszy album jest zbiorczy zawiera aż dwa tomy oryginalne: „Niesforny gargulec” i „Na ratunek jednorożcom”.
Enola jest gotowa ruszyć na koniec świata, aby ratować dziwne istoty będące w potrzebie lub niebezpieczeństwie. Pewnego dnia zostaje wezwana do miasteczka, gdzie gargulec zdobiący dach kościoła ciągle oblewa wodą ludzi wychodzących z mszy. Co poradzić na niegrzeczne zachowanie potworka? Może Enola znajdzie sposób. Zaraz potem będzie musiała pomóc jednorożcom, które mają poważne kłopoty!
Scenarzystą „Enoli” jest Joris Chamblain, współautor wielu opowieści dla dzieci, w tym znanych polskiemu czytelnikowi „Pamiętników Wisienki”. Lucile Thibaudier to publikująca od kilku lat graficzka, która zdobyła uznanie rysunkami do komiksów napisanych właśnie przez Chamblaina, m.in. do cyklu „Sorcières sorcières”.
Komiks, który zawiera piękna oprawę graficzną jak i wartościową treść z elementami magii. Zdecydowanie buduje w dziecku radość lektury, wspiera rozwój fantazji i wyobraźni jak i kształtuje wartości, które zdecydowanie warto mieć! Empatia, niesienie pomocy czy wiedza zdobyta by pomagać potrzebującym zwierzętom – piękne i bardzo potrzebne wartości.
- O czym szumią wierzby. Auto, Ropuch, Borsuk, tom 2
- Scenariusz: Michel Plessix
- Rysunki: Michel Plessix
- Przekład: Ernest Kacperski
- Oprawa: twarda z gąbką
- Objętość: 32 strony
- Język oryginału: francuski
- Seria: Mój pierwszy komiks 5+
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: humor
- Do kupienia TUTAJ
Piękny i niezwykle klimatyczny komiks, który przeznaczony jest dla młodszych czytelników od 4-5 lat. W lesie spotykamy już znanych z wcześniejszych przygód bohaterów. Szczur i Kret prawie zapomnieli o strachu, jakiego najedli się podczas wyprawy do puszczy… Emocje opadły, a dwaj przyjaciele znaleźli wytchnienie w ciepłej, bezpiecznej i przytulnej norze Borsuka, który w labiryncie podziemnych korytarzy szykuje im moc niespodzianek. Tymczasem nadchodzi pora powrotu do domu, gdzie czeka ich kolejne zaskoczenie. Ropuch oszalał! Oszalał na punkcie prędkości, warkotu silnika, zapachu oleju i benzyny… Krótko mówiąc – automobil odebrał mu rozum! Aby przywrócić zmysły porywczemu płazowi, jego przyjaciele postanawiają zastosować nadzwyczajne środki. Ale czy to wystarczy?
Kilka słów o historii, która uchodzi za klasykę literatury brytyjskiej. Niezwykła baśń „O czym szumią wierzby” Kennetha Grahame’a, uchodząca za perłę angielskiej literatury, wielokrotnie ekranizowana, doczekała się pierwszego wydania na kartach komiksu. Pełnowymiarowe, barwne postacie, wyjątkowe poczucie humoru i bijąca z każdej strony czułość do przyrody oczarowały czytelników na całym świecie, w tym Michela Plessixa, dzięki któremu powstała urzekająca adaptacja komiksowa, tak subtelna i pełna fantazji. Zdecydowanie warto zajrzeć do świata tej pięknej klasyki.
![[Tags] wp-1649480425059-772x1024 Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont – WIOSNA 2022](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2022/04/wp-1649484396471.jpg?resize=750%2C540)
- Pan Borsuk i Pani Lisica. Ale załoga! Tom 3
- Scenariusz: Brigitte Luciani
- Rysunki: Eve Tharlet
- Przekład: Ernest Kacperski
- Oprawa: twarda z gąbką
- Objętość: 32 strony
- Język oryginału: francuski
- Seria: Mój pierwszy komiks 5+
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: humor
- Do kupienia TUTAJ
Kolejna klasyka w pięknym wydaniu i z dedykacją dla najmłodszych czytelników w wieku nawet przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nadeszła jesień. Róża, Szperaczek i Borek postanowili zorganizować regaty na rzece. Ale muszą najpierw zbudować łódkę, co nie jest tak trudne, jak dogadanie się, jak ta łódka ma wyglądać. Czy uda im się w końcu wziąć udział w przygodzie żeglarskiej?
Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów. Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”. To bardzo ciekawa propozycja, która zdecydowanie wpadnie dzieciom w oko. Bardzo staranne wydanie, klasyka grafiki przy jednoczesnym bardzo ciekawym obsadzeniu charakterów ludzi w zwierzęce postacie. Całość utrzymana jest w klimacie zgodnego funkcjonowania zwierzaka z naturą.
- Smerfy i Krakukas, tom 5
- Scenariusz: Peyo, Gos
- Rysunki: Peyo, Gos
- Przekład: Maria Mosiewicz
- Oprawa: miękka
- Objętość: 64 strony
- Język oryginału: francuski
- Seria: Smerfy Komiks
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: humor
- Do kupienia TUTAJ
![[Tags] wp-1649480425059-772x1024 Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont – WIOSNA 2022](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2022/04/wp-1649484396451-811x1024.jpg?resize=750%2C947)
Czas na Smerfy – komiks, który zawsze skupia uwagę wszystkich moich domowników. Piąty album przygód Smerfów, niezwykłych istot, które zostały pokochane przez dzieci na całym świecie. Tom zawiera dwie opowieści: „Smerfy i Krakukas” oraz „Smerf inny niż wszystkie”.
Papa Smerf pracuje nad miksturą mającą zwiększyć plony smerfojagód, jednak eksperyment wymyka się spod kontroli i czarodziej wpada w poważne tarapaty. Niedługo potem wioska bohaterów zostaje zaatakowana przez straszliwego ptaka! Skąd się wziął ten potwór? Czy uda się go pokonać? Następnie poznamy Smerfa, który jest znudzony życiem w gronie przyjaciół i pragnie wyruszyć w podróż dookoła świata. Jak daleko zajdzie? Jakie niebezpieczeństwa napotka na swojej drodze?
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry. Wydanie bardzo kolorowe, klasyczne i niezwykle klimatyczne – bo smerfy uwielbiają wszystkie dzieci!
DC POWIEŚĆ GRAFICZNA 13+
Dwie propozycje dla starszych czytelników w wieku 13 +. Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.
Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano.
- Supergirl. Jak być super
- Scenariusz: Mariko Tamaki
- Rysunki: Joëlle Jones, Sandu Florea
- Przekład: Alicja Laskowska
- Oprawa: miękka
- Objętość: 208 stron
- Język oryginału:angielski
- Seria: DC Powieść graficzna 13+
- Kategoria: komiks amerykański
- Tematyka: superbohaterowie
- Do kupienia TUTAJ
Kara Danvers posiada supermoce. Potrafi latać. Wylądowała na Ziemi w kapsule z obcej planety. Jednak jej największymi zmartwieniami są wygrana w najbliższych zawodach lekkoatletycznych, świętowanie szesnastych urodzin i przetrwanie najnowszego megapryszcza. Brzmi jak życie normalnej nastolatki? To niezwykle ciekawa opowieść, którą łączy świat supermocy z nastoletnimi problemami dnia codziennego. A może z pomocą swoich najlepszych przyjaciółek oraz lekko frustrujących, choć bezgranicznie kochających przybranych rodziców uda jej się dokonać jeszcze jednej ważnej rzeczy – zapomnieć o dręczących ją snach i przebłyskach z dalekiej, obcej przeszłości.
Taki przynajmniej był plan, zanim niewielkiego miasteczka Midvale nie nawiedziło tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi… odkrywając sekrety z przeszłości Supergirl, które nie powinny były ujrzeć światła dziennego. Kara ma teraz tylko dwie opcje: albo znajdzie sposób, żeby uratować swoje miasto i być super, albo poniesie spektakularną klęskę.
Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana autorka Mariko Tamaki („Pewnego lata”, „Harley Quinn: Breaking Glass”) połączyła siły z nominowaną do Nagrody Eisnera ilustratorką Joëlle Jones („Lady Killer”, „Catwoman”), aby stworzyć wciągającą opowieść o dorastaniu Supergirl. Idealna propozycja dla nastoletniego czytelnika!
![[Tags] wp-1649480425059-772x1024 Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont – WIOSNA 2022](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2022/04/wp-1649484396491.jpg?resize=750%2C594)
Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven
- Scenariusz: Kami Garcia
- Rysunki: Gabriel Picolo
- Przekład:Maria Lengren
- Oprawa: miękka
- Objętość: 192 strony
- Język oryginału: angielski
- Seria: DC Powieść graficzna 13+
- Kategoria: komiks amerykański
- Tematyka: superbohaterowie
- Do kupienia TUTAJ
Kolejna propozycja dla nastolatków ze świata DC. Zdawałoby się, że to zdarzyło się lata temu, ale minęło ledwie kilka dni, odkąd Rachel Roth odzyskała pamięć, uwięziła demonicznego ojca Trigona w swoim amulecie i opłakiwała złamane po raz pierwszy serce. Nie ma jednak czasu, by zamartwiać się przeszłością… Musi znaleźć sposób, by na dobre pozbyć się Trigona.
Garfield Logan wciąż nie może uwierzyć, że ma moc przemiany w zwierzęta. Ponadto kontrolowanie nowo odkrytych zdolności jest trudne, a ich nieprzewidywalna natura może mieć niebezpieczne konsekwencje. Świadomość, że rodzice ukrywali przed nim taki sekret, powoduje, że czuje się bardzo samotny.
Oboje szukają odpowiedzi, których udzielić może tylko jedna osoba: Slade Wilson.
Kiedy Raven i Gar wpadają na siebie w Nashville, czują, że rodzi się między nimi więź, mimo tajemnic, które próbują przed sobą ukryć. Wiele zaufania i odwagi będzie potrzebne, by zaleczyć rany z przeszłości. Czy zdołają znaleźć w sobie akceptację tych najmroczniejszych stron? A może nawet miłość?
Kolejna powieść graficzna duetu artystów odpowiedzialnych za stworzenie bestselerowych albumów „Młodzi Tytani: Raven” i „Młodzi Tytani: Beast Boy” – scenarzystki Kami Garcii („Piękne istoty”) oraz rysownika Gabriela Picolo.
- Delisie – Życie ma smak! tom 1
- Scenariusz:Maciej Kur
- Rysunki: Magdalena „Meago” Kania
- Oprawa: miękka ze skrzydełkami
- Objętość: 48 stron
- Język oryginału: polski
- Seria: Delisie
- Kategoria: komiks polski
- Tematyka: humor
- Do kupienia TUTAJ
![[Tags] wp-1649480425059-772x1024 Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont – WIOSNA 2022](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2022/04/wp-1649484797578.jpg?resize=750%2C967)
Czas na nowość w formie krótkich komiksowych opowieści. Seria przenosi nas do cudownego świata Delisi – dziewczynek, które są uosobieniem potraw, jakie wszyscy znamy i lubimy. Już robi się ciekawie i niezwykle smakowicie. Młoda kucharka Ramen wraz ze swoją rodziną, należącą do Makaronów, prowadzi restaurację w małym miasteczku Alakart. Poznajemy też koleżanki Ramen m.in. Mysiego Melona, która prowadzi butik z ciuchami, Truskawkę w Czekoladzie, która ma swój zespół rockowy, oraz Tiramisu – najbardziej wybredną smakoszkę świata. Bohaterki rozwijają swoje pasje i kariery, co chwila pakując się w nowe, zwariowane perypetie.
Album składa się z krótkich humorystycznych historyjek, które zarówno treściowo, jak i graficznie wyróżnia nieprzeciętna wyobraźnia autorów. Zdecydowanie podoba się dzieciom i sprawia, że będą mieć apetyt na więcej. Opowieści można czytać bowiem w dowolnej kolejności.
Autorką rysunków jest Magdalena „Meago” Kania, graficzka 2D specjalizująca się głównie w ilustracjach w stylu cartoonowym i azjatyckim. Scenariusz napisał Maciej Kur, autor takich serii jak „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” oraz „Lil i Put”. Oboje stworzyli razem także bardzo dobrze przyjęty przez polskich czytelników komiks „Emilka Sza”.
- Diabełki – Zabawy nie z tej ziemi, tom 1
- Scenariusz: Olivier Dutto
- Rysunki: Olivier Dutto
- Przekład: Maria Mosiewicz
- Oprawa: miękka ze skrzydełkami
- Objętość: 144 strony
- Język oryginału: francuski
- Seria: Diabełki
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: humor
- Do kupienia TUTAJ
![[Tags] wp-1649480425059-772x1024 Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont – WIOSNA 2022](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2022/04/wp-1649484534376.jpg?resize=750%2C1020)
Kolejna nowość dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i nie tylko. Myślę, że z humorem przejdziecie do komiksu zwłaszcza jeśli macie w domu dzieci, które humorystycznie nazywacie diabełkami. Oto prawdziwe „diabełki”: Nina i jej brat Tomek. Ciągle rozrabiają i wszędzie ich pełno – są po prostu nieznośni. Dokuczają nie tylko innym, ale też sobie nawzajem. Broniąc się przed numerami wycinanymi mu przez siostrę, Tomek zaczął się uważać za bohatera ratującego świat przed kosmitami. A kto według niego jest najgroźniejszym obcym? Oczywiście Nina! Z takimi bohaterami nie będziesz się nudził podczas lektury komiksu!
Scenarzystą i rysownikiem serii jest francuski twórca Olivier Dutto, który zdobył popularność właśnie „Diabełkami”, które są wydawane od 2004 roku. Wymyślił też serię poboczną, „Grippy”, poświęconą leniwemu kotu Niny i Tomka.
Jedna z najpopularniejszych we Francji serii humorystycznych dla dzieci. Druga część cyklu została w 2005 roku wyróżniona nagrodą na Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii dla młodych odbiorców. Pierwszy album zbiorczy składa się z trzech tomów oryginalnych: „Z jakiej jesteś planety?”, „To nie my!” i „Zabawy nie z tej ziemi”. Totalna nowość w Polsce!
- Turbogalop, tom 1
- Scenariusz: Rodrigue, du Peloux
- Rysunki: du Peloux
- Przekład: Marek Puszczewicz
- Oprawa: miękka ze skrzydełkami
- Objętość: 48 stron
- Język oryginału:francuski
- Seria: Turbogalop
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: humor
- Do kupienia TUTAJ
Czy mamy tutaj miłośników koni? W stadninie nigdy nie jest nudno. Każdy dzień niesie ze sobą wiele atrakcji. Dostarczają ich nie tylko konie – mądre, uczuciowe i dowcipne – ale również ludzie, którzy towarzyszą im na każdym kroku, opiekując się nimi i starając się prowadzić trudny i zarazem bardzo ciekawy biznes związany z ich hodowlą. A czuwa nad tym wszystkim szefowa Monika. Ta pełna energii kobieta z pewnością miałaby dużo mniej stresów, gdyby nie jej mało rozgarnięty syn Romeo skoncentrowany bardziej na swoim wyglądzie niż na pracy. Na szczęście Monika zawsze może liczyć na stajennego Albercika oraz dwie rezolutne nastolatki Madzię i Celinę. Może żadne z nich nie jest doskonałe i ma swoje słabości, ładując się co chwila w różne zabawne przygody, ale łączy ich jedno – ogromna miłość do koni wszelkiej maści!
Twórcą cyklu jest francuski rysownik Benoît Du Peloux. Jego talent został doceniony przez tak wybitnych autorów komiksów francuskich jak Godard i Ribera. Od 1995 r. asystował im przy tworzeniu różnych projektów, m.in. „Le Vagabond des Limbes”. Pelou jest autorem trylogii fantasy „Eliksir wieczności”. Jednak dopiero nawiązanie współpracy z pisarzem Michelem Rodrigue’em („Clifton”, „Sybil”, „Cubitus”) przyniosło mu sławę i uznanie. To właśnie razem z nim stworzył pierwsze tomy pełnej humoru komiksowej opowieści o codziennym życiu w pewnej stadninie – „Turbogalop”.
- Sami. Nożownik z Fortville, tom 2
- Scenariusz: Fabien Vehlmann
- Rysunki: Bruno Gazzotti
- Przekład: Agata Cieślak
- Oprawa: miękka ze skrzydełkami
- Objętość: 48 stron
- Język oryginału: francuski
- Seria: Sami
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: fantasy
- Do kupienia TUTAJ
![[Tags] wp-1649480425059-772x1024 Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont – WIOSNA 2022](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2022/04/wp-1649484502530.jpg?resize=750%2C1000)
Niedawno czytaliście na blogu o pierwszych przygodach młodzieży w opustoszałym mieście. Czas na drugi tom niezwykłego komiksu fantasy dla młodzieży o grupie dzieci, które pewnego dnia po przebudzeniu odkrywają, że wszyscy inni mieszkańcy ich miasta zniknęli. Dodji, Leila, Camille, Yvan i Terry starają się dostosować do nowej rzeczywistości, jednak okazuje się, że nie tylko oni przetrwali w opuszczonym miescie. Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9–12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”, „Soda”). Bardzo ciekawa opowieść graficzna, która ma w sobie elementy strachu co doskonale sprawdza się jako tematyka dla nastolatków. Zresztą komiks daje dużo do myślenia – czy wyobrażacie sobie żyć w warunkach w których spotykamy naszych bohaterów?
- Giganci. Siegfried, tom 2
- Scenariusz: Lylian
- Rysunki: James Christ
- Przekład:Nika Sztorc
- Oprawa:miękka ze skrzydełkami
- Objętość: 48 stron
- Język oryginału: francuski
- Seria: Giganci
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: fantasy
- Do kupienia TUTAJ
![[Tags] wp-1649480425059-772x1024 Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont – WIOSNA 2022](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2022/04/wp-1649484502504.jpg?resize=750%2C913)
Drugi tom nowej francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników. Dzieci pochodzące z czterech zakątków świata wykazują ponadnaturalne zdolności. Przyciąga je pewna nieznana siła. Podążając za nią, odkrywają olbrzymie istoty i pomagają im się przebudzić… W drugim tomie poznajemy Siegfrieda, inteligentnego chłopca, któremu doskwiera samotność. Jest przykuty do wózka i całe dnie spędza ze swoim opiekunem, ponieważ rodzice nieustannie przebywają w podróżach służbowych. Kiedy Siegfried poznaje Adryela, wodnego giganta, czuje, jak jego życie nabiera sensu. Magiczna opowieść i okazja, aby przenieść się do świata pięknych wydarzeń, kojących oko ilustracji i fantastycznych przygód. Razem z Erin i Yrso stawiają czoła potężnemu Alypharowi, którym kieruje tajemnicza grupa naukowców. Wiedzą jednak, że prawdziwa walka dopiero przed nimi…Scenariusz wyszedł spod pióra Lylian, a rysunki stworzył James Christ.
- Pozytywka. Tajemnice przeszłości, tom 3
- Scenariusz: Carbone
- Rysunki: Gijé
- Przekład: Maria Mosiewicz
- Oprawa: twarda
- Objętość: 56 stron
- Język oryginału: francuski
- Seria: Pozytywka
- Kategoria: komiks europejski
- Tematyka: fantasy
- Do kupienia TUTAJ
![[Tags] wp-1649480425059-772x1024 Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont – WIOSNA 2022](https://i0.wp.com/psychologicoach.pl/wp-content/uploads/2022/04/wp-1649484396386.jpg?resize=750%2C929)
Klimat fantasy na najwyższym poziomie. Przepiękna oprawa graficzna. Trzeci tom opowieści o ośmioletniej Noli, która po matce odziedziczyła funkcję obrończyni Pandorii, niezwykłego świata, do którego przechodzi się przez magiczną pozytywkę.
Nolę odwiedzają pandoriańscy przyjaciele. Chcą złapać intruza, który złamał zakaz przechodzenia między światami. Ale to dopiero początek ich kłopotów… Tą samą drogą przenoszą się do ludzkiej rzeczywistości trzy groźne stwory! Żeby zrozumieć, czego chcą nieproszeni goście, Nola musi poznać tajemnice przeszłości Pandorii. Rozpoczyna się niebezpieczna przygoda!
Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneill), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów „Le Pass’Temps”, „Pozytywka”, „Dans les yeux de Lya” czy „Complots à Versailles”. Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. „Barababor”). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym. Trzeba przyznać, że niezwykle udanym! Co zgodnie stwierdzają miłośnicy komiksu na całym świecie.
KOMIKSY SĄ SUPER!
0 komentarzy