Strrraszna Historia to seria książek wydawnictwa Egmont. Od kilku miesięcy znajdziemy na pólkach kolejne tytuły. EGMONT po sukcesie serii publikuje kolejne odsłony! To seria, która uwielbiają dzieci i dorośli. Spotkanie z historią, które skutkuje nauką podczas humorystycznej zabawy. Fascynujące spotkanie z faktami, informacjami, zwyczajami i epokami. Grafika, tekst i fabuła – wszystko wciąga, interesuje i bardzo podoba się dzieciom i młodzieży.

20190326_2023522042820877-767x1024 NOWOŚĆ: Strrraszna historia! Absolutnie wyjątkowe spotkania z prawdziwą historią od EGMONT. Rycerze, Rzymianie, Jaskiniowcy i Krwawi władcy!

Koniec w nudnymi podręcznikami do historii! Przynajmniej po szkole spotkanie z historią może być źródłem fascynacji, zainteresowana i ogromnej przyjemności. Publikacje z serii Strrraszna historia to zbiór ciekawostek, faktów, mrożących krew w żyłach fascynujących smaczków o okrucieństwie lat minionych. Wiedza, która sama wchodzi do głowy poprzez zabawną formę przekazu.

Idealna dla dzieci około 9-12 roku życia. Młodsi czytelnicy chętnie posłuchają również o fascynujących szczegółach z przeszłości!   Sama obserwowałam drużynę 3 dzieci w pociągu zafascynowanych historią czytaną przez tatę! Uroczy widok!

Ci odjazdowi jaskiniowcy. Strrraszna historia

 • Wydawnictwo: EGMONT
 • Do kupienia TUTAJ
 • NA PEWNO NIE WIESZ: 
 • Czego używali jaskiniowcy zamiast papieru toaletowego? 
 • Dlaczego na migrenę najlepsza jest dziura w głowie? 

Z tej książki dowiesz się wszystkiego o pechowych neandertalczykach, poznasz całą prawdę o Stonehenge oraz odkryjesz, czego archeolog szuka w skamieniałych odchodach… 

Jaskiniowcy to nasi przodkowie. Na szczęście bardzo dużo nas dzieli od tamtych czasów, w których życie było bardzo kruche. Prehistoria sięga 3,5 miliona lat w przeszłość.

Na ten wiek datowane są ślady znalezione w Afryce Wschodniej. Te ślady to odciski stóp człowiekowatych. Aż 3,2 miliona lat liczy najstarszy znaleziony w Afryce szkielet kobiety. Zginęła na skutek wypadku. Ich mózgi nie potrafiły właściwie ocenić niebezpieczeństwa.  Zresztą proces chowania zmarłych miał dla prehistorycznych bardzo duże znaczenie. Wiecie co chowano zmarłym do grobu? Zmieniając temat – jakie były zwyczaje kulinarne ludzi pierwotnych?  Nie chodzi tytko o pogrzebową zupę gulaszową… Do epoki żelaza tj. 500 lat przed naszą erą wydarzy się bardzo dużo.

 Groźni rycerze w ponurych zamczyskach. Strrraszna historia

 •  Wydawnictwo: EGMONT
 • Do kupienia TUTAJ
 • NA PEWNO NIE WIESZ: 
 • Co szambelan ma wspólnego z szambem? 
 • Dlaczego pewien zbzikowany rycerz odciął sobie palec?  

Epoka Średniowiecza otwiera przed nami swoje wrota. Opowieść zaczyna się od spotkania z dawną historią.  Zaczynamy około 500 roku. Dalej poznajemy historię (np. wojna domowa w Anglii w 1135r.) oraz smaczki z tej epoki. To czasy rycerzy, których zwyczaje dzisiaj mocno zaskakują a nawet śmieszą. Niestety media kształtują nieco mylny obraz rycerza. Rzeczywistość jest taka, że rycerzami byli głownie zbóje, którzy nie szczyli się cnotami i inteligencją. Do jakich zachowań posuwali się mężczyźni w zbrojach? Jakiej broni używali? Czy lochy kryły swoje tajemnice? A może nadal straszą w nich duchy?

 • W książce możemy dowiedzieć się że:
 • Co szambelan ma wspólnego z szambem?
 • Dlaczego pewien zbzikowany rycerz odciął sobie palec? 

Bogata w ciekawostki, quizy, opowieści, ilustracje, fakty i fabularne szczegóły. Elementy komiksu łączą się z tekstem klasycznym. Grafiki mają zwoją mocną pozycje. Sporo ramek, chwytów na uwagę, zabawnych informacji i poważnych faktów.

Ci okrutni Rzymianie. Strrraszna historia

 • NA PEWNO NIE WIESZ: 
 • Dlaczego krowa na dachu przynosi pecha? 
 • Jak nazywała się rzymska bogini zawiasów? 
 • Apetyt na niedźwiedzia- ale o co chodzi?

Książka Ci okrutni Rzymianie również rozpoczyna się od kalendarium, z którego poznamy daty, wydarzenia, ciekawostki. Dalej jest jeszcze bardziej ciekawie. Zwyczaje i obyczaje rzymian z przymrużeniem oka. Przesądy w które trudno uwierzyć! Słyszeliście, że krowa na dachu domu przynosi szczęście a piorun to znak gniewu bogów? Co mają wspólnego gladiatorzy z piłkarzami? Jakie gry i zabawy zajmowały mieszkańców Cesarstwa Rzymskiego? Czy picie moczu może uzdrowić? Czy medycyna może być mordercza?

Czasy świetności Rzymu to dużo, dużo informacji, okrutnych faktów, przerażających wiadomości i ciekawostek, dowiemy się z książki.

Krwawi władcy i wredne królowe. Strrraszna historia

 • Wydawnictwo: EGMONT
 • Do kupienia TUTAJ
 • NA PEWNO NIE WIESZ:  
 • Który z władców umarł, spadając z sedesu? 
 • Dlaczego trup króla Jana bez Ziemi przewracał się w grobie?  

Krwawi władcy i wredne królowe to historia bardzo ociekająca krwią. Zresztą jak na Anglię przystało i losy królów – chęć posiadania korony zaślepiała umysły. Najgrubsza z książek ma w sobie ogrom informacji w tym ciekawostki o uciekającej Matyldzie z zamku (jako zmarłej?!), informacje o obecnej rodzinie królewskiej jak i o słynnym HenrykuVIII i jego żonach. Ale czy wiedzieliście, że jego zona numer sześć miała Az czterech mężów?

PODSUMOWANIE

Strrraszna historia to epokowa seria dedykowana dzieciom w wieku szkolnym. Pokazuje epoki historyczne w bardzo humorystyczny sposób z dużą dbałością o fakty i rzetelne informacje. Pełno tu ciekawostek, quizów, jak również zabawne rysunki, które w formie komiksu przedstawiają niektóre fakty. To trzeba poznać. Moja ulubiona seria historyczna dla dzieci i młodzieży!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: