20190224_170823-1823908580-1024x768 NOWE Mr. Men i Mała Miss – 48 książek o emocjach i cechach charakteru dla dzieci 3-6 lat. 48 książeczek!

Mr. Men i Mała Miss – Roger Hargreaves – od kilku miesięcy dostępne są w Polsce. Znana na całym świecie seria „Mr. Men i Little Miss” została przetłumaczona i wydana w ponad 20 krajach świata.  Absolutnie fantastyczne opowieści pełne humoru, zabawy i psychologii! Zabawne sytuacje, ekspozycja na cechy wyglądu i charakteru oraz przegląd osobowości. Każda zabawna, wesoła i bardzo sympatyczna oraz edukacyjna. Za mniej niż 5 zł!

Mr. Men i Mała Miss

Wyraziste charaktery oraz wizerunki zebrane w serii to postacie, z którymi dziecko może bardzo łatwo się utożsamić. Każda z postaci to wyrazistość wyglądu, zachowania, emocji i wizerunku. Całości towarzyszy humorystyczny tekst, którego uniwersalność trafia do małych i dużych czytelników.

Seria 48 książeczek Mr. Men i Mała Miss to bardzo humorystyczne opowiadania oraz ponadczasowe, bardzo proste ilustracje, które rozbawią i wprowadzą w zadumę każdego czytelnika. Biała okładka, kieszonkowy format i konkretni bohaterowie. Wśród 48 książeczek z serii poznamy min.

 • Pan Kichaczek
 • Mała Ślicznotka
 • Mała Przylepa
 • Pan Siniaczek
 • Pan Hałasek
 • Mała Czarodziejka
 • Pan Drobiażdżek
20190224_170823-1823908580-1024x768 NOWE Mr. Men i Mała Miss – 48 książek o emocjach i cechach charakteru dla dzieci 3-6 lat. 48 książeczek!

 Każdy z bohaterów przeżywa ciekawą historię oraz daje się poznać z najbardziej charakterystycznej dla siebie strony: swojej MOCNEJ i szalenie charakterystycznej cechy charakteru.

Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie.

20190224_170823-1823908580-1024x768 NOWE Mr. Men i Mała Miss – 48 książek o emocjach i cechach charakteru dla dzieci 3-6 lat. 48 książeczek!

Mr. Men i Mała Miss

Mr. Men i Mała Miss to seria książeczek to świetna okazja, aby porozmawiać o emocjach i zachowaniach – tych miłych jak radość czy entuzjazm oraz tych mało popularnych w literaturze dziecięcej jak złość, wstyd, bałaganiarstwo czy lenistwo.  Opowieści łamią tabu zakazanego tematu – bohaterowie są bardzo charakterystyczni w swych cechach i bez  trudu mały czytelnik potrafi się z nimi utożsamić. Każda z opowieści prowadzi przez poznanie bohatera, opis jego przygody i zabawne sytuacje do finału i wniosków końcowych.

20190224_170823-1823908580-1024x768 NOWE Mr. Men i Mała Miss – 48 książek o emocjach i cechach charakteru dla dzieci 3-6 lat. 48 książeczek!

Charaktery na wyciągnięcie ręki.

To bardzo dobra pozycja dla dzieci w wieku 2-6 lat. Uczy nazywania emocji i cech charaktery oraz zachowań. Pozwala poprzez utożsamianie się z bohaterem opowieści odnaleźć się w sytuacji z historii, spojrzeć na swoje zachowanie z dystansu oraz skorygować własne postępowanie. Roger Hargreaves nie obawia się bezpośredniości w przekazie. Treść opowieści jest krótka, zwięzła i z dużą ilością dialogów oraz sporą porcją ilustracji. Bardzo często nasi bohaterowie przeplatają swoje losy, spotykają się i wspólnie przezywają nowe przygody.

Do dziś sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy książek na świecie. Powstał nawet serial animowany oraz płyta z piosenkami. Ostrzegam – historie są tak zabawne i wciągające, że na pewno będziecie chcieli skompletować serie z przygodami Mr Men i Małej Miss – warto bo to niezapomniane opowieści od dziesięcioleci bawiące i uczące dzieci na całym świecie.

 • Mr. Men i Mała Miss
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: MR. MEN
 • Autor: Roger Hargreaves
 • Typ oprawy: miękka
 • Wydawnictwo EGMONT – do kupienia TUTAJ

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *