Basia to rezolutny przedszkolak, który pokazuje jak właściwie podążać w drodze zwanej życiem i dorastaniem. Uwielbia zadawać pytania i zdobywać odpowiedzi, które są w stanie zaspokoić jej ciekawość i chęć wiedzy. Bywa również, że Basia popełnia błędy oraz robi sporo zamieszania wokół siebie. Jest jednak także refleksyjna i postanawia zadbać o środowisko oraz życie wielorybów! Dwie wspaniałe Basie już dostępne – obaczcie jak się prezentują!

20190419_081504226163579-1024x768 NOWA BASIA! Basia i śmieci oraz Wielka księga pytań! EGMONT 2019

Basia i śmieci

 •    Basia i śmieci
 •     Wydanie: 2019
 •     Seria/cykl: BASIA
 •     Autor: Zofia Stanecka
 •     Ilustrator: Marianna Oklejak
 •     Typ oprawy: twarda
 •     Do kupienia TUTAJ

 „Myślałaś kiedyś o tym, że jesteś wielorybem?” – pyta mamę Basia.

To pytanie, które rozpętało rewolucje w życiu Basi i jej bliskich. To pretekst do rozmowy o ekologii, która jest szalenie ważna i od której zachowania tak wiele zależy. Basia zauważa, że mama kupuje warzywa w plastikowych torebkach! To wprost niedopuszczalne. W dodatku ulubione napoje najczęściej zawierają plastikową słomkę a żelki pakowane są do plastikowych torebek! To musi się skończyć! Mama bardzo chętnie idzie w tą stronę i zaproponowała córce uszycie materiałowej torby! Im dalej w las tym ciemnej. Coraz więcej osób i rzeczy na świecie wymaga zmiany. Na szczęście jest też sporo alternatyw. Słomkę można z łatwością zastąpić taką z naturalnego tworzywa lub wielorazową ze stali! Segregacja śmieci, sadzenie roślin – to również nic trudnego!

Razem z Basią dowiadujemy się:

– czym jest ekologia,

– jak ludzie zanieczyszczają środowisko,

– jak nasze działania wpływają na przyrodę,

– co możemy zrobić, żeby zmienić nasze nawyki.

Basia i śmieci to kolejna z serii opowieści o przedszkolakach i dla przedszkolaków. Tym razem padł akcent na ważną tematykę dbania o ekologię i jakość życia w zgodzie z naturą. Basia w bardzo naturalny i trafiający do dzieci sposób wskazuje na problem i rozwiązania. Korzysta z przykładów, które dzieci doskonale znają. To praktyczny przekaz, którego walorem jest doskonałe dopasowanie do odbiorcy. W zasadzie pod Basie możemy wpisać dowolne imię dziecka. Oryginalne i spójne z całą serią grafiki dodatkowo dodają atrakcyjności.  Doceniając proekologiczny przekaz „Basi i śmieci”, książkę swoim patronatem objęły WWF i Greenpeace. Bardzo bym chciała, aby sedno opowieści trafiło do każdego domu! Na prawdę wierzę, że możemy zmienić bieg historii i zacząć dbać o Ziemię! Młode pokolenia to najlepsza inwestycja na świecie! Wspólnie możemy wiele!

Basia. Wielka księga pytań

 • Basia. Wielka księga pytań
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: BASIA
 • Autor: Zofia Stanecka
 • Ilustrator: Marianna Oklejak
 • Typ oprawy: twarda
 • Do kupienia TUTAJ

 „Basia. Wielka księga pytań” to tak naprawdę wielka księga odpowiedzi na codzienne i niecodzienne pytania przedszkolaków.  Pytań nie ma końca – statystyczny przedszkolak zadaje ich około 350 dziennie! Basia ma również sporo pytań! A wiadomo, że kto pyta ten nie błądzi! Na szczęście Basia ma wiele osób, których może przepytać: babcię, mamę, tatę, dziadka a nawet Miśka Zdziśka!

Chcecie przykładowe pytania?

– Dlaczego znowu ktoś nasiusiał na deskę? 

– Dlaczego dorośli mówią brzydkie słowa? 

– Dlaczego tata pryka buzią? 

– Jak działa bankomat? 

– Skąd się biorą bączki? 

– Kiedy dojedziemy na miejsce? 

Na pytania pada również odpowiedź! Zresztą fenomen publikacji polega również na tym, że Basia w zasadzie rozmawia o nurtujących ją tematach.  Tak więc znajdziemy tutaj zapis dyskusji w których nie brakuje od naturalnego waloru komunikacji: dowcipu, ciekawego słownictwa, emocji a nawet wyrachowania!  Na ponad stu stronach znajdziemy ciekawe pytania i jeszcze ciekawsze odpowiedzi. Pytania znakomicie prowokują do myślenia, pomagają zrozumieć świat i zachęcają do kolejnych pytań!

Myślę, że Basia będzie prowokowała Wasze dzieci do stawiania pytań. Pytań, na których odpowiedzieć będziecie mogli z pomocą autorki oraz na podstawie wzorców, których nauczyć się można z lektury książki.

Autorki serii o Basi Zofia Stanecka oraz Marianna Oklejak po raz kolejny stworzyły opowieść, którą pokochają przedszkolaki, docenią rodzice, i o którą będą zabiegać wszystkie dziecięce biblioteki w kraju. Rewelacyjna seria od Wydawnictwa EGMONT, którą uwielbiają dzieci i starsi! Mądra, zabawna i szalenie dopasowana do potrzeb przedszkolaków!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: