Czy znacie dziewczynę, która chce zostać znaną pisarką i pisze do szuflady? Czy znacie chłopaka, który pisze kryminały, romanse lub inne dzieła literackie? Jest na rynku wydawniczym perełka, która pomóc może jej  rozwinąć skrzydła w pisarskiej karierze. Kto wie, może  będzie stanowiła początek kariery pisarskiej na miarę K. Bondy czy K. Grocholi lub D. Browna. Notes młodej pisarki to coś więcej niż zeszyt na notatki. To kompendium wiedzy i pomysłów literackich.

20180820_224423-300x225 Kiedy dziewczyna pisać zaczyna: Notes młodej pisarki. Egmont

 •     Notes młodej pisarki.
 •     Autor: Ewa Nowak
 •     Ilustrator: Agata Dębicka
 •     Do kupienia TUTAJ

Notes młodej pisarki

Notes młodej pisarki to idealna książka dla dziewczynki (głównie), która uwielbia pisać. Być może ma już doświadczenie albo dopiero myśli o stworzeniu dzieła literackiego. Z notesem krok po kroku stworzysz dzieło literackie będące spełnieniem  marzeń. Krok po kroku przeprowadzi przez cały proces twórczy. Uczy i podpowiada. Inspiruje i motywuje do pisania. Porządkuje wiedzę, podsuwa dobre praktyki i bezcenne rady. Prowadzi za rękę lecz nie wyręcza. Zawiera bardzo dużo treści, która skłania do zastanowienia, działania i sięgania po długopis celem uzupełnienia polecenia. Znajdziemy tutaj kwestionariusze, zadania otwarte, twórcze zadania czy konkretne polecenia do wykonania w  procesie tworzenia dzieła.  Autorka dzieli się swoim doświadczeniem oraz nie szczędzi humoru oraz motywacyjnych treści.

20180820_224423-300x225 Kiedy dziewczyna pisać zaczyna: Notes młodej pisarki. Egmont

„Notes młodej pisarki” to coś więcej niż zeszyt na notatki. W zasadzie do pisania przyda się jeszcze notes lub komputer. Nazwa jest więc nieco myląca. Notes młodej pisarki wykracza znacznie ponad  standardowe zapiski.

Główne treści Notesu:

 • – motywacja do tworzenia
 • – rozgrzewki literackie
 • -jak pisać: dialogi, miejsce akcji itd.
 • – o kim pisać
 • – fabuła czyli co pisać
 • -jaki tytuł wybrać
 • – zaawansowane techniki literackie.

Poza tym autorka pokazuje czego unikach i jakich treści nie publikować.  Zwraca uwagę co pokazać, gdzie stawiać akcenty, jaki nazwać tytuł, jak zaprezentować bohatera i miejsce wydarzeń.  Autorka przygotowuje także na krytykę. Uprzedza, że na pewno przyjdzie taki czas, kiedy ona nas spotka. Podpowiada jak się jej nie dać i skąd czerpać motywacje do tworzenia.

 20180820_224423-300x225 Kiedy dziewczyna pisać zaczyna: Notes młodej pisarki. Egmont

Publikacja została bardzo dobrze wydana. Układ treści jest bardzo przejrzysty i rzeczowy. Nieco szkolny i sterylny niczym podręcznik do anatomii. Jednak pozwala to łatwo znaleźć wątki i łatwo przyswoić ich treść. Graficznie mamy porządek oraz dobry wzór to tworzenia publikacji. Kolorystyka utrzymana w czarno-żółtym odcieniu, grafiki czarne z zabawną fabułą. Sporo zadań, miejsc do tworzenia i na start ważna rada: nie pokazuj nikomu treści notesu. Zabezpiecz prywatność treści i strzeż dostępu. Nigdy nie wyrzucaj!

Ciekawym pomysłem autorki jest stopniowanie treści na poziomy zaawansowania literackiego. Znajdziemy tutaj poziom podstawowy oraz zaawansowany. Nawet dorośli są w stanie z treści się wiele nauczyć i wzbogacić swój warsztat literacki. Potwierdzam tym samym , że nie jest to infantylna lektura na nastolatek. To merytoryczna książka, która faktycznie może wspierać rozwój talentu literackiego i towarzyszyć na początkach drogi tworzenia dzieła książkowego.

Notes młodej pisarki to pozycja dla każdego, kto chce spróbować swoich sił w tworzeniu literackich treści. Bez względu na płeć, wiek czy stopień zaawansowania.

20180820_224423-300x225 Kiedy dziewczyna pisać zaczyna: Notes młodej pisarki. Egmont


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *