Już niebawem  Święto Niepodległości Polski! Absolutnie warto przygotować się do tego dnia i razem z dzieckiem poznać historię nawet z nieco innego punktu widzenia. Wszystko dzięki serii „Horrrendalnej Historii Polski”. Najnowsza opowieść zabiera nas do lat dwudziestych – co się wtedy działo! Jak Polacy świętowali niepodległość!? Opowieść, która bawi u uczy jednocześnie. Bardzo klimatyczne wprowadzenie do historii.

wp-1634627578346-893x1024 Nieznośna niepodległość. Horrrendalna historia Polski. HarperCollins Polska 8+

Nieznośna niepodległość. Horrrendalna historia Polski

·         Wydanie: 2021

·         Seria/cykl: HISTORIA, HORRRENDALNA HISTORIA POLSKI

·         Autor: Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk

·         Ilustrator: Jędrzej Łaniecki

·         Kupisz TUTAJ

Zacznijmy od kilku pytań z historii:

NA PEWNO NIE WIESZ: 

·         Co nazywano „dusicielem Gdańska”? 

·         Komu salutowała biała niedźwiedzica? 

·         Co to były żurawiejki? 

·         Co to jest kuczka

·         Jak świętowano odzyskanie niepodległość?

WYWOŁA W NAS NUDNOŚCI KSIĄŻKA O NIEPODLEGŁOŚCI

Szalone lata dwudziestolecia międzywojennego są tak barwne, że nie chcą się rozpłynąć w mrokach historii. Ludzie żyli, bawili się i cieszyli odzyskaną niepodległością. A że ta niepodległość bywała trudna i nieznośna, to już inna sprawa… Przeżyj złote czasy radia i kina. Daj się ponieść bolszewickiej taczance. Odwiedź sztetl i kucnij w kuczce. Pokibicuj „boyowniczkom” i ich bojom. NIE 

 

Seria „Horrrendalnej Historii Polski” to szczególna pozycja, która zasługuje na wyróżnienie. Dobrze napisana opowieść, osadzona w klimacie wydarzeń lat dwudziestych ubiegłego wieku. Lekka, zabawna, pełna ciekawostek historycznych i obyczajowych jak i naszpikowana humorem i zabawnymi ilustracjami. Autor zadbał, aby lekkość opowieści była jednoczeniem nośnikiem wiedzy historycznej, co wypełnił znakomicie! Stąd znajdziemy w opowieści sporo nietypowych faktów, ciekawostek, smaczków historycznych.  Całość czyta się przyjemnie a książki wchodzą do głowy same!

Z całego serca zachęcam do zapoznania się z serią, która zasługuje na uwagę. Warto zaopatrzcie się w całą serię, liczącą już siedem tomów z dziejów Polski. Seria polecana dla dzieci w wieku szkolnym!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *