Niesamowity Wszechświat w jednej książce? Kolorowy przewodnik po niebie, planetach, kosmosie i prawach fizyki. Atrakcyjne wydanie i mnóstwo kolorowych obrazków między wiedzą z astronomii i fizyki. Idealny wstęp do poważnej wiedzy dla dzieci od 6 roku życia!

20190503_160644-11634693614-1024x1024 Niesamowity Wszechświat. Podniebny przewodnik o Kosmosie od Nasza Księgarnia 6+
  • Niesamowity Wszechświat
  • Karolina Bąkowska
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Asia Gwis
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 144
  • przedział wiekowy: 6-14
  • Do kupienia TUTAJ

Niesamowity Wszechświat to publikacja, która łączy naukę i zabawę. Temat przewodni to kosmos, planety i ciekawostki związane z astronomią.  Być może to pierwsza książka Waszego dziecka dotykająca tej skomplikowanej tematyki. Bez obaw – astronomia nie musi być trudna i nudna. Za pomocą tej publikacji wiedza o wszechświecie trafia do dziecka w sposób dostosowany do dziecięcych możliwości. Oczywiście nie jest to książka na raz. Ilość opisanych informacji jest bardzo duża i ich przyswajanie zdecydowanie zajmie trochę czasu.  Sposób jednak opisu i prezentacji tekstu sprosta możliwością dziecka w wieku 6-14 lat. Zdecydowanie polecam książkę dzieciom, które interesują się astronomią i chce poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu. Na pewno uporządkuje informacje, poszerzy wiedzę czytelnika i rozbudzi w nim ciekawość związaną z wszechświatem.

Jeśli chcecie wiedzieć, czy spadające gwiazdy spełniają życzenia i czy komety sprowadzają nieszczęścia, to jak najszybciej wybierzcie się w kosmiczną podróż razem z publikacją Niesamowity Wszechświat.

Książka także pokazuje jak rozwijała się wiedza człowieka o kosmosie.

Oprawa graficzna książki to duże zaskoczenie. Widzimy tutaj charakterystyczną kreskę Asi Gwis, której publikacje znajdziecie już na bogu. Kolorystyka utrzymana jest w kolorach znanych z naturalnych przedstawień nieba: niebieski, czerwony, żółty.  Kolory i grafiki stanowią znaczącą rolę w publikacji. To wizualizację nieba, planet, znanych postaci i opisywanych przedmiotów. Przybliżają tematykę i stanowią atrakcyjne przedstawienie opisywanych zagadnień.

Niesamowity Wszechświat to książka dla miłośników kosmosu oraz ciekawych świata dzieci, które chcą poznać ciekawostki i fakty związane  z przestrzenią kosmiczną.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: