Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel

20180714_092829840650401-300x300 Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel. Wilga 2018

Autor:   Zarawska Patrycja

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wilga

Zawód przyszłości: prywatny detektyw. Lepszy od porucznika Columbo czy Sherlocka Holmsa! Czym skorupka za młodu… Niemożliwi detektywi to powieść dla dzieci i młodzieży, która zapowiada serię zagadek detektywistycznych. Ilustratorem serii detektywistycznej jest ceniony grafik Tomasz Minkiewicz.

Wakacje trwają w najlepsze – jest to dobry moment, aby wrócić na chwilę do szkoły i spojrzeć na nią z odpowiednim dystansem. Trefny nauczyciel opowiada o jednym dniu szkoły trójki piątoklasistów: Blanki, Bernarda i Bajorka.  Wspólnie z bohaterami spędzimy kilka godzin w szkole – podczas, kiedy reszta klasy wyjechała na wycieczkę. Zajęcia z panią praktykantką jednak się nie odbędą – do klasy wszedł bardzo nietypowy gość.  Wielki, bez włosów i w ciemnych okularach. Nowy nauczyciel? Coś tutaj jednak nie pasuje… Bohaterowie opowieści postanawiają rozszyfrować zagadkową postać. Najpierw muszą jednak poznać się wzajemnie, chociaż chodzą do tej samej klasy praktycznie nie znają się w ogóle. Bernard to tajemniczy odludek, zwykle siedzi z nosem w smartfonie. Bajorek to kompletny indywidualista, który chadza własnymi drogami i nieraz powtarzał klasę. I dziewczyna  Blanka – uczulona na chlor.  Wspólnie rozpoczynają dochodzenie, którego przebieg zaskakuje, bawi i ciekawi.  Kim okaże się trefny nauczyciel? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w książce. Nie będę zdradzać zbyt wiele – pamiętajcie, że każda dobra opowieść potrzebuje dodatkowego detektywa – czytelnika!

20180714_092829840650401-300x300 Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel. Wilga 2018

Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel to opowieść detektywistyczna dla dzieci samodzielnie czytających w wieku ok 6-12 lat. Twarda oprawa, krótkie rozdziały, duża czcionka i intrygujące ilustracje, których w książce nie brakuje.  Słownictwo dostosowane do młodego odbiorcy a fabuła osadzona jest w świcie znanym dziecku, co pozwala wyraźnie poczuć akcję wydarzeń. Opowieść zawiera wiele nietypowych zwrotów akacji i wydarzeń – co wciąga czytelnika i nie pozwala się oderwać. Atrakcyjna forma treningu logicznego myślenia i dedukcji. Ciekawa historia, która potrafi nie raz zaskoczyć i wprawić w konsternacje. Serdecznie polecam i życzę przy

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *