Daleko daleko na dnie oceanu żyją nerwale a wśród nich Nori. Nori to malutki nosorożec – i mimo rogu nie pasuje do pozostałych nerwali. Czuje się jednak kochany. Jednak pewnego dnia odkrywa, że są na świecie inne jednorożce – czy wybierze inny dom? Opowieść o odmienności, przyjaźni i akceptacji. Piękna historia również o poszukiwaniu w sobie odwagi do dokonywania własnych wyborów. „Nie całkiem narwal” to opowieść z pięknem i wartościami na każdej stronie! Odkrywajmy je z dzieckiem.  

wp-1645854861706-956x1024 Nie całkiem narwal. Nasza Księgarnia 3+ LUTY 2022
 • Jessie Sima
 • ilustracje: Jessie Sima
 • tłumaczenie: Joanna Wajs
 • Wiek: 3-6
 • Forma wydania: oprawa twarda
 • Rok wydania: 2022
 • Liczba stron: 32
 • Wymiary: 220 x 220 mm
 • Do kupienia TUTAJ

Przepiękna i bardzo kolorowa książka z nosorożcem na okładce – już od pierwszego spojrzenia jest ciekawość dziecka! Dalej zaczynamy czytać opowieść i śledzić losy malutkiego jednorożca – Nori. Nori bowiem jest niezwyczajnym nosorożcem. Wygląda inaczej niż wszyscy, pływa w dmuchanych rękawkach i nie chce jeść ośmiorniczek, ale to nieważne, bo czuje się kochany. Mieszka na dnie oceanu i narzuca to specyficzny tryb życia jak i dietę.

wp-1645854861706-956x1024 Nie całkiem narwal. Nasza Księgarnia 3+ LUTY 2022

Wszystko zmienia się pewnego dnia, kiedy Nori odkrywa, że na świecie są inne jednorożce. Żyją  na brzegu oceanu i prowadzą radosne życie. Czy Nori powinien zmienić miejsce życia i spróbować życia wśród swoich krewnych?

Wybór: Czy zostać z jednorożcami na lądzie? Czy raczej wrócić pod wodę do narwali?

A może Nori wcale nie musi wybierać?

Nie całkiem narwal” to pełna kolorów, ciepła i humoru opowieść. Historia wypełniona akceptacją, poszukiwaniem własnej drogi, dokonywaniem wyborów. To także historia o odwadze, której potrzebujemy by być sobą mimo przeciwności, które czasami na nas spotykają.

Książka, która tryska kolorami i ma olbrzymi urok jak i wartości, które wspólnie z dzieckiem warto odkrywać.  Szczególnie polecam dla dzieci w wieku 3-6 lat.  Zdecydowanie zasługuje na polecenie i swoje miejsce w kolekcji na dziecięcej półce.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: