Uwielbiamy puzzle. Mamy ich bardzo dużo! Kiedy jednak widzę kolejne propozycje od CzuCzu zawsze znajduję powód, aby sięgnąć po nowe pudełka. CzuCzu wydaje niezwykłe puzzle. Nauka przez zabawę –przygotowałam z Matyldą i Wiktorem przegląd czterech ciekawych pudełek z puzzlami, innymi niż wszystkie. Ogromne plakaty, ciekawe i bardzo edukacyjne wzory oraz niestandardowe zastosowania – gra obserwacyjna, nauka astronomii, poznawanie ciała człowieka czy konstruowanie super długiego i niezwykłego pociągu! Z CzuCzu wszystko jest możliwe! Śpieszcie się do to doskonały pomysł na prezent dla dzieci w wieku szkolnym i nie tylko!

wp-1616856388628-1024x767 Nauka przez zabawę – puzzle inne niż znasz od CzuCzu! 5-7+

Puzzle to nauka i zabawa w jednym! Absolutnie wyjątkowe „narzędzia” rozwoju jak i integracji. A z CzuCzu także rewizyty edukacje! Przygotowałam dzisiaj cztery ciekawe pudełka puzzli, które będą wspierać dzieci w:

– kreatywności
– rozwoju manualnym
– treningu poznawczym
– wytrwałości
– skupieniu uwagi
– znajomości geografii i biologii Polski
– znajomości astronomii i historii astronomii
– znajomości anatomii
– znajomości kolejnictwa.

To tylko skrót tego co dają puzzle CzuCzu! Przygotowane zestawienie to bogata oferta pomysłów na prezent, twórcze spędzenie czasu i naukę przez zabawę. Szczególnie jest to ważne w momencie, kiedy pisze ten post – edukacja zdalna, zamknięte szkoły i przedszkola. Dajmy dzieciom do ręki zajęcie, które nie tylko oderwie ich od szklanych ekranów, ale także pozwoli na naukę poprzez zabawę. Zaczynamy przegląd!

wp-1616856388628-1024x767 Nauka przez zabawę – puzzle inne niż znasz od CzuCzu! 5-7+

Układam pociągi 5+

Edukacyjny zestaw puzzli składa się z 104 elementów. Aż 56 z nich jest dwustronna, ukazując tajemnicze wnętrze taboru kolejowego. Puzzle nie mają jedynej drogi układania. Możemy je dowolnie łączyć, składać i kompletować. Zbuduj swój wymarzony pociąg, najdłuższy, najbardziej wyładowany towarem czy najciekawszy.

Najdłuższy pociąg może bowiem mieć aż 9,5 metra długości! Spróbujcie znaleźć tyle miejsca i sprawdzić czy zmieści się u Was w domu! A może trzeb wyjść z nim na podwórko? Puzzle CzuCzu nie mają limitu miejsca! Są bardzo starannie wykonane, kolorowe, trwałe.

Do zestawu dołączono także edukacyjny plakat z ciekawostkami o pociągach i wizualizacją wszystkich elementów, które także można odtworzyć podczas układania jako wzór. Plakat zawiera ciekawostki i informacje z historii kolei. Może także być ciekawą ozdobą pokoju dziecka.

 • zestaw zawiera 104 wymienne elementy, w tym 56 dwustronnych i duży plakat edukacyjny
 • prezentowe pudełko o wymiarach 33 x 28 x 7 cm
 • długość całego składu: 9,5 metra
 • elementy są wykonane z trwałej tektury
 • odpowiednie dla dzieci w wieku 5+ (ale wg. Nie 3-4 latek interesujący się koleją może również ucieszyć się z prezentu).
 • ilustracja i forma jest dostosowana do wieku dziecka
 • zabawa rozwija wyobraźnię i inspiruje do zdobywania wiedzy
 • Do kupienia TUTAJ

Puzzle obserwacyjne Mapa Polski 5+

Czas na wycieczkę po Polsce! Wyruszamy już dzisiaj – bezpiecznie i bardzo kreatywnie. 117-elementowe puzzle pokazują ciekawe miejsca na mapie kraju i inspirują do poszerzania wiedzy na temat historii, kultury i przyrody. Puzzle obserwacyjne to taka wycieczka po szczególnym miejscach z obserwacją detali an których znajdują się charakterystyczne dla danego rejonu budynki, rośliny, przedmioty czy zwierzęta. Mapa jest także wspaniała nauką geografii.  Ramka sanowi także inspiracje do zabawy i poszukiwań na dużym plakacie ukrytych tam detali. To także nuka nazewnictwa i spostrzegawczości a także pamięci.

wp-1616856388628-1024x767 Nauka przez zabawę – puzzle inne niż znasz od CzuCzu! 5-7+

Do zestawu dołączony jest ogromny plakat pełen tematycznych ciekawostek. Doskonały jako ozdoba pokoju jak i element nauki i zabawy.

Puzzle są także zaproszeniem do zabawy, wyszukiwania detali czy opowiadania wspomnień czy legend związanych z danym miejscem. Mapa stanowi także inspirację do planowania kolejnych podróży! Polska jest taka różnorodna, piękna i ciekawa!

 • zestaw zawiera 117-elementowe puzzle i plakat edukacyjny
 • pudełko o wymiarach 16,5 x 28 x 7 cm
 • wymiar układanki: 48 x 68 cm
 • duże elementy są wykonane z trwałej tektury
 • odpowiednie dla dzieci w wieku 5+
 • ilustracja i forma jest dostosowana do wieku dziecka
 • zabawa rozwija ciekawość i inspiruje do zdobywania wiedzy
 • Do kupienia TUTAJ

Xplore Team Puzzle Układ Słoneczny 7+

Kosmiczne puzzle dla dzieci około 7 letnich! Ogromne i rozbudowane pod względem detali czy elementów. Wielkoformatowe edukacyjne 300-elementowe puzzle przedstawiają najważniejsze i najciekawsze obiekty oraz badaczy Układu Słonecznego. To wspaniałe spotkanie z kosmosem i działaczami, którzy an stałe wpisali się w historie astronomii! Te puzzle uwielbiam i sama w wolnych chwilach do nich wracam! Uwielbiam patrzeć na złożoność kosmosu, elementy znajdujące się w czarnej przestrzeni, proporcje, odległości umiejscowienie obiektów czy planet, księżyców. Elementy są także podpisane i bardzo dobrze oznaczone. Ułóżcie puzzle i przekonajcie się jakie ciała niebieskie oraz obiekty stworzone przez człowieka znajdują się w Układzie Słonecznym. Zobaczcie, kim byli ludzie, którzy przyczynili się do poszerzania wiedzy o kosmosie. Fascynująca przygoda!!!!!

Edukacyjny plakat pełen jest ciekawostek i informacji min. o znanych osobach związanych z kosmosem. Plakat to piękna ozdoba ściany czy sufitu w pokoju dziecka. Nie muszę w ogóle wspominać o edukacyjnej treści puzzli!!!

 • zestaw zawiera 300-elementowe puzzle i duży plakat edukacyjny
 • prezentowe pudełko o wymiarach 33 x 28 x 7 cm
 • wymiar układanki: 98 x 68 cm
 • elementy są wykonane z trwałej tektury
 • odpowiednie dla dzieci w wieku 7+
 • zabawa rozwija ciekawość i inspiruje do zdobywania wiedzy
 • Do kupienia TUTAJ

Puzzle obserwacyjne Ciało człowieka Xplore Team 7 +

Ciało człowieka w formie ogromnych puzzli składających się z 204-elemntów? Tak! Zdecydowanie warto sięgnąć po ogromny zestaw, który został doceniony w plebiscycie Zabawka Roku 2019! Humorystyczne ilustracje przedstawiają złożone elementy ludzkiego organizmu. Ramka to szczegóły, których obserwowanie, poszukiwanie stanowi zabawę i okazję do utrwalania skomplikowanych nazw i naukę przez zabawę. Zwróćcie uwagę, jak wyglądają i działają poszczególne struktury organizmu, cztery postaci w tym pomoga . Puzzle polecane są do zabawy grupowej! Zaproście znajomych czy rodzinę!

wp-1616856388628-1024x767 Nauka przez zabawę – puzzle inne niż znasz od CzuCzu! 5-7+

Oczywiście zestaw zawiera ogromny plakat! Ozdoba, materiał edukacyjny czy ciekawy dodatek do puzzli. Plakat zawiera także mnóstwo anatomicznych ciekawostek.

Jak mówi CzuCzu „Xplorujcie świat po swojemu!”

 • zestaw zawiera 204-elementowe puzzle i duży plakat edukacyjny
 • pudełko o wymiarach 16,5 x 28 x 7 cm
 • wymiar układanki: 48 x 68 cm
 • elementy są wykonane z trwałej tektury
 • odpowiednie dla dzieci w wieku 7+
 • zabawa rozwija ciekawość i inspiruje do zdobywania wiedzy
 • Zabawka roku 2019!
 • Do kupienia TUTAJ

Wiem, że marki CzuCzu nie trzeba nikomu przedstawiać. To zestawienie to także moje the best of the best dla maluchów od CzuCzu. Na pewno możecie być spokojni, że produkt który chcecie podarować jest najwyższej jakości wykonany i zawiera walor edukacyjny. To prawdziwa przyjemność podarować i być obdarowywanym produktami CzuCzu. Osobiście mam do nich słabość i jako mama i psycholog wychwalam je gdzie się tylko da. Zamiast kolejnej paczki słodkich i nic nie wartych słodyczy – na prawdy pokazujmy dzieciom wartościowe produkty edukacyjne i książki – których na blogu znajdziecie BARDZO DUŻO! Czyczu także wspierają naukę zdalną! Inspirują dzieci do eksplorowania świata nauki i sięgania po więcej!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *