A gdyby tak założyć własną monofakturę mydełek? Pachnących, kolorowych i ręcznie wykonanych? Jest na to prosta rada – zestaw startowy PRINCESS PERFUMOWANE MYDEŁKA od Liscani. Nie dajcie się zwieść napisowi na pudełku – zabawa, która przy pomocy dorosłego pochłania nawet przedszkolaki. Zapraszam na relację z produkcji mydełek w naszym domu!

wp-15822008344411106229247-1024x682 Nauka i zabawa: DIY - Perfumowane mydełka od LISCIANI
wp-15822008344411106229247-1024x682 Nauka i zabawa: DIY - Perfumowane mydełka od LISCIANI

PRINCESS PERFUMOWANE MYDEŁKA

Zestaw to ogromne pudełko (chociaż autentycznie przy tej samej zawartości mogłoby być o połowę mniejsze), w którego wnętrzu znajdziemy:

– perfumowane olejki

-barwniki

– płatki glicerynowe

-brokat

– rękawiczki

– przyrządy do produkcji: lejek, mieszadełka, łyżka

– forma do wylewu mydełka

– wstążkę

– ogromny wybór pudełek, karteczek, zawieszek z księżniczkami Disneya

– książka z księżniczkami i opisem możliwych zastosowań zestawu (w czterech językach lecz nie w polskim).

wp-15822008344411106229247-1024x682 Nauka i zabawa: DIY - Perfumowane mydełka od LISCIANI

Pudełko nazwałabym zestawem startowym. Zawiera absolutnie wszystko co jest potrzebne do produkcji mydełek. Zdecydowanie sprawdzi się do wykonania mydełek, które po zapakowaniu będą idealnym pomysłem na prezent. Tym cenniejszym, bo wykonanym samodzielnie przez dziecko! Oczywiście z uwagi na temperaturę topnienia gliceryny ważne, aby produkcja była nadzorowana przez osobę dorosłą. Ja osobiście uważam, że jest to świetny pomysł na wspólne spędzenia czasu i zabawę dla rodziny.

Zobaczcie jak wyglądała nasza Walentynowa monofaktura mydełek z wykorzystaniem zestawu PRINCESS PERFUMOWANE MYDEŁKA od Liscani.

Eksperymenty z wykorzystaniem narzędzi to nie tylko nauka, stymulacja motoryki małej ale także stymulacja zmysłowa dla dziecka! Możliwość kreowania własnoręcznie przedmiotów używanych na co dzień to doskonałe wsparcie pewności siebie, kreacji dziecka i sprawstwa. Dlatego zestaw polecam już dla dzieci w wieku przedszkolnym poprzez dzieci w wieku szkolnym. Sama jako mama już dawno pełnoletnia doskonale bawiłam się z córką przy produkcji mydełek.

Nasze mydełka mają dodatkowo elementy typu makaron, mak czy zatopione koraliki – to od Waszej kreatywności zależy efekt końcowy. W zestawie startowym zabrakło mi tylko większej różnorodności kolorów. W zestawie mamy dwa barwniki. By zyskać ich więcej musimy dokupić je na własną rękę. My mieliśmy czerwień i róż. Ilość płatków glicerynowych wystarczy też na jedną produkcje. Na szczęście bez trudu można go dokupić i zestawu używać wielokrotnie.

Załączony podręcznik krok po kroku kieruje przez proces produkcji mydełek. Niestety nie zawiera polskiego tekstu. Nie było to jednak dla nas problemem. Dodatkowo podpowiada także jak przygotować bańki mydlane oraz poszerza wiedze o mydle i jego właściwościach. Jest też pięknie zilustrowany i zdecydowanie podoba się dziewczynką. A moja córka nie mogła oderwać oczu od pięknych księżniczek. Miłym dodatkiem są pudełka i karteczki do dekoracji mydełek. To także okazja do zabawy w składanie ich i trening motoryki małej. Mydełka można pięknie zapakować i sprezentować najbliższym.

Monofaktura PRINCESS PERFUMOWANE MYDEŁKA to ciekawy pomysł na prezent, świetne zajęcie dla całej rodziny! Efekt to praktyczne i piękne mydełka, które zachęcają młodsze dzieci do mycia rąk. Zapakowane w ozdobne pudełko, mydełka są kreatywnym prezentem! Zdecydowanie pięknie pachną i dobrze myją ręce!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *