Nauka czytania jeszcze nigdy nie była tak prosta! To hasło promujące nową publikację Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Zaglądam do środka i sprawdzam jak autorka Pani Agnieszka Łubkowska chce nauczyć dziecko czytać. Prześledzimy etapy nauki liter, nauki sylab i czytanie całych słów, od najprostszych po bardziej złożone. Polecam uwadze dzieciom, rodzicom, nauczycielom i terapeutą.

20190320_221055678747126-1024x768 Nauka czytania z Wydawnictwem Nasza Księgarnia.
 • Nauka czytania
 • Agnieszka Łubkowska
 • forma wydania: książka papierowa
 • oprawa: twarda
 • ilustrator: Joanna Kłos
 • rok wydania: 2019
 • liczba stron: 208
 • format: 220 x 200 mm
 • przedział wiekowy: 6-10
 • Nasza Księgarnia
 • Do kupienia TUTAJ

Nauka czytania to ważny etap w życiu dzieci i rodziców oraz wychowawców i nauczycieli. Wychwycenie fazy wrażliwej na litery to ważne zadanie. Z pomocą przychodzi specjalistka od liter Agnieszka Łubkowska. Autorka stworzyła obszerne dzieło, które bardzo przejrzyście pokazuje 3 etapy nauki czytania:

 1. naukę liter,
 2. naukę sylab
 3. czytanie całych słów-od najprostszych po bardziej złożone

Publikacja przeznaczona jest dla dzieci, które zaczynają przygodę z literami i czytaniem. Również dedykowana jest dzieciom, które mają problem z opanowaniem zasad czytania. Zaproponowana forma ma na celu uporządkować wiadomości o literach oraz ułatwić ich naukę. Autorka zadbała o dużą czcionkę, duże odstępy między literami oraz atrakcyjne teksty i przyciągające wzrok ilustracje. Tematyka treści zawartych w książce jest bliska dziecku. Znajdziemy tutaj ciekawostki o naturze, zwierzętach, zjawiskach na Ziemi.

Publikacja pomaga kształtować słuch fonemowy oraz informuje o składnikach języka: dźwiękach, zdaniach, wyrazach, sylabach i głoskach.

Pierwszy i najbardziej obszerny rozdział dotyczy nauki liter i dwuznaków. Każda litera alfabetu ma swoje miejsce i osobną stronę. Litery zobrazowane są przy pomocy słów i ilustracji. Dodatkowo dorosły znajdzie na marginesach polecenie dla dziecka oraz informacje dla rodzica. Kolejna strona to historyjka w której kilkukrotnie znajduje się omawiana literka.  Krótka historyjka sprawia, że samodzielne przeczytanie buduje w dziecku poczucie sprawczości i satysfakcje.

Dalej znajdziemy ćwiczenia pomocne w opanowaniu sylab i nauce czytania całych słów i zdań.

Autorka wyposaża także rodziców w niezbędne informacje potrzebne do wsparcia procesu nauki czytania. To zbiór ważnych zasad, których przestrzeganie może być źródłem sukcesu edukacyjnego dziecka. Wystarczy zadbać np. o spokojne miejsce, sprawdzać rozumienie tekstu czy ćwiczenia ruchowe!

Książka zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli i terapeutów. Atrakcyjnie wydana i bardzo „poukładana” – zawiera to co w nauce czytania jest niezbędne. Polecam również publikację do nauki matematyki, którą znajdziecie TUTAJ.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: