Ciąża, narodziny – 9 mcy niezwykłego czasu, który jest jednocześnie lekcją o ludzkim istnieniu. Z taką nauką w fascynującej książce idzie do Nas Helene Druvert, której działo to ukłon w stronę nauki i zrozumienia początków życia ludzkiego przez dziecko. „Narodziny” to także wspaniały album i wsparcie dziecka podczas oczekiwanie na narodziny rodzeństwa. Wyjątkowa książka – zobaczcie sami!

20191126_185449435331962-767x1024 Narodziny. Początki życia człowieka na wyjątkowych ażurowych rycina. Helene Druvert. MAMANIA 2019

Kilka tygodni temu opublikowałam post w którym znajdziecie zestawienie książek o ciąży, porodzie i przygotowaniu dziecka do przyjścia na świat rodzeństwa (KLIK). Do TOP 6 dołącza właśnie kolejna pozycja – „Narodziny”.

20191126_185449435331962-767x1024 Narodziny. Początki życia człowieka na wyjątkowych ażurowych rycina. Helene Druvert. MAMANIA 2019

Tym razem wielkoformatowe działo z niezwykłym wnętrzem: ruchome elementy, rozkładane strony, wycięcia, grafiki, wizualizację życia płodowego itd. Zdecydowanie najbardziej biologiczna z pozycji dla dziecka o narodzinach człowieka. Jednocześnie książka została dostosowana do potrzeb dziecka w wieku około 5-14 lat (i więcej).  Zawiera opis biologii człowieka w aspekcie rozrodczości kobiet i mężczyzn, wstępu do genetyki oraz szczegółowo omawia proces zapłodnienia oraz rozwój dziecka w ciele matki, poród i pierwsze momenty po narodzinach dziecka (karmienie, zmysły).

Bardzo cenię publikację jak „Narodziny”. Stanowi ona dla dziecka źródło wiedzy o samym sobie tj. istocie ludzkiej. Fascynujące grafiki, wycięte drobiazgowo ryciny i możliwość obserwacji szczegółów ludzkiej anatomii to rewelacyjne źródło wiedzy dla dziecka w wieku szkolnym. Szczególnie w sytuacji oczekiwania na narodziny brata lub siostry (lub bliźniąt).

Ilość tekstu i jego stopień skomplikowania jest wyważona do potrzeb dziecka. Dominuje tutaj zdecydowanie grafika, której przekaz jest uzupełniany opisem. Możliwość dotykania ilustracji, otwierania okienek czy doświadczania struktury wyciętych elementów to także ważne doświadczenie zmysłowe.

  • Producent: Mamania
  • Do kupienia TUTAJ

„Narodziny” to także kolejna pozycja autorki bestsellerowej Anatomii (przetłumaczonej na 10 języków i sprzedanej niemal w milionie egzemplarzy).

Autor: Helene Druvert
Tytuł: Narodziny. Początki życia człowieka na wyjątkowych ażurowych rycinach
Tytuł oryginalny: Naissance
Tłumacz: Jowita Maksymowicz-Hamann
Liczba stron: 48
Oprawa: oprawa twarda
Premiera: 23 października 2019
Wydawnictwo: Mamania
Wymiary: 245×330
Waga: 680 g

„Narodziny” to wspaniałe działo, którego zawartość jest podróżą po początkach ludzkiego życia. Od momentu połączenia komórek aż do pierwszych oddechów noworodka na świecie. Realistycznie, prawdziwie i bez tabu nagości czy ukrywania przed dzieckiem anatomii ludzkiej. Poznanie życia ludzkiego od zapłodnienia po moment narodzin jeszcze nigdy nie było tak namacalne, prawdziwe i fascynujące! Absolutnie zjawiskowa książka i mój TOP w kategorii narodziny i ciąża.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: