Wyruszamy na plac budowy! I to nie byle jaki bo znajdujący się w samym centrum miasta! W miejscu starego domu powstaje nowy. Zobaczcie jak etap po etapie zmienia się budowa. Jak będzie wyglądał i na czym polega praca przy budowie domu. Ilu robotników, jakie narzędzia i zadania przed nimi. Kto zamieszka w ukończonym domu? Fantastyczka książka obrazkowa na wiele godzin poszukiwań, obserwacji, rozmów i fantastycznej zabawy. Na placu budowy – Wydawnictwo Babaryba!

20200430_081547810728482-768x1024 NA PLACU BUDOWY. Zawody maszyny i pojazdy - Peter Knorr & Doro Gobel – Babaryba. WIOSNA 2020
  • NA PLACU BUDOWY- zawody, maszyny i pojazdy
  • Peter Knorr, Doro Gobe
  • oprawa całokartonowa
  • liczba stron: 1
  • format: 23,4 x 30,5 c
  • rok wydania: 2020
  • Do kupienia TUTAJ

„Czas na wielką budowę w naszym miasteczku! Już niebawem w miejscu starego domu powstanie nowy. Podczas gdy trwają przygotowania do budowy, obok toczy się normalne życie: dzieci grają w piłkę, ktoś wiezie fotel na dachu, ktoś myje okna… Cała masa szczegółów do wypatrywania i historyjek do śledzenia! „

20200430_081547810728482-768x1024 NA PLACU BUDOWY. Zawody maszyny i pojazdy - Peter Knorr & Doro Gobel – Babaryba. WIOSNA 2020

„Na placu budowy” to kolejna książka z serii od Wydawnictwa Babaryba. Tym razem akcja kolorowych ilustracji i część bohaterów, których już poznaliście przenosi się do miasteczka. Życie miasta toczy się bardzo dynamicznie a w miejscu starego domu już wkrótce ma powstać nowy. Budowa ruszyła! Robotnicy zaczynają prace: wylewają fundamenty i stawiają pierwsze ściany. Na budowie pojawiają się dekarze, hydraulicy, stolarze, elektrycy, glazurnicy i malarze. W czasie obserwacji prac budowlanych życie dookoła toczy się normalnie. Dynamicznie, ciekawie i z możliwością obserwacji sympatycznych mieszkańców miasteczka. A znajdziemy ich na okładce tylnej książki. Tam na ilustracji wyszczególniono i nazwano kilkunastu bohaterów. Zadaniem dziecka jest poszukiwanie ich na wielkich i bardzo złożonych ilustracjach. To także nośnik opowieści, ćwiczeń językowych i spostrzegania. Dodatkową atrakcją jest możliwość obserwacji pracy budowlańców i poszczególnych etapów prac budowlanych. Będziemy mogli także zobaczyć efekt końcowy tj. ukończony dom! Pożegnamy dźwig i koparkę! Ich miejsce zajmą biblioteka i kawiarnia a także nowi mieszkańcy domu! Zobaczcie sami i bawcie się świetnie!

20200430_081547810728482-768x1024 NA PLACU BUDOWY. Zawody maszyny i pojazdy - Peter Knorr & Doro Gobel – Babaryba. WIOSNA 2020

NA PLACU BUDOWY to wielkoformatowa książka obrazkowa (picturebook) z twardego kartonu i w pięknej oprawie graficznej.  Zabawa w poszukiwania bohaterów, obserwacja szczegółów życia mieszkańców i prac budowlanych na placu budowy to bardzo ciekawe zajecie i pochłaniająca aktywność dla całej rodziny. Książka nie zawiera tekstu. Zawiera za to niesamowite i piękne ilustracje które zawierają historyjki, które trzeba znaleźć i opowiedzieć,  Książka angażuje dziecko i skupia jego uwagę na poszukiwaniach wybranego bohatera na poszczególnych stronach. Buduje także słownictwo i ćwiczy wypowiedź.

W serii ukazały się: JEDZIEMY NA WYCIECZKĘNASZE MIASTECZKOSTATKI, ŁODZIE MOTORÓWKINIE MA JAK W DOMU oraz NA PLACU BUDOWY.

Picturebooki z serii polecam dzieciom od 2-3 lat.

„Na placu budowy. Zawody, maszyny i pojazdy ” to fantastyczna książka. Jest nośnikiem obserwacji, nauki i zabawy. Starannie wykonana, zachwycająca detalami i wykonaniem. Zabierze Was w świat budowy i codziennego życia mieszkańców miasteczka. Będziecie ich szukać, nazywać ich zawody i opowiadać historie z ich codziennego życia! Zabawa dla całej rodziny na wiele godzin. Serdecznie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: