Muminki. ABC to rewelacyjna podróż po literach alfabetu w celu poszukiwań najlepszych wierszy i liter, które kryją się w słowach. Przedszkolaki, które poznają literki an każdym roku uwielbiają słuchać o wyrazach i słowach. Co się kryje pod literką A, B czy C? Jakie znaczenia? Warto je poznać wszystkie i zasłuchać się w muminkowym świecie bohaterów i ich przygód.

wp-16678247361116970444177620228950-768x1024 <strong><em>Muminki. ABC. HarperCollins Polska JESIEŃ 2022 - 3+</em></strong>
  • Muminki. ABC.
  • Autor: Annika Sandelin
  • Ilustrator: Tove Jansson, Moomin Characters
  • Tłumaczenie:Katarzyna Huzar-Czub
  • Oprawa:twarda
  • Objętość:64 strony
  • Format:200×250
  • Grupa docelowa: 3-7 lat
  • Do kupienia TUTAJ
wp-16678247361116970444177620228950-768x1024 <strong><em>Muminki. ABC. HarperCollins Polska JESIEŃ 2022 - 3+</em></strong>

Jeśli macie w domu fana lub fankę Muminków, to musicie mieć w kolekcji także tą książkę! Zaskakująca, inna niż wszystkie, pełna bohaterów i przygód i co najważniejsze liter!

Ta przepiękna, wspaniale wydana książka to zaproszenie do świata muminków, a jednocześnie wierszowany przewodnik po kolejnych literach alfabetu. Wiersze, napisane przez znaną szwedzko-fińską poetkę Annikę Sandelin w twórczym przekładzie Katarzyny Huzar-Czub to prawdziwa uczta dla miłośników języka polskiego, zarówno tych bardzo młodych, jak i nieco starszych. Pełne wdzięku, mądre, a przy tym lekkie teksty opowiadają zarówno o postaciach dobrze znanych miłośnikom Tove Jansson, jak i o bohaterach zamieszkujących odległe zakątki muminkowego świata. Najmłodsi znajdą w nich zachętę do poznawania trudniejszych i nieobecnych w codziennym języku wyrazów, a starsi – głębszy sens i inspirujące przesłanie, a przede wszystkim – zachętę do tego, by wrócić do oryginalnej twórczości Tove Jansson i jej zdumiewającej znajomości ludzkiej natury.

Wydanie zasługuje na oklaski! Wykorzystane tu oryginalne ilustracje oraz litery alfabetu powstały na bazie grafik Tove Jansson, a klimat jej opowieści można odnaleźć na każdej stronie tej niezwykłej książki. Zdecydowanie jest to pozycja wzbudzająca zachwyt i powodująca radość dzieci!

Zresztą Suminków nigdy nie za dużo! Ciesze się, że autorzy na całym świecie pokazują nowym pokoleniom tą wartościową bajkę i dają okazję by bohaterowie Doliny Muminków przetrwały dla przyszłych pokoleń. To piękna i wartościowa bajka, która zasługuje na przekazywanie z pokolenia na pokolenie.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: