Czy znacie Muminki? To cudowna zabawa wyruszać w świat z Muminkami, Włóczykijem, Ryjkiem oraz Małą Mi. Jako dziecko uwielbiałam historie z Doliny Muminków – bajki, audycje czy książki. Dzisiaj wracam do nich we wspomnieniach jak i w nowości od wydawnictwa  Egmont. Premiera już za chwilę – spieszcie się bo wreszcie są Wasze Muminki!

Opowiadania z Doliny Muminków

Dwie premiery od Egmont to zaproszenie do Doliny Muminków. Fabuła książek oparta została na podstawie oryginalnych opowiadań Tove Jansson i w pełni oddaje świat z bajek autorki. Krótkie historie, duża czcionka i maksimum barwnych ilustracji. Zdecydowanie spodobają się dzieciom, które opanowały umiejętność samodzielnego czytania. Miękkie wydanie, bardzo niska cena i duży format oraz bogactwo ilustracji i lekka optymistyczna opowieść- to główne składniki opowiadań z Doliny Muminków.

20180405_210227-300x225 MUMINEK - Tove Jansson. Pieśń Oceanu i urodzinowy guzik. Egmont 2018Muminek i urodzinowy guzik

Dla muminka dzisiejszy dzień jest bardzo szczególny – to jego urodziny. Problem tylko polega na tym, że wydaje mu się, że nikt z jego przyjaciół o tym nie pamięta. Wszyscy go tylko zbywają i mówią, że nie mają dla niego czasu. Na szczęście finał tej historii zaskoczy nie tylko Muminka – Dolina Muminków będzie świętować ten szczególny dzień. Przyjaciele wręczą także solenizantowi szczególny prezent – guzik!  Magiczny świat – w którym wygrywa zawsze przyjaźń, panuje klimat przygody oraz bohaterowie, którzy w pełni oddają cechy ludzkiego charakteru i emocje jak np. strach, odwaga czy miłość do podróży i poznawania świata.

Do kupienia TUTAJ

Muminek i Pieśń Oceanu

Kto z Was nie lubi przygód? Tata muminka posiada nawet na strychu własną kolekcje odkrywcy. Jest w niej coś niezwykłego – muszla w której słychać Pieśń Oceanu. Problem polega na tym, że pieśń słyszy tylko  znalazca muszli. Muminek pragnie stać się znalazcą takiej muszli i wyrusza wraz z przyjaciółmi w poszukiwaniu grającego skarbu. Włóczykij, Muminek, Panna Migotka oraz Ryjek wyruszają na Samotną Wyspę. Sytuacja komplikuje się, gdy zmienia się pogoda i bohaterowie szybko zmuszeni są wracać do Doliny Muminków. Jaki skarb zdobędzie Muminek? Czy spotkanie z tysiącami Hatifnatów skończy się szczęśliwie?

Do kupienia TUTAJ

 

Serdecznie polecam – pamiętacie tą piosenkę?

https://www.youtube.com/watch?v=4y992IDXJ1o


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *