20190227_1010321893954451-1024x768 Mroczne baśnie Disney’a: Świat obok świata i Dawno, dawno temu... we śnie. EGMONT

Baśnie mają szczęśliwe zakończenia (zwykle). Te które chcę Wam zaprezentować mają dużo mroku, nieszczęścia i tajemnicy. Mroczne baśnie to niepowtarzalne i całkowicie nowe historie przeznaczone dla czytelnika 10+. Świat obok świata i Dawno, dawno temu… we śnie – zaprasza Disney i Wydawnictwo EGMONT

Świat obok świata. Mroczna baśń

Finał opowieści o podwodnym świecie był bardzo smutny. Złowroga wiedz morska pokonała małą syrenkę oraz króla Trytona. Jej panowanie trwa już kilka lat. Ariel zasiada na tronie Atlantyki jako jej niema królowa, a Urszula włada królestwem księcia Eryka. Wszystko zmienia się jednego dnia. Ariel dowiaduje się, że może ukochany ojciec nadal żyje.  Rozpoczyna walkę o przetrwanie dla swojego świata i świata ludzi.  Nie będzie to łatwe zdarzenie. Nie obejdzie się bez chwil wątpliwości, rozpaczy, podejmowanie trudnych decyzji.  

  • Dawno, dawno temu… we śnie. Mroczna baśń
  • EGMONT
  • Wydanie: 2019
  • Seria/cykl: MROCZNA BAŚŃ
  • Autor: Liz Braswell
  • Tłumacz: Dorota Radzimińska
  • Typ oprawy: miękka
  • Do kupienia TUTAJ

Dawno, dawno temu… we śnie. Mroczna baśń

Smok już nie żyje! Książę pokonał go z pomocą trzech młodych wróżek… Dawno, dawno temu był sobie król i królowa. Żyli w czasach pełnym niepokoju, walki o tron i rywalizacji. Niestety  okrutny los dał im córkę zamiast upragnionego syna. Okrutny los cały czas kpi z władców. Dali jej na imię Aurora a na ceremonię nadania imienia dziewczynce król i królowa zaprosili wszystkich z okolicy. Przyszły też trzy wiedźmy (tj. złe wiedźmy), które z ogromną satysfakcją dały dziewczynce swoje dary. Jak domyślacie się, nie wszystko było cudowne i przez księżniczkę pożądane. Owszem urody i telnetu wokalnego – kto by nie chciał, ale trzeci prezent …potem książę, pocałunek, Maleficent- przekonajcie się sami…

MROCZNE BAŚNIE

Mroczne baśnie to bardzo kusząca propozycja literacka, dla fanów literatury fantastycznej. Doskonale się czyta i jeszcze lepiej wyobraża, wizualizuje i przeżywa. Disney to mistrzostwo w tworzeniu historii. Każda z nich jest przepełniona wspaniałymi zwrotami akcji, opisami, dialogami, postaciami, które aż proszą się o ekranizacje. Same opowieści naprawdę mają dużo mroku. Nie ma tutaj zbyt wielu powodów do radości. Sytuacje, które przeżywają bohaterowie mają często powierzchownie dobre konsekwencje, lecz wnikliwa analiza szczegółów ujawnia drugie dno i tragiczne znaczenie.

Język opowieści, bardzo mnie zachwycił. Bardzo barwne opisy, dialogi i słownictwo, które bogate jest w słowa, których często młodzież nie używa w potocznym języku.  Książki to prawie 400 stronicowe działa, które pozbawione są ilustracji i kolorów. Tutaj liczy się słowo i jego znaczenie. Serdecznie polecam młodzieży 10+ i dorosłym, którzy chcą odkryć magiczne życie dawnych bohaterów z dzieciństwa. Dalsze losy księcia, który pokonał smoka i podwodnej księżniczki Ariel ukazane są w nowej propozycji od Wydawnictwa EGMONT. Mrocznej, tajemniczej i niezwykle wciągającej!!!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: