Książki mają ważną rolę w życiu i rozwoju dziecka. Od pierwszych miesięcy maluszek powinien stymulować swój wzrok poprzez kontrastowe ilustracje. Stopniowo w miarę wyostrzania się wzrok uczy się kształtować ostrość. Dziecko zaczyna widzieć pierwsze kolory, rozróżniać kształty i uczyć się nazywać obiekty na ilustracjach. Moje pierwsze kształty, kolory i obrazki to piękne, ekologiczne i edukacyjne książki, które stanowią doskonały start w książkową podróż przez życie. Zobaczcie co kryją poszczególne książki oraz jak prezentują się w komplecie – seria od Wydawnictwa Zu&Berry! Pierwsza ekoksiążeczka Twojego dziecka!

wp-1621924373200-1024x825 Moje pierwsze kształty, kolory i obrazki – seria kontrastowych książeczek dla dzieci 0,3,9,12 m-cy  od Zu&Berry.

Moje pierwsze kształty. Książeczka kontrastowa. 0+

Przegląd zaczynamy od książeczki dla najmłodszych dzieci –od pierwszych dni życia. Pierwsza książeczka Twojego dziecka: Moje pierwsze kształty. Książeczki opierają się na prostych czarno-białych obrazkach. Wzrok maluszka dopiero zaczyna się kształtować, wyostrzać, otrzymuje odpowiednie dla swojego wieku bodźce zmysłowe. Za pomocą tej prostej a jakże przemyślanej książki będziemy stymulować dziecięce oczka a także pielęgnować relacje z rodzicem czy opiekunem. Co ważne i bardzo praktyczne, książeczka ma formę rozkładanej tekturowej harmonijki, dzięki czemu łatwo możemy ją oprzeć w zasięgu 15-30 centymetrów od oczek dziecka. Książka znajduje się w zamykanym kartonowym etui.

Moje pierwsze kolory. Książeczka kontrastowa. 3+

wp-1621924373200-1024x825 Moje pierwsze kształty, kolory i obrazki – seria kontrastowych książeczek dla dzieci 0,3,9,12 m-cy  od Zu&Berry.

Kolejna książka z serii: Moje pierwsze kolory. Proste czarno-białe ilustracje dostarczają niemowlęciu, właściwych bodźców zmysłowych, pomagając mu wyodrębniać obiekt z kontrastowego tła oraz wprowadzając pierwsze plamy wyrazistych kolorów. Tym bardziej, że oko dziecka ma wrodzoną łatwość wyszukiwania twarzy – tym łatwiej dziecku wyszukać obiekt z twarzą. Estetyka, trwałość i atrakcyjność na najwyższym poziomie.

Z kolorową książeczką możemy z maluchem bawić się w pokazywanie i nazywanie barw. Składać i rozkładać harmonijkę w różnych kierunkach czy w różnym tempie. Stopniowo dziecko będzie także pokazywać znane z książki obiekty w rzeczywistości.

Moje pierwsze zwierzęta. Książeczka obrazkowa. 9+

Trzecia z książek to kolorowe obrazki, które przedstawiają zwierzęta. Pełnobarwne, wyraziste, bardzo estetyczne i miłe dla oka. Zdecydowanie ucieszą dziecko i będą doskonała zabawa w malutkich rączkach. Bo książeczki to nie tylko trening dla oka ale także dla rączek tj. motoryki małej. Trenujemy również ostrość widzenia, spostrzeganie, nazywanie obiektów, wypowiadanie dźwięków.

Moje pierwsze owoce i warzywa. Książeczka obrazkowa. 12+

wp-1621924373200-1024x825 Moje pierwsze kształty, kolory i obrazki – seria kontrastowych książeczek dla dzieci 0,3,9,12 m-cy  od Zu&Berry.

Czas na owoce i warzywa. Kolejna – już czwarta część książeczek ponownie wpisuje się w estetykę jak i jakość wykonania. Z powodzeniem skupi uwagę dziecka i stanie się narzędziem odkrywania świata i rozwijania dziecięcych zdolności. Kolory, obiektyw: warzywa i owoce to także zachęta do poznawania nowych smaków przez maluchów, które są w trakcie rozszerzania diety. Jaki to owoc? Jakie to warzywo? Zabawa na całego!

MOJE PIERWSZE KSZTAŁTY. KSIĄŻECZKA KONTRASTOWA 0 +

MOJE PIERWSZE KOLORY. KSIĄŻECZKA KONTRASTOWA 3+

MOJE PIERWSZE ZWIERZĘTA. KSIĄŻECZKA OBRAZKOWA 9 MIES.+

MOJE PIERWSZE OWOCE I WARZYWA. KSIĄŻECZKA OBRAZKOWA 12 MIES.+

Seria książeczek to niezaprzeczalnie wielkie plusy – jakie?

– stymulacja wzroku dziecka
– zachęcanie do zabaw motorycznych, stymulacja pierwszych ruchów ciała, podążania za obrazem, chwytania itp.
– doskonała okazja do pielęgnowania więzi z rodzicem i opiekunem
– Estetyka i trwałość wydania
– Ekologia wykonania – książki powstały w całości z materiałów ekologicznych z Certyfikatem Ecofriendly Book,
-Wykonane w technologii Biocidal Coating – pokryte lakierem o właściwościach bakteriobójczych i wirusobójczych co zdecydowanie jest ogromnym plusem.

Serdecznie polecam serie książeczek EKO. Możecie sprezentować je dziecku wybierając właściwą wiekowo książkę lub od razu zdecydować się na komplet dla dziecka w wieku 0-3-9 i 12 miesięcy. Kolorowe, trwałe, estetyczne i bardzo ekologiczne!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *