Każde dziecko próbuje swych sił w jeździe na rowerze – na każde przychodzi także chwila rozstania się z dodatkowymi kółkami. Moje dwa kółka wspiera dziecko w nauce jazdy na dwóch kółkach. Niezwykle delikatna i urokliwie wydana książka / album wspierający samodzielność i dorastanie dziecka. Wydawnictwo TADAM słynie z fenomenalnie wydanych książek o mądrej treści. Tym razem dotykamy tematyki emocji, przyjaźni, wytrwałości oraz nauki jazdy na dwóch kółkach na rowerze. Tak pięknej książki nie znajdziecie nigdzie! Sebastian Pelon to artysta, którego dzieło „Moje dwa kółka” ukazało się kilka dni temu. Zobaczcie sami.

  • Moje dwa kółka
  • tekst: Sebastien Pelon
  • ilustracje: Sebastien Pelon
  • kategoria wiekowa: 4+
  • Do kupienia TUTAJ

20180829_214629739173631-300x300 Moje dwa kółka – album nauki samodzielności i dorastania. TADAM 2018

Moje dwa kółka to książka wspierająca proces dorastania młodego człowieka. W przepięknie ilustrowanej i jeszcze cudowniej wydanej opowieści bohater przełamuje własny lęk, rozwija swój talent i wytrwale pokonuje ograniczenia. Na naszych oczach dokonuje wielkiego przełomu. Z podróży rowerem wraca odmieniony. Jak sam twierdzi – urósł! Pokonuje z pomącą wielkiego COŚ swoje ograniczenia i pozbywa się dodatkowych kółek na rowerze. Potrafi samodzielnie jeździć na dwóch kółkach.   Wielki biały stworek w pomarańczowej czapce jest towarzyszem chłopca i wspiera jego podróż. Od początku do końca jest obok. Pomaga, towarzyszy, wspiera. Pomaga pokonać emocje towarzyszące upadkowi, daje buziaka na pocieszenie i zjada kółka. Bohater zaczyna jeździć bez wspomagania się dodatkowymi kółkami.

Samodzielna jazda na rowerze

Nauka jazdy na rowerze na dwóch kółkach to przełomowa umiejętność w życiu dziecka. Na pewno tej jesieni tysiące dzieci będzie chciało przejść na poziom dorosłej jazdy. Opowieść może im w tym pomóc. Książka jest spersonalizowana. Znajdziemy wewnątrz miejsce na imię dziecka oraz po opanowaniu jazdy na dwóch kółkach , na końcu książki znajduje się dyplom dla SUPERROWERZYSTY z miejscem na wpisanie daty przełomowego momentu.

20180829_214629739173631-300x300 Moje dwa kółka – album nauki samodzielności i dorastania. TADAM 2018 20180829_214629739173631-300x300 Moje dwa kółka – album nauki samodzielności i dorastania. TADAM 2018

Opowieść pokazuje emocje towarzyszące rozwojowi. Będzie lęk, smutek, zdenerwowanie i łzy. Będzie także radość, zadowolenie i duma! W prostych słowach i bardzo przekonywujących ilustracjach.  Poza tym sporo tutaj wyrazów dźwiękonaśladowczych – których wypowiadanie dzieci uwielbiają.

Wydanie – czapki z głów

Książka został a wydana w formie albumu. Ogromny format z dumą mieści się w dziecięcych rączkach. Zawiera delikatną tonację kolorystyczną, wzbogaconą odrobiną fluorescencyjnego koloru pomarańczowego. Kilka stron w  formie komiksu i całość opatrzona w twardą oprawę.

Książka wychodzi dalej ponad tematykę jazdy samodzielnie na dwóch kółkach rowerem. Chociaż jest to temat główny i polecam książkę podarować dzieciom, które uczą się samodzielnej jazdy. Dodatkowo książka jest pretekstem do rozmowy o emocjach, samodzielności dziecka i odpowiedzialności poza domem. Doskonała dla 4-8 latków.

Serdecznie polecam.

Więcej ABSOLUTNIE fantastycznych książek od wydawnictwa TADAM znajdziecie TUTAJ.

Wydawnictwo TADAM powstało z myślą o Małych Czytelnikach. Staramy się tworzyć książki o tym, co jest istotne dla dzieci. Książki, które objaśniają dzieciom skomplikowane zagadnienia otaczającego świata i rozwijają ważne umiejętności. Istotna jest dla nas również troska o język. Skupiamy się na innowacyjnych rozwiązaniach. Dbałość o  najmniejsze szczegóły, teksty dostosowane do percepcji młodego czytelnika oraz wspaniałe ilustracje rozwijające jego wrażliwość estetyczną to priorytetowe zadania postawione  przed  zespołem redakcyjnym.

 

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *