Współczesne dzieci bywają bardzo zestresowane, nie potrafią złapać uwagi, wpadają w emocje, którymi nie potrafią zarządzać.  Często zestresowani rodzice poszukują antidotum na problemy a nie szukają rozwiązań kompleksowych. Czas to zmienić! Moja super moc tj. mindfulness dla dzieci (i nie tylko) to propozycja skutecznych praktyk do stosowania na co dzień dla dzieci 5-8 oraz 5-12 lat i ich rodziców. Światowy bestseller i kopalnia ćwiczeń, gier, historii i zabaw od Wydawnictwa CoJaNaTo? Zapraszam!

wp-15433566219411096859961-300x300 MOJA SUPERMOC – Uważność i spokój żabki. Mindfulness dla dzieci E. Snel 5+

„Moja supermoc” oraz „Uważność i spokój żabki”

Dwie propozycje znakomitej autorki Eline Snel. Holenderska terapeutka stworzyła skuteczną metodę relaksacji dla dzieci, którą przekazuje dzieciom, nauczycielom i rodzicom na całym świecie. Ćwiczenia autorki są stosowane od wielu lat w Holandii i Belgii podczas zajęć lekcyjnych!

wp-15433566219411096859961-300x300 MOJA SUPERMOC – Uważność i spokój żabki. Mindfulness dla dzieci E. Snel 5+

  • Tytuł: „Uważność i spokój żabki”
  • Autorka: Eline Snel
  • Liczba stron: 160
  • Bezpłatny dodatek: płyta CD z 11 ćwiczeniami
  • Do kupienia TUTAJ

Pierwsza książka o medytacji (świeckiej) dla dzieci!!!

Zawiera proste ćwiczenia, które wprowadzają dzieci do tematyki zarządzania emocjami, poprawiają koncentrację oraz ułatwiają wejście w stan relaksu, wspierają zasypianie. Przejrzysta forma przekazu oraz praktyczne zastosowanie sprawiły, że książka zyskała ogromną popularność na całym świecie. Nie mogę się z tym nie zgodzić. To wspaniała baza skutecznych praktyk – i to w dodatku z nagraniami na płycie CD. Ćwiczenia zawarte na płycie CD to 11 gotowych propozycji do wykonania w domu, szkole, gabinecie z zakresu m.in.:

– ćwiczenia skupienia
– ćwiczenia rozluźniające
– ćwiczenia kontrolowania reakcji
– ćwiczenia dodające energii
– ćwiczenia wizualizacji.

Ćwiczenia co bardzo ważne podobają się odbiorcom tj. dzieciom. Maluchy uwielbiają wyciszenie, spokój, relaks. Gwarantuję, że kilka powtórzeń spowoduje, że dzieci nauczą się wykonywać je samodzielnie w sytuacjach najwyższej potrzeby. Powrócą dzięki praktyką mindfulness do wczesnodziecięcych momentów przeżywania tu i teraz. Mindfulness to technika, która pozwala dzieciom i dorosłym korzystać z życia pełnią sił. Odbierać rzeczywistość w pełnej mocy, sile i korzystać z jej walorów. To umiejętność, która może zostać z dzieckiem na zawsze – wspierać je w radzeniu sobie ze stresem, emocjami i relacjami.

Zgodnie z hasłem Fritsa Kostera „Bez względu na wiek uważność jest twoją wewnętrzną kopalnią złota”.

Uważność i spokój żabki to również publikacja zawierająca podstawy z zakresu samej metody mindfulness wraz z licznymi przykładami z życia. Autorka przekazuje czytelnikowi autentyczną prawdę o uważności. Argumentuje skuteczność metody trwałą zmianą zachowania, pozytywnym nastawianiem do samego siebie oraz dzieci. Co najważniejsze podczas praktyk uważności zmian zachodzi spontanicznie – w nas samych, bez wysiłku. Stajemy się świadomi tego co czujemy. Bez znaczenia czy jest to promień słońca na policzku czy odczuwane w ciele emocje złości, radości czy irytacji. Uważność to obecność tu i teraz. Prawdziwa i autentyczna chwila po chwili. Autorka przytacza również dowody na skuteczność stosowania metody na dzieciach. Dzięki treningom uważności dzieci stały się milsze dla siebie, pewniejsze, nie śpieszyły się z osądzaniem. Książka powstała na prośbę rodzicom. To najlepsza rekomendacja na świecie!

wp-15433566219411096859961-300x300 MOJA SUPERMOC – Uważność i spokój żabki. Mindfulness dla dzieci E. Snel 5+

  • Tytuł: „Moja supermoc. Uważność i spokój żabki”
  • Podtytuł: Historie, gry i zabawy mindfulness
  • Autorka: Eline Snel
  • Liczba stron: 120
  • Do kupienia TUTAJ

Druga książka Eline Snel to propozycja dla dzieci w wieku około 5-8 lat. „Uważność i spokój żabki” to książka przepełniona ćwiczeniami, zabawami, historiami orz uwielbianymi przez dzieci naklejkami, wycinankami i nagraniami. W nagraniach głosu użyczyła niezrównana Agnieszka Marszałek – naprawdę to ogromna przyjemność słyszeć jej głos.

Książka to zaproszenie do ogromnej interakcji. Właśnie poprzez zabawę dziecko najlepiej jest w stanie poznać siebie, obserwować swoje emocje, marzenia. To również opowieści, które zapadają w pamięć i ćwiczenia angażujące zmysły i ciało. Wszystko atrakcyjnie wydane graficznie oraz z sympatyczną żabką, która jest ambasadorką uważności.

Moje ulubione ćwiczenie to tzw. KOCIOŁEK TWOJEGO UMYSŁU. Za pomocą słoika dziecko obserwuje swoje uczucia, impulsy i pragnienia oraz różne myśli. W momentach silnych emocji dziecko musi potrząsnąć słoikiem obserwując znajdujący się wewnątrz brokat. Wirujące drobinki przypominają krążące w dziecku emocje. Opadający brokat symbolizuje uspokojenie myśli, uczuć i pragnień. Dopiero, gdy pył brokatu opadnie na dno umysł jest w stanie decydować o tym jak zareagować w danej sytuacji. Cudowne ćwiczenie, którego pomysłodawcą ponad 100 lat temu była Maria Montessori.

Inne propozycje ćwiczeń to min.:

– rysuję swój oddech,
– ćwiczenia mięśnia pamięci
– ćwiczenia muzyczne
– ćwiczenia węchowe
– historia o pluszowym misiu, którą można dokończyć.

Już ponad milion dzieci na całym świecie nauczyło się koncentracji dzięki „metodzie żabki”. Publikacja stanowi również ogromną pomoc dla rodziców. W trakcie ćwiczeń sami praktykujemy uważność. Poddajemy także dziecku gotowe rozwiązania, dzięki którym zyskuje kontrole nad emocjami. 100 stron tylko dla dzieci zabaw z uważną żabką!

Mindfulness dla każdego! Wydawnictwo CoJaNaTo wydało wspaniale książki, które znane są na całym świecie. Zyskały ogromną popularność a co najważniejsze są bardzo potrzebne i powinny trafić do dzieci i rodzin ich potrzebujących.

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *