Mój dziadek był drzewem czereśniowym

Angela Nanetti

20180318_20245613703101-300x240 Mój dziadek był drzewem czereśniowym Angela Nanetti
  • ilustrator: Anastazja Stefurak
  • tłumacze: Magdalena Mikołajewska, Jarosław Mikołajewski
  • rok wydania: 2018 
  • liczba stron: 136
  • Wiek: 10-15
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Opowieść o dziadku, który chodził po drzewie. I o wnuczku, który nauczył się tego od dziadka. O drzewie, które było dziadkiem, ale było też mamą. O dojrzewaniu drzewa i o dojrzewaniu chłopca. O kwitnieniu i o przekwitaniu. O gęsi, która była babcią i o czereśniach, które latały jak spadochrony. A także  ̶  bo jakżeby inaczej  ̶  o dobrych strażakach. I o tacie. Czyli w największym skrócie  ̶  piękna opowieść o chłopcu, który wchodził w życie własne poprzez życie innych, wchodząc przy okazji na drzewo.
Jarosław Mikołajewsk
Mój dziadek był drzewem czereśniowym – przewrotny tytuł, który nie zapowiada co wydarzy się za grubą twardą okładką książki. Historia pełna prawdy i pięknych chwil. Natchniona…delikatna…wzruszająca. Osobiście wzruszyłam się nie raz.
Na kartach powieści śledzimy opowieść w której dorastający chłopiec musi odnaleźć się w sytuacji odejścia babci, choroby dziadka (…). Autorka zręcznie pokazuje różnice międzypokoleniową i cudowną wieź jaką buduje dziadek z wnukiem – po mimo różnicy lat rozumieją się najlepiej na świecie. Krok po kroku odkrywamy życie takim jakie jest – bez tajemnic, czarów czy spektakularnych sytuacji. Dziadek Oktawian inaczej patrzy na świat – uważnie, z fantazją, zdolny jest do spontanicznych sytuacji, potrafi zaszaleć aby dać wnukowi uśmiech, poświęca się dla innych. Nie szuka zrozumienia – żyje własnym życiem i własnymi ideami – z daleka od współczesności. Wszystkie historie dzieją się w pobliżu drzewa Czereśni – o imieniu Felicjan, która ma szczególne znaczenie dla dziadka, mam i zaczyna mieć dla wnuka.
Felicjan to symbol – dorastania, życia, przyrody, troskliwości a może nawet miłości. Brzmi zaskakująco? Przeczytajcie Mój dziadek był drzewem czereśniowym, a wszystko stanie się jasne.

Książka została pięknie wydana – w każdym szczególe. Mój dziadek był drzewem czereśniowym – zawiera piękne ilustracje, które oddają nostalgie i emocjonujący charakter wydarzeń. Gruba tekturowa okładka i symboliczna ilustracja na niej pokazuje, że to nie będzie banalna historia.
Serdecznie polecam dorastającym chłopca i dziewczynką. Mamo/tato – przeczytajcie również tą wzruszającą a jednocześnie bardzo piękną historię.
Do kupienia TUTAJ 

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: