„Mój cień jest różowy” to publikacja, wobec której nie możemy przejść obojętnie. Przeznaczona dla dzieci od 3-5 roku życia. Mówi dosłownie o różowym cieniu u chłopca i jego tacie, który cień ma zdecydowanie niebieski. Kolor nie jest przypadkowy bo to symbolika tego co dziewczęce, delikatne itd. Książka dodaje dzieciom odwagi w pokazywaniu swojego prawdziwego JA a także daje rodzicom wskazówkę jak postępować by wspierać dziecko w dążeniu do autentycznego szczęścia w samoakceptacji i kreacji prawdziwego siebie. Ważna książka! Napisana wierszem i przepięknie zilustrowana.

wp-1616954638687-882x1024 Mój cień jest różowy - Stuart Scott. ZNAK WIOSNA 2021 – 5+
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 32
  • Wydawnictwo: Znak emotikon
  • Format: 240x274mm
  • Tłumaczenie: Michał Rusinek
  • Rok wydania: 2021
  • Do kupienia TUTAJ

Cień taty mojego niebieski jest cały –

i wszystkie chłopaki w rodzinie tak miały.

Lecz mój cień jest inny – od stóp aż do głowy –

bo nie jest niebieski… Mój cień jest RÓŻOWY!

Pięknie napisany wiersz! Czyta się go bardzo płynnie i melodyjnie. Jak piosenka, dobry utwór literacki. Dodajmy do tego przepiękne ilustracje i mamy dzieło znakomite! Jednak nie o wierszu czy ilustracjach mówimy tutaj w pierwszym aspekcie. To książka z przesłaniem, symboliką. Nie znam drugiej takiej książki, która mówi dla młodych ludzi (od około 5 lat) tak dosłownie o poszukiwaniu własnego ja. Książka, która daje konkretny przykład. Bohaterem opowieści jest bowiem chłopiec, który nie dobrze czuje się „męskiej” roli. Życie narzuciło mu, aby był męski i twardy. Jednak on woli coś innego. Symbolem odmienności jest różowy cień, który uparcie towarzyszy chłopcu w każdym jego ruchu. Cień pragnie także, aby do szkoły chłopieć ubrał się w spódniczkę. Co na to ojciec? Co na to koledzy? Czy chłopiec będzie miał w sobie odwagę na pokazanie prawdziwego JA?

TAK! Opowieść dobrze się kończy! Bohaterowie pokonują słabości i wychodzą z tej sytuacji bardziej odważni, bliżsi siebie. To nie łatwa tematyka. Powstała jednak z potrzeby pokazania innym rodzicom i dzieciom, że nie są sami w dążeniu do prawdziwego poznawania siebie.

Ta inspirowana prawdziwą historią synka autora opowieść poruszyła już miliony ludzi na całym świecie. I cały czas wzrusza. W dzieciach budzi odwagę, a w dorosłych – pragnienie bycia lepszym rodzicem.

Książka w duchu wychowania w otwartości, tolerancji dla odmienności płci, wyznania czy orientacji seksualnej. Książka ważna, potrzebna i szczególna. Dodatkowo przepięknie zilustrowana, dobrze napisana i z wielkim przesłaniem! Symbolika i tematyka od około 5 lat.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *