A gdyby tak na ferie zimowe wyjechać do lasu? W dodatku całego zasypanego śniegiem! Zdecydowanie to dobry pomysł, który postanawia zrealizować Misia wraz z pieskiem Popikiem. Nieustraszona młoda Pani weterynarz odnajduje się znakomicie w leśniczówce wujka Piotra. Wraz z kuzynem pomaga leśnym wierzę tą, które spotkała krzywda. Czy pomoże leśnym dzikim zwierzątkom jak łoś czy dzik? Jak sobie poradzi Misia? Zapraszam na kolejne spotkanie z Misią i jej małymi pacjentami.

20200212_120207163179228-768x1024 Misia i jej mali pacjenci. Leśne Przytulisko. Zielona Sowa – luty 2020.

Misia i jej mali pacjenci. Leśne Przytulisko

  • Wiek czytelnika: 4-5 lat
  • Autor: Aniela Cholewińska-Szkolik
  • Ilustrator: Agnieszka Filipowska
  • Do kupienia TUTAJ

Misia wyjeżdża na ferie zimowe. Ma szczęście bo jej ferie są całe białe i ma okazje poznać leśne stworzenia w ich naturalnym środowisku. Jest na Kaszubach u wujka Piotra. Tam w schronisku dla dzikich zwierząt Misia czuje się doskonale. Zresztą bohaterka znana jest z swoich umiejętności oraz wysokiej wrażliwości na potrzeby braci mniejszych (a nawet większych od siebie zwierząt). Wspólnie z kuzynek Jankiem oraz swoim pupilem Popikiem poznają i wspierają w potrzebie leśne zwierzęta. Nie zabraknie dzików, łosia oraz sowy. To bohaterowie kolejnego tomu przygód rezolutnej Misi. Misia i Popik jak zwykle zrobią wszystko, żeby pomóc zwierzętom.  

20200212_120207163179228-768x1024 Misia i jej mali pacjenci. Leśne Przytulisko. Zielona Sowa – luty 2020.

Leśne przytulisko – to miejsce akcji kolejnych przygód Misi. Seria znana jest już dzieciom. Zdecydowanie nawiązuje do poprzednich i utrzymana jest w ich stylu. Poznajemy kolejne przygody małej Pani weterynarz, która posiada niezwykły dar rozumienia mowy zwierząt. Misia posiada także wielkie serce i z łatwością potrafi dotrzeć do potrzebującego zwierzęcia. Tylko czy dzikie leśne zwierzęta będą w stanie zaakceptować pomoc z rąk człowieka – i to dziecka? Co na to wielki łoś, którego zraniona noga bardzo boli? A dziki dzik!?

Misia to ośmioletnie bohaterka, która wzbudza wiele sympatii. Jej losy to opowiadania bogate w dialogi, wydarzenia ora ilustracje. Książka składa się z trzech opowiadań, których akcja dzieje się w zimowej aurze w schronisku dla leśnych zwierząt. Całość została wydane w bardzo estetycznej formie. Twarda oprawa, kolorowe ilustracje, duża czcionka, kredowy papier. Kolekcja przygód Misi pięknie prezentuje się na dziecięcej półce.

„Misia i jej mali pacjenci” to ciepła seria z miłością do zwierząt. Bohaterka jest wzorem zaangażowania, empatii oraz pasji, jaką ma do przyrody i jej mieszkańców. Serdecznie polecam dzieciom w wieku przedszkolnym oraz do samodzielnego czytania.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: