MISFIT to ktoś odmienny, niepasujący, niedopasowany. Dla mnie i Lidi Yuknavitch odmienny znaczy wyjątkowy. Jedna z najwspanialszych mówczyń TEDx a zarazem odważna kobieta jasno wyjaśnia, że cechy odmieńca to powód do dumy. To list, wezwanie a nawet manifest dla wszystkich poszukujących właściwej drogi. Bez spojrzenia na przeciwności, kompleksy czy wstyd. Ważna i potrzebna książka. Mądre i wielkie słowa!

pol_pl_Misfit-Manifest-TED-Books-528_1 Misfit. Manifest (TED Books) Mamania. WIOSNA 2020

Misfit to ktoś niedopasowany, niepasujący nigdzie, nieprzystosowany. Dziwak, odmieniec, ekscentryk… Każdy z nas zna kogoś takiego. Nie pasuje do normy, wyróżnia się w tłumie, często odstaje. Bywa wytykany palcem, wyśmiewany. Jako psycholog wiem jaki ciężar ma w sobie „odmieniec”. Jak wielkie wyzwanie ma przed sobą, aby zachować autentyzm i nie poddać się. To bardzo trudne i jednocześnie ważne zadanie. Budowanie pewności siebie, samoakceptacji i poszukiwanie własnej drogi – to zadanie każdego z nas. Tym ważniejsze, kiedy natura stworzyła z nas ekscentryków, dziwaków czy buntowników. To także przemówienie dla wszystkich „normalnych”, których drogi  nie raz spotkają się z MISFIT. To książka budująca zdrową i współpracującą społeczność XXI wieku. Misfit przestaje być powodem do wstydu! NARESZCIE!

 „Jeśli droga, którą przeszedłeś, wiodła przez wiele piekieł i pokonałeś ją bardziej samotny, niż życzyłbyś największemu wrogowi, jeśli byłeś jak wilk, który odgryzł sobie nogę, by uciec, jeśli wybrukowałeś swoją drogę klęskami i czołgałeś się na kolanach… to jest to twoja książka, pełna ludzi takich jak ty. Witaj w domu”. – Rebecca Solnit, autorka „Nadziei w mroku”

Autorka sama opisuje siebie jako odmienna. Lidia Yuknavitch jest dumną NIEDOPASOWANĄ.  W książce Misfit opisuje swoje życie i drogę, którą sama pokonała. A droga ta była bardzo kręta. To kobieta z tzw. przeszłością. Studiowała, ale z niepowodzeniami. Miała małżeństwa, które dwa razy się rozpadły. A teraz najmocniejsze: była raz na odwyku i dwa razy w więzieniu. Sama mówi, że bardzo zawiodła swoich bliskich. Była złą matką, żoną, naukowcem. Sama pokonała trudną drogę z której wyszła zwycięsko. Jako pisarka, która podąża swoją własną ścieżką. Inną niż wszystkie, odmienną a zarazem wyjątkową.

Przewodnik o byciu dziwnym, odmiennym, niepasującym. Przemówienie, które skierowane jest do wyjątkowych a często niedowartościowanych, zagubionych ludzi. Autorka zachęca do nabrania odwagi podczas wytyczania i osiągania celów. Pokazuje na własnym przykładzie jak osiągać założenia i być szczęśliwym mimo przeciwności. W poetycki sposób przemawia do czytelnika bez względu na rasę, płeć, wiek czy kraj pochodzenia.  Pięknie napisana i wartościowa pozycja.

Jeśli czujesz się nidopasowany lub znasz odmieńca/ buntownika – to książka, którą trzeba przeczytać! To spotkanie z przyjaciółką, która jak nikt inny rozumie odmienność i piętno bycia „inną”.

Lidia Yuknavitch jest bestsellerową autorką powieści, m.in. The Book of Joan, The Small Backs of Children, Dora: A Headcase i wspomnień The Chronology of Water. Jej uznane wystąpienie TED Talk „The Beauty of Being a Misfit” ma ponad 2 miliony wyświetleń. Yuknavitch jest dwukrotną laureatką Oregon Book Awards oraz Willamette Writers Award. Została finalistką Brooklyn Library Literary Prize w 2017 r. oraz Pen Center Creative Nonfiction Award w 2012 r. Pisze, naucza i mieszka w Portland w Oregonie.

  •  „Płakałem podczas czytania Manifestu Lidii Yuknavitch. Autorka stworzyła bezpieczną przestrzeń dla tych z nas, którzy nigdy nie byli dostosowani, dla tych, dla których świat często wydaje się niemożliwym miejscem. Ta niesamowita książka jest domem dla ludzi, którzy nie wierzyli, że mają dom”. – Stephen Elliott, autor „The Adderall Diaries”
  • „Najlepsze charaktery są dziwakami. Lidia Yuknavitch jest łącznikiem dla tych głosów. Sama będąc dziwakiem, staje się prorokiem i nasionkiem, odważna i wrażliwa, pokorna i humanitarna, poetka w odwiecznym znaczeniu tego słowa. Dziękujcie za nią gwiazdom. I za tę książkę”. – Sarah Gerard, autorka „Sunshine State”
  • „Drodzy dziwacy, odetchnijcie z ulgą: Nie jesteśmy sami! Mamy dumną przywódczynię w Lidii Yuknavitch, która z elokwencją docenia to, co dziwne, nieprzystosowane i odmienne. Czerpiąc ze swoich własnych doświadczeń – bycia wyrzucaną ze szkoły, rozwodu, uzależnienia od narkotyków i innych porażek – Yuknavitch zachęca do zatrzymania się i powąchania dziwnych róż”. – Elle
Autor: Lidia Yuknavitch
Tytuł: Misfit. Manifest (TED Books)
Tytuł oryginalny: The Misfit’s Manifesto
Tłumacz: Barbara Łukomska
ISBN: 978-83-66329-37-9
Liczba stron: 145
Oprawa: oprawa twarda
Premiera: 4 marca 2020
Wydawnictwo: Mamania
Wymiary: 135×184
Waga: 220 g

Do kupienia TUTAJ

MISFIT MANIFEST to bardzo wyjątkowa książka. Pięknie i zarazem odważnie napisana. Może zmienić czyjeś życie. Sprawić, że będzie bardziej wyjątkowe, piękne i radosne. Ważna i potrzebna książka, manifest, list!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *