Stres dotyka każdego. Wyraźne symptomy widzimy nawet u dzieci. Przychodzę dzisiaj do Was z pomysłem na likwidację napięcia emocjonalnego, relaks, oderwanie od złości itd. MinecraftSquishme to humorystyczna piankowa zabawka z motywem z gry. Specjalna pianka pięknie pachnie i doskonale się modeluje. Wspomaga koncentracje, redukuje napięcie i wzmacnia mięśnie dłoni. Podręczna i poręczna w walce ze stresem.

20200619_2152391156914600-767x1024 MinecraftSquishme – piankowy sposób na walkę ze stresem.

MinecraftSquishme to ciekawy produkt. Po pierwsze w opakowaniu czeka na Was jeden z sześciu bohaterów z gry Minecraft. Jest to Creeper, Cow, Mushroomcow, Turtle, Sheep lub Panda. Nigdy nie wiecie co jest w  środku. Zaskoczenie gwarantowane. Wszystko dzięki specjalnym saszetkom typu „blind bag”. Wyzwaniem jednak jest skompletowanie wszystkich figurek. Nikt nie lubi powtórek.

Je jednak uważam, że nie tyle motyw z figurki jest w tym najważniejszy lecz jej funkcja. Zabawki wykonane są z bardzo sprężystej pianki. Ściskając ją w dłoni po chwili znacznie się odkształca, redukuje się pod względem objętości. Od siły ścisku zależy ostateczny kształt, który zresztą po niedługim czasie wraca do pierwotnych kształtów. Całość również bardzo przyjemnie pachnie. Tak lekko cytrusowo.

20200619_2152391156914600-767x1024 MinecraftSquishme – piankowy sposób na walkę ze stresem.

Cel? Redukcja napięcia emocjonalnego, relaks, wyciszenie. Bez trudu osiągalne w warunkach treningu. Figurki naprawdę pomagają się odstresować, odreagować, przenieść złość, irytację itd.  Efekt to relaks, wyciszenie, spadek napięcia emocjonalnego. Ja sama wykorzystuję zabawkę jako element redukcji napięcia. Rozmawiam z dzieckiem i pokazuję mu jak może wykorzystać piankowego stworka. To działa! Córka bardzo lubi nowe rzeczy i z łatwością dała się przekonać do wykorzystania rekwizytu. Zresztą to dwie pieczenie na jednym ogniu. Piankowe zwierzaki wzmacniają mięśnie kończyn górnych, w szczególności palców i dłoni.  MinecraftSquishme stymuluje zmysł dotyku, jest także doświadczaniem nowych bodźców i różnych faktur oraz doskonale wpływa na rozwój małej motoryki. Działa także odstresowująco i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje. Ściskanie, zgniatanie, podrzucanie tych elastycznych zabawek niesie za sobą nie tylko wiele korzyści rozwojowych, ale także pozwala uwolnić mięśnie od stresu.

Oficjalna kolekcja gniotków MinecraftSquishmeSeria 2 to zabawki wykonane z pianki poliuretanowej. Są bezpieczne i trwałe, a ich jakość potwierdzono badaniami bezpieczeństwa. Nie musicie obawiać się, że pękną, wyleją się czy spowodują jakieś paskudne plamy dookoła lub dziecko się zatruje. Oczywiście z uwagi na bezpieczeństwo nie zaleca się ich dla dzieci poniżej 3 lat.

20200619_2152391156914600-767x1024 MinecraftSquishme – piankowy sposób na walkę ze stresem.

Dla fana czy fanki gry Minecraft to dodatkowa atrakcja. Rekwizyt jest kolorowy, pachnący i przyjemny w dotyku. Warto spróbować jak jego skuteczność będzie wyglądała na Waszym przykładzie. Zabierzcie go do plecaka czy torebki i korzystajcie wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba. Nawet na fotelu u dentysty.

Więcej informacji: www.egmont.pl 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *