Świat gry MINECREFT nie przestaje mnie zaskakiwać. Tak samo jak jego popularność i zachwyt, który budzi. Chcę, aby publikowane na blogu treści dotyczyły szerokiego grona odbiorców, dlatego chociaż sama nie gram w grę przyglądam się literaturze z nią związanej.  Wydawnictwo Egmont po raz kolejny zaprasza fanów gry Minecraft do zapoznania się z nowościami książkowymi. Jesienią ukazały się: MAPY, Podręcznik podboju oceanu i Kolekcja Poszukiwacza Przygód (zawiera 3 książki, plakat oraz model 3D do złożenia). Zapraszam na bloga, gdzie zobaczycie zawartość i przeczytacie czy warto podarować dziecku daną pozycje.

Minecraft. Mapy

20191025_211612780885332-1024x529 MINECRAFT – MAPY, Podręcznik podboju oceanu i Kolekcja Poszukiwacza Przygód. EGMONT Jesień 2019
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: MINECRAFT
 • Autor: Milton Stephanie
 • Ilustrator: Mahendra Singh
 • Tłumacz: Anna Hikiert
 • Typ oprawy: twarda
 • Do kupienia TUTAJ

Minecraft. Mapy to pozycja pod wieloma względami wyjątkowa. Pięknie wydana, o dużej dbałości o szczegóły i starannie zaprojektowanych i ręcznie narysowanych mapach oraz z bardzo dużą ilością szczegółów i informacji dla gracza. Książka to ręcznie rysowana kolekcja map każdego z biomów Świata Podstawowego Minecrafta. Mapy zawierają także wizualizację oraz opisy wymiarów Netheru i Kresu. Dzięki tej publikacji fan gry pozna zakątki i tajemnice wirtualnej rzeczywistości oraz będzie miał okazję na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Na pewno nikt nie pogardzi informacjami o dodatkach, bonusach i cennych łupach, które może zdobyć podczas rozgrywki.  

Blisko 80 stron, twarda oprawa, kolorowe i drobiazgowe grafiki, ciekawe informacje.

Główne zagadnienia:

– Mesa
– Puszcza
– Pustynia
– Las
– Dżungla
– Góry
– Pola grzybowe
– ocean

I wiele innych.

Minecraft. Kolekcja poszukiwacza przygód

20191025_211612780885332-1024x529 MINECRAFT – MAPY, Podręcznik podboju oceanu i Kolekcja Poszukiwacza Przygód. EGMONT Jesień 2019
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: MINECRAFT
 • Autor: Milton Stephanie, Paddy Kempshall, David McComb
 • Ilustrator: Ryan Marsh
 • Tłumacz: Anna Hikiert
 • Typ oprawy: twarda
 • Do kupienia TUTAJ

Minecraft. Kolekcja poszukiwacza przygód to duże pudełko, którego zawartość na pewno zaciekawi każdego fana gry.

W skład zestawu wchodzą:

● „Księga przygód i wyzwań” z zadaniami, które pozwolą graczowi sprawdzić swoje umiejętności i sprawią, że gra będzie atrakcyjniejsza; oczywiście ilustrowana

● „Podręcznik przetrwania” zawierający praktyczne porady, jak przeżyć pierwsze dni, w tym m.in gdzie znaleźć pożywienie i surowce, jak wytwarzać różne przedmioty, jak bronić się przed przeciwnikami; tutaj także kolorowe ilustracje łączą się z przejrzystym tekstem

● „Podręcznika podboju Świata Podstawowego”, z którego gracz dowie się wszystkiego, co niezbędne, o świecie gry i miejscach wartych odwiedzenia;

● duży plakat do powieszenia w pokoju;

● kartonowy model Creepera do samodzielnego złożenia. 

Od razu mam skojarzenie, że to świetny pomysł na prezent i ciekawa odskocznia od ekranu komputera. Tym bardziej, że pozwoli to graczowi stać się bardziej zaawansowanym zawodnikiem.  Kolekcja w jednym miejscu uczy, daje praktyczne wskazówki i wprowadza w świat gry pokazując jej perspektywy w zasadzie od podstawy poprzez tryb średniozaawansowany.  Być może kolekcja będzie umożliwiała graczowi zdobycie umiejętności których poszukuje przesiadując na stronach internetowych i forach. Zdecydowanie bardziej cenię i polecam podręczniki i książkowe wydania, które mają uporządkowaną strukturę, treść poprzedzoną recenzją i akredytacje.

Ciekawą opcją jest również kolorowy plakat oraz model 3D do samodzielnego złożenia. Całość bardzo estetycznie zapakowana – w sam raz na prezent.

Minecraft. Podręcznik podboju oceanu

20191025_211612780885332-1024x529 MINECRAFT – MAPY, Podręcznik podboju oceanu i Kolekcja Poszukiwacza Przygód. EGMONT Jesień 2019
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: MINECRAFT
 • Autor: Milton Stephanie
 • Ilustrator: Ryan Marsh
 • Tłumacz: Anna Hikiert
 • Typ oprawy: twarda
 • Do kupienia TUTAJ

Podręczniki z serii Minecraft cieszą się wielką popularnością. Dlaczego? Starannie wydane, bardzo przejrzysty układ treści, tematyczny porządek i zawartość, która ciekawi oraz cieszy gracza za sprawą wielu porad oraz oprawy graficznej.  W podręczniku podboju oceanu zostały omówione najważniejsze treści:

– Budowle i skarby
– Moby oceaniczne
– Jak przetrwać: rady (trójzęby, przewodnie, koralowa baza, podwodna farma, obserwatorium oceaniczne).

Podręcznik został napisany językiem dostosowanym do młodego czytelnika. Zawiera proste i bardziej zaawansowane opisy, rady i wskazówki, które umożliwiają podbój morskich głębin.

Z poradnika „Minecraft. Podręcznik podboju oceanu” gracze: 

● dowiedzą się, jak oddychać pod wodą; 

● poznają sposoby na odnalezienie zatopionych skarbów i struktury, w których mogą być ukryte; 

● nauczą się, jak walczyć z morskimi strażnikami i innymi mobami, np. kałamarnicami czy utopcami. 

Wielką zaleta wydania są dokładne, niemal drobiazgowe ilustracje, które odwzorowują świat gry. Okazja na przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu i oderwanie się od ekranu komputera. Podręcznik podboju oceanu to podręcznik, po który chętnie sięgnie twoje dziecko – nawet po szkole!

Kolekcja wydawnicza do gry Minecraft to ciekawa i bardzo praktyczna wiedza, której na pewno będą chcieli spróbować fani gry- zarówno początkujący jak i ci nieco bardziej zaawansowani. Ciekawy pomysł na prezent dla nastoletniego gracza.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: