Profesor Aaron Beck w swojej docenionej książce. Wznowienie na które bardzo długo czekaliśmy już jest! Książka, która stanowi solidny fundament pod tworzenie zdrowej i satysfakcjonującej relacji między partnerami. Miłość + umiejętność rozpoznawania i rozwiązywania konfliktów i nieporozumień małżeńskich = przyszłość we dwoje. Poznaj rady os światowej sławy w dziedzinie nauk psychologicznych. Zadbaj o miłość i związek na wyższym poziomie niż dotychczas.

wp-1614537186908-1-1024x1024 Miłość nie wystarczy. Jak rozwiązywać nieporozumienia i konflikty małżeńskie. Aaron Beck -Media Rodzina.

Miłość to nie dar. Trzeba o nią dbać. Miłość to początek drogi. Wspólnego podążania w kierunku rozwoju, doskonalenia się i wspierania wzajemnego podczas wielu trudności, kryzysów, momentów granicznych. Nie jest łatwo tworzyć zgrany związek. Szczęście bywa ulotne i tak trudno osiągalne. Co jeszcze zdaniem Aaron Back potrzebujemy, poza miłością, aby zbudować trwałą relację? Jakie komponenty składają się na wspólną drogę?

Światowej słaby autor Aaron Back w swojej doskonale znanej książce. Pozycja, która powinna być lekturą obowiązkową na kursach przedmałżeńskich, jako wstęp do terapii par czy zwyczajna profilaktyka konfliktów i nieporozumień w związku. Ogromne doświadczenie autora pozwala powiedzieć, ze rady zawarte w publikacji są dorobkiem niezwykłego praktyka w zakresie znajomości ludzkiego zachowania i myślenia.

Aaron Beck przelał swą wieloletnią wiedzę na karty niniejszej książki i z całą pewnością powinniśmy być mu za to wdzięczni. Nie będę streszczać sedna i podawać gotowych fragmentów książki. Możecie być jednak pewni, że rady tutaj zawarte mogą bez wątpienia pomóc niejednej parze nie tylko uniknąć kryzysów, ale także wyjść z nich razem obronną ręką. „Miłość nie wystarczy”  to książka, która spokojnie pokazuje nam na fundamenty i solidne podstawy dalszego „ budowania” związku. Autor często wraca do komórki małżeńskiej, jednak książka zdecydowanie jest o relacjach na każdym ich etapie. To właśnie dwoje ludzi tworzy związek. Z całym swoim bogactwem wartości, przekonań, nawyków itp. Wspólna droga to wspólne plany, wizje wychowania dziecka, wydatki, seks, zachowania w naszej ocenie i ocena zachowań naszego partnera. Tak wiele obszarów składa się na całokształt funkcjonowania w związku.

Według Becka za sukces związku i za jego szczęście (a także za unikanie i rozwiązywanie problemów) odpowiada bardzo wiele czynników.  Kluczowy w nich jest składnik pt.: otwarta rozmowa partnerów oraz ich wzajemna szczerość względem siebie. To właśnie omawiany wcześniej fundament z którym osobiście również się bardzo zgadzam. Czasami niewiele potrzeba, aby lepiej się porozumieć. Niewiele też każdy z nas może zmienić, aby zobaczyć wyraźną poprawę w relacji.

Warto zapoznać się z doświadczeniem znanego i cenionego psychiatry, który w jasnych i prostych słowach podpowiada jak uwolnić się od nieporozumień i konfliktów. Ponad 500 stron rozmowy w której każdy z nas odnajdzie coś dla siebie.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *