Zobaczmy i poczytajmy  co się dzieje w buzi –  dokładniej w Ząbkowicach. Bardzo ciekawa propozycja książkowa z miasteczkiem pełnym ząbków i sporą ilością interaktywnych elementów do otwierania i scenką pop up. Wszystko, aby pomóc dzieciom zrozumieć jak ważne jest dbanie o ząbki. Atrakcyjna forma książki oraz ważne informacje sprawią, że dzieci będą z ciekawością poznawać szczegóły z higieny jamy ustnej.

wp-1650779554209-1024x926 Między nami ząbkami. Harper Collins Polska - wiosna 2022.

„Między nami ząbkami” to propozycja pełna humoru i zabawy. Książka o sporym formacie kusi kolorową ilustracja i nieco powiększoną grubością. Wszystko za sprawą autorów, którzy zadbali o interakcje dziecka z treścią zawartą na każdej stronie.
Odwiedzimy rodzinę Ząbkowickich i zobaczymy, jak żegnają pierwszego mleczaka. To bardzo nietypowe miasto, zresztą tak jak jego mieszkancy. Zajrzymy do szkoły w Ząbkowicach, gdzie ząbki przygotowują się do swoich ról. Będziemy też w fabryce, gdzie rozdrabniają jedzenie; potowarzyszymy ząbkom podczas kąpieli i wizyty u dentysty. Wszystko, aby dziecko zaciekawić i zaznajomić z najważniejszymi treściami higieny jamy ustnej. Zdrowe zęby to bardzo ważne zadanie, które każdy rodzic i zrozumieć powinno!

wp-1650779554209-1024x926 Między nami ząbkami. Harper Collins Polska - wiosna 2022.

Między nami ząbkami to napisana przez ekspertów duża kartonowa książka z okienkami i scenką pop up, która w zabawny sposób oswaja z tematem higieny jamy ustnej. Jest to również olbrzymią porcja szczegółów zawartych na ilustracjach, ktore przedstawiają scenki i zdarzenia z życia ząbków. Oczywiście forma prezentacji jest dostosowana do wieku dziecka i pozwala mu łatwiej złapać zainteresowanie tematem jak i zrozumieć go i przetrawić. Zdecydowanie okienka czy pop up to zawartość, która będzie cieszyła małego odkrywcę. Do pomocy z odkrywaniem szczegółów będzie oczywiście potrzebny dorosły – jednak wspólnie będziecie w radości bawić się na kolejnych stronach i rozwijać nie tylko dziecięca wyobraźnię, ale też wiedzę.

Książeczka jest dostosowana do czytania w wieku około 2/3-6 lat. Młodszym dzieciom również można bezpiecznie książeczkę przekazać. Ilustracje są bardzo dynamiczne i szczegółowe – świetnie nadają się do zabaw typu znajdź szczegół. To co łączy książkę i edukację zdrowotną to zabawa w otwieranie okienek i atrakcyjna forma – coś co zdecydowanie dzieci ciekawi i fascynuje zarazem!

Nauka i zabawa to najlepsza forma! Atrakcyjna książka z wiedzą o zębach zdecydowanie pomoże dzieciom zdobyć informacje o higienie jamy ustnej jak i je zapamiętać i wykorzystać w praktyce.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: