Max poznaje z przyjacielem Królikiem świat. Każdy dzień daje coś nowego, uczy i przynosi sporo radości. W kolejnej odsłonie serii przyszła kolej na pożegnanie się z pieluszką. Max przekonuje się jakie zalety ma zdjęcie pieluchy! W pozytywny, wesoły sposób wspiera proces odpieluchowania dziecka.

20200609_083734904132547-1024x1024 Max i Królik. Na nocnik, start. MAMANA LATO 2020

Wesoła i edukacyjna książka dla dziecka w wieku 2-3 lat? Mam propozycje – MAX i Krolik! Teraz przyszła pora na tematykę bliską każdemu rodzicowi (i dziecku również) – odpieluchowanie. Tym trudniejszy temat, że wiele dzieci nie korzysta z przedszkoli/żłobków i nie ma wzorców bezpośrednio do naśladowania. A wiem doskonale jak motywujące jest korzystanie z nocnika przez rówieśnika. Max może stać się jednak doskonałym wzorcem dla Waszego dziecka. „Na nocnik start” to ciekawa propozycja. Krótka, kolorowa i bardzo konkretna w treści i przekazie.

Bohaterami serii jest Max, Ginger i królik (maskotka). Dzieci biegają, ścigają się i rywalizują o pierwszeństwo. Jednak bieganie z pieluszką bardzo spowalnia Maxa. Tutaj pojawia się pytanie/ zagadka/ nadzieja! Czas spróbować biegać bez pieluszki! Z pomocą przychodzi nocnik i majtki. To doskonała motywacja i bardzo przyjemna zachęta dla chłopca, który chce wyrównać szanse w biegu.

Książeczka sprawdzi się dla dzieci w wieku 2-3-4 lat. Szczególnie, gdy czujecie potrzebę wsparcia w tematyce pozbycia się pieluszki. Seria jest znana z dużej skuteczności i sympatii dzieci. Stworzona z dużą wrażliwością i wyraźną znajomością świata dzieci. Na świcie zyskały miano bestsellerowych autorek  tj. Astrid Desbordes i Pauline Martin.

  • Polecam również: „Max i Królik. Babka ze złością”.
Autor: Astrid Desbordes,  Pauline Martin
Tytuł: Max i Królik. Na nocnik, start
Tytuł oryginalny: Max et Lapin, les grands coureurs vont sur le pot
Tłumacz: Zofia Raczek
Liczba stron: 24
Oprawa: oprawa twarda
Wymiary: 170 x 170
Waga: 200 g
Premiera: 3 czerwca 2020
Wydawnictwo: Mamania

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: