Max jest wesołym chłopcem. Wspólnie z królikiem każdego dnia bawią się i uczą ważnych i potrzebnych rzeczy. Tym razem Max bawi się w piaskownicy. Zabawa trwa w najlepsze do chwili, kiedy nie zalewa go złość! Co się stało i jak chłopiec poradził sobie z emocją? Max i Królik zapraszają na nowe przygody – dla najmłodszych i nieco starszych czytelników.

20200311_122813329983198-1024x1024 Max i królik. Babka ze złością. Mamania ZIMA 2020

„Codzienny wszechświat pełen czułości i fantazji w nowej serii bestsellerowych autorek Astrid Desbordes i Pauline Martin.

Max i Ginger nie zawsze się dobrze dogadują. Jak to dzieci bywa, że ogarnia ich złość i często pojawiają się nieporozumienia. Tak było i dzisiaj. Podczas zabawy w piaskownicy doszło do poważnej dla Maxa sytuacji. Koleżanka zniszczyła jego dzieło z piasku. Absolutnie tak być nie może! Absolutnie!!! Złość to emocja, która wypełnia teraz Maxa. By nie doszło do jej eskalacji dzieci rozmawiają z mamą chłopca. Mama wpada na ciekawy pomysł jak wesprzeć dzieci w emocjonalnym poradzeniu sobie z sytuacją. A co, jeśli zrobiliby bardzo wyjątkową piaskową babkę?” Tu i teraz! TAK!!! Skutki zabawy ze wsparciem mamy są niesamowite! Dzieci zapominają o urazie i postanawiają bawić się dalej wspólnie, iść razem za rękę!

  • Autor: Astrid Desbordes, Pauline Martin
  • Tytuł: Max i królik. Babka ze złością
  • Tytuł oryginalny: Max et Lapin: La tarte à la colère
  • Tłumacz: Zofia Raczek
  • Liczba stron: 24
  • Oprawa: oprawa twarda
  • Wymiary: 170 x 170
  • Waga: 200 g
  • Premiera: 4 marca 2020
  • Do kupienia TUTAJ

Prosta i krótka opowieść z emocjami w środku. Złość, która dotyczy każdego została zobrazowana na przykładzie dziecięcej sytuacji. Jej bohaterami są Maks i Ginger, którzy w zabawie po prostu się pokłócili. Mama wspiera dzieci i pomaga im pogodzić się za pomocą, krótkiego doświadczenia. Mądra, prosta i atrakcyjna opowieść, która dedykowana jest dzieciom w wieku 1-5 lat.

Cieszę się, że kolejna książka z edukacji emocjonalnej najmłodszych ukazała się w Polsce. Oby tak dalej! O emocjach trzeba rozmawiać i warto podpierać się wartościowymi pomocami – Maks i Królik. Babka ze złością to taka propozycja!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: