Maryjki. Opowieści o Matce Boskiej to ludowe opowiadania poruszające ważne i potrzebne, wartościowe tematy. Główną bohaterką jest w nich Matka Boska. Pięknie zilustrowany zbiór opowieści, które wychowują do wartości i w miłości do Boga. Zaskakująco współczesne i niezwykle aktualne chociaż pochodzące z przeszłości. Opowiadania, które zyskały świeżość i atrakcyjną formę, dzięki której mają szanse trafić do dzieci w całej Polsce jak i na świecie.

wp-1619331481100-764x1024 Maryjki. Opowieści o Matce Boskiej. Nasza Księgarnia 2021 WIOSNA 0+
  • Justyna Bednarek
  • ilustracje: Marianna Oklejak
  • Wiek: 6-10
  • Forma wydania: oprawa twarda
  • Rok wydania: 2021
  • Liczba stron: 112
  • Wymiary: 195 x 254 mm
  • Do kupienia TUTAJ
wp-1619331481100-764x1024 Maryjki. Opowieści o Matce Boskiej. Nasza Księgarnia 2021 WIOSNA 0+

Oto podania ludowe o Matce Boskiej w autorskim opracowaniu Justyny Bednarek i z zachwycającymi ilustracjami Marianny Oklejak. Mają coś z mistycyzmu, bajkowości, czy niezwykłości. Opowiadania i dedykowane im ilustracja są nieco wzruszające, a jednocześnie nieco przygodowe, interesujące, zaskakujące, wartościowe. Autorka nie bała się przekazać dziecku takich ważnych treści jak odpowiedzialność człowieka za dokonywane wybory, gościnność wobec uchodźców, a także troska o zwierzęta i całą planetę.

Opowieści składają się z 19 części. Każda została zilustrowana i dedykowana dzieciom w wieku od około 6-10 lat. Ta książka zdecydowanie was pozytywnie zaskoczy!

wp-1619331481100-764x1024 Maryjki. Opowieści o Matce Boskiej. Nasza Księgarnia 2021 WIOSNA 0+

OD AUTORKI:

Gdy byłam mała, opiekowała się mną niania mojej mamy, Cecylia Kot, wiejska kobieta z Podkarpacia. Uosobienie miłości. I to ona przekazała mi niektóre z tych legend. Śpiewała mi je, opowiadała wierszem. Te proste bajki z jednej strony tłumaczyły, skąd się wzięło to czy tamto, kolor piórek kanarka, drżenie liści osiki, a z drugiej – włą¬czały przyrodę do sfery sacrum, czyniły z niej element historii zbawienia. Od razu jednak spieszę z wyjaśnieniem, że moja książka nie jest pracą etnograficzną. Nie byłam bardzo wierna pierwowzorom, nie podchodziłam nabożnie do fabuły. Czasem to czy owo „domyśliłam”, nie naruszając jednak głównych wątków. Zależało mi na tym, żeby tchnąć w te stare historie ducha współczesności i wzbogacić je nowymi treściami.

Czy Maryja była pierwszą ekolożką? Co pająk robi na ścianie w raju? Kto przyniósł z nieba pierogi z jagodami? Przekonajcie się sami. Wartościowa i niecodzienna książka, która na długo stanie nie tylko w  waszej pamięci.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *