Tytuł, którego nie trzeba nikomu przedsatwiać! Opowieść o najsłynniejszej niani świata i o dzieciach z Czereśniowej 17 – w nowym przekładzie Marcina Mortki i z oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard. Perełka literatury w pięknym wydaniu i o czarujących przygodach dzieci jak i ich niezwykłej niani! Mary Poppins powraca – jak zawsze frunie z nieba! Jakie przygody czekają naszych bohaterów?

wp-1645602568370-1-768x1024 Mary Poppins powraca. Nasza Księgarnia. 10+. LUTY 2022

„Mary Poppins powraca” to najnowsza część przygód rezolutnej niani jak i rewelacyjna książka do czytania na głos młodszym dzieciom czy samodzielnej lektury dla starszego dziecka. Dlatego mam poważny kłopot, aby przypisać wiek grupy docelowej tej pozycji. Dla bezpieczeństwa zacznę więc od 5 latków z akcentem na 8-10 latków! Jednak jest to książka uniwersalna i ponadczasowa. Zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych czytelników.

  • L. Travers
  • ilustracje: Mary Shepard
  • tłumaczenie: Marcin Mortka
  • Wiek: 5/10+
  • Forma wydania: oprawa twarda
  • Rok wydania: 2022
  • Liczba stron: 256
  • Wymiary: 130 x 197 mm
  • Do kupienia TUTAJ

Czy pamiętacie główną bohaterkę tej historii? Opowieść o najsłynniejszej niani świata i o dzieciach z Czereśniowej 17? Tym razem czekają Was jeszcze ciekawsze i świeże przygody  – w nowym przekładzie Marcina Mortki i z oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard. Ubolewam, że ilustracje są czarno-białe, ale lepsze to niż nic. Na szczęście bohaterka dodaje nam koloru i uroku!

Kilka słów o „Mary Poppins powraca

Mary Poppins wróciła! Sfrunęła z nieba, trzymając sznurek latawca (choć oczywiście nigdy się do tego nie przyzna). A od jej powrotu młodzi Banksowie znów przeżywają cudowne przygody: odkrywają, kim jest Najstarsza Córka i w jaki sposób sprowadza wiosnę, jedzą podwieczorek z Panem Wspakiem, który w każdy Drugi Poniedziałek miesiąca robi wszystko na odwrót, a nawet zawierają znajomość z Wielką i Małą Niedźwiedzicą. Janka i Michałek czują jednak niepokój. Mary Poppins powiedziała, że odejdzie, gdy z jej złotego łańcuszka zerwie się sekretnik. Kiedy to nastąpi? I czy tym razem Mary zniknie na zawsze?

Pełna uroku opowieść, która zachwyci dzieci w każdym wieku! Zdecydowanie polecam i serdecznie zapraszam do pierwszej części, którą znajdziecie też na blogu! Jak miło, że „Mary Poppins powraca”!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *