20190916_080112214277879-1024x1024 Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków – Nasza Księgarnia. Jesień 2019

Jest taki atlas, który wciąga dzieci. Absolutnie podoba się i edukuje za razem. Wyjątkowa zawartość, niestandardowa oprawa graficzna i ciekawa treść. Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków to  opowieść o mieszkańcach lasu, ogrodu. Znajdziemy jeża, kunę, rzęsorka, bobra, żaby, sarny i wiele innych zwierzątek. Wydanie, które odporne jest na dziecięce eksperymenty i całkowicie bezpieczne nawet dla najmłodszych czytelników. W dodatku książka inspiruje do twórczości dziecięcej- plastycznych kolaży, rzeźb czy innej radosnej twórczości.

 • Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
 • forma wydania: książka papierowa
 • oprawa: twarda
 • ilustratorzy: Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
 • rok wydania: 2019
 • liczba stron: 40
 • format: 205 x 250 mm
 • przedział wiekowy: 0-10
 • Do kupienia TUTAJ

Są takie książki, które rodzic po prostu kupuje bez zastanowienia. Mały atlas zwierzaków to właśnie taka pozycja. Poznamy w niej niezwykłą gromadę zwierząt, które mieszkają w Polsce. Znakomicie opisane, pięknie zilustrowane i wyjątkowo piękne i solidnie wydane dzieło. Naprawdę! Czasami brakuje słów, aby opisać niezwykłość danej książki. Powoli jednak spróbuję.

20190916_080112214277879-1024x1024 Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków – Nasza Księgarnia. Jesień 2019

Mały atlas to książka, która po pierwsze została wydana z myślą nawet o kilku miesięcznych dzieciach. Bezpieczne narożniki, grube kartki, jasne tła, dużo elementów graficznych – coś co dzieci bardzo lubią. Ciekawa tematyka to spotkanie ze zwierzętami. Te znane jak żaba, ślimak, wiewiórka oraz te zupełnie niespotykane na co dzień jak bóbr, kuna czy łasica.  Każde potraktowane przez autorów z należną mu czułością!  Autorzy stworzyli z niepozornych elementów piękne wizualizacje.  Niepozorne tkaniny, akwarele, zdjęcia, rysunki – tutaj znajdziemy wszystko co zachwyca i cieszy oko dziecka (i rodzica).

Atlas to przygoda ze zwierzętami. Na jej stronach możemy po prostu zakochać się w lesie, łące i z zapałem poznawać jej mieszkańców.

Książka traktuje także zwierzęta z należnym im szacunkiem. Zachęca dziecko do troski o przyrodę oraz rozpala w nim zainteresowanie światem zwierząt.

Absolutnie piękny pomysł na prezent przeznaczony dla dzieci w wieku około 1-7 lat.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: