Maluch poznaje świat – to kolorowa seria książeczek, której głównym bohaterem jest ciekawy świata miś. Niedźwiadek ma ogromną chęć poznawania świata i stawania się coraz bardziej samodzielnym dzieckiem. Nie zawsze jednak zmiany przychodzą z łatwością, innym razem musimy temperować dziecięce pomysły! Kolorowa i pouczająca seria, której bohater może przynieść wiele dobrego do wychowania Waszego Maluszka!

20190415_0945501739969994-1024x768 Maluch poznaje świat! To moje! Czas na nocnik! Już umiem! WILGA 0+

Seria w której powaga łączy się z zabawą i śmiechem. Maluch poznaje świat to pozornie bajkowa opowieść z misiami w roli głównej. Pozornie – tematy poruszane w opowieści są w rzeczywistości bardzo poważne i absolutnie codzienne. Nie ma chyba rodziny w której tematyka odpieluchowania, samodzielności czy własności by nie istniała! Dobra książka może nam sporo pomóc. Mam kilka propozycji.  Seria od Wydawnictwa Wilga składa się z trzech publikacji :

  • Maluch poznaje świat. To moje!
  • Do kupienia TUTAJ
  • Maluch poznaje świat. Czas na nocnik!
  • Do kupienia TUTAJ
  • Maluch poznaje świat. Już to umiem!
  • Do kupienia TUTAJ

Książeczki to ciekawa tematyka, która ujęta jest w formie humorystycznej opowieści z ulubionym bohaterem – misiem. W kilku scenkach śledzimy losy bohatera, który bardzo chciałby być traktowany jak duży chłopiec. W tym celu chce np. wiele rzeczy wykonywać samodzielnie. Osiągnięcia typu zapinanie i odpinanie guzika w własnym plecaku to zdecydowanie powód do domy. Jednak złość i smutek w sytuacji kiedy ktoś inny nadusił przycisk przy światłach to już zbędne emocje.  Ale krok po kroku, z odpowiednim podejściem i tematykę samodzielności można oswoić! Podobnie rzecz się ma z nocnikiem. Dziecko, które do tej pory nie korzystało z nocnika potrzebuje trochę czasu. Nie ma sensu narzucać drastycznych dat i twardych zasad – musimy być na to właściwy czas. Doskonale wie to mama misia, która pokazuje jak przeprowadzić proces odpieluchowania krok po kroku.  Nawiasem mówiąc polecam czytać tą książeczkę podczas toalety nocnikowej – doskonale się sprawdza. Temat dzielenia się! Oj tak bardzo znamy go! Jak to zrobić, aby dziecko nie przywiązywało się do rzeczy materialnych i potrafiło z łatwością podzielić się np. pluszowym tygryskiem?

20190415_0945501739969994-1024x768 Maluch poznaje świat! To moje! Czas na nocnik! Już umiem! WILGA 0+

Seria Maluch poznaje świat to książeczki z mądrą treścią oraz morałem, który zawarty jest na zakończenie opowieści. To dodatkowo pozwala dziecku łatwo wyciągnąć wnioski i zapamiętać najważniejsze przesłanie opowieści.

 Książeczki są bogato ilustrowane  oraz wykonane zostały z grubego kartonu, którego brzegi są dodatkowo zaokrąglone. To sprawia, że publikacje doskonale nadają się do dziecięcych rączek. Format oraz odporność na zniszczenia, wartościowa treść sprawiają, że dziecko nie raz sięgnie po opowieść, która na pewno uczyni wiele dobrego w wychowaniu naszej pociechy. Tekst pisany jest językiem dostosowanym do odbiorcy, bez wierszy, trudnych słów czy nieodpowiednich sformułowań.

Serdecznie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: