Kacper ma 7 lat i bardzo lubi chodzić do szkoły. Wszystko jednak zmienia się w chwili, kiedy zostaje nazwany krową. Niestety wszystko z powodu jego wagi a właściwie nadwagi. Od teraz życie Kacpra nabiera innego rytmu! Rodzinna zaczyna wspólnie z Kacprem dbać bardziej o odżywianie, ruch i zdrowie.  Zmiana Kacpra skutkuje poprawą zdrowia całej rodziny! Przekonajcie się co warto jeść i dlaczego.  Jak dbać o zdrowie dziecka oraz rodziny! Praktyczny poradnik dla dzieci i młodzieży do Wydawnictwa Debit: „Maja i Kacper rosną zdrowo”.

wp-16017615767491665566343843992237-1024x1024 Maja i Kacper rosną zdrowo - niezbędnik zdrowego odżywiania. Wydawnictwo Debit JESIEŃ 2020

Dzieci są szczere i spontaniczne. Absolutnie bardzo często to co maja w głowie wypowiadają na głos. Tak było też w szkole Kacpra, który pewnego dnia usłyszał, że jest „krową”? Nie pierwszy raz, ktoś naśmiewał się z Kacpra, ale dzisiaj zrobiło mu się wyjątkowo przykro. Rozpłakał się i opowiedział o wszystkim wychowawcy. Oczywiście nie wolno przezywać nikogo. Niestety jednak Kacper zmagał się z otyłością, co potwierdziła pediatra.

Na szczęście jednak otyłość to choroba, którą można pokonać i to bezpowrotnie. Tylko jak?

  • Zdrowe odżywanie!
  • Ruch!
  • Znajomość własnego ciała!
  • Systematyczność i dyscyplina!

W kolorowej książce będziemy śledzić fabularną historię małego Kacpra, który zaczyna na nowo swoją drogę żywieniową. Na szczęście nie jest sam! Wspiera go rodzina! Nawet w szkole dzieci wspólnie poznają wartościowe informacje np. poprzez zajęcia z Panią Sonią (ekspertka w dziedzinie żywienia, dietetyczka).  Dzieci poznają np. piramidę żywienia oraz klasyfikacje produktów spożywczych. Zmiany szybko przynoszą efekty! A już wkrótce Kacper urośnie i zmieni swój wygląd.

Przekonajcie się jakie zmiany zajdą w życiu Kacpra i co o nich powie Pani doktor na badaniach kontrolnych!

Maja i Kacper rosną zdrowo” to edukacyjna książka dla dzieci w wieku szkolnym (6-12lat). Świetnie sprawdzi się jako pozycja edukacyjna jak i profilaktyczna. Wspiera i edukuje dzieci w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych. Wspiera rodziców w przeciwdziałaniu otyłości u dzieci (i nie tylko). Książeczka pomaga rodzinie żyć i rosnąć zdrowo. Na końcu znajdziecie także praktyczny poradnik . Książka w zależności od waszych potrzeb może mieć wsparcie profilaktyczne jak i edukacyjne w walce z otyłością u dziecka.  Lepiej jednak edukować niż leczyć! Prawda?

Tytuł: Maja i Kacper rosną zdrowo
Tytuł oryginału: Mia y Bruno crecen sanos
Tłumaczenie: Agata Picheta
Ilustrator: Cristina Losantos
Liczba stron: 52
Format: 148 × 190 mm
Oprawa: twarda
Premiera: 23 września 2020

Książka w zależności od waszych potrzeb może mieć wsparcie profilaktyczne jak i edukacyjne w walce z otyłością u dziecka.  Lepiej jednak edukować niż leczyć! Prawda? Seria również dostępna na blogu – Maja i Kacper DORASTA!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: